Lukáš Příkazký exkluzivně pro Žurnál

05.07.2019

„Když jde herci pára od pusy, protože je osmnáct stupňů pod nulou, na obrazovce to vypadá dobře,...

[přečtěte si celý článek]


Radní Komínek se vyjadřuje k hradeckým aktualitám

05.07.2019

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a všechny věci mají nějaký vývoj. Žurnál se proto k řadě...

[přečtěte si celý článek]


Lvi v chovné stanici u Studnic jsou dle jejich chovatelky ve smrtelném nebezpečí

05.07.2019

O soukromé chovné stanici kočkovitých šelem, nacházející se v blízkosti osady Studnice, místní...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Majitel diskutovaného domu v Nežárecké ulici hájí svůj byznys

03.05.2019

Miloš Vorlíček: Obchodník s chudobou nejsem

Před několika lety to byla pouhá šuškanda, ale teď už se vedení města věcí otevřeně zabývá. Kdo se nastěhuje do bytů v zrekonstruovaném domě v hradecké Nežárecké ulici? Ptají se s obavami občané. Majitel domu je z Kladna a vůbec mu nebude záležet na tom, koho sem natahá, pokračují, jde mu jen o byznys a zinkasování státních doplatků na bydlení, na nás mu nesejde! Jelikož se tématu podrobně věnujeme, obrátili jsme se přímo na Miloše Vorlíčka, kladenského podnikatele, který diskutovanou nemovitost vlastní, a za nepokojené Hradečáky se ho zeptali, jak se věci z jeho pohledu vlastně mají.

[přečtěte si celý článek]

Jan Přeučil: Padouchy hraju opravdu rád

03.05.2019

„Klobouky mám rád a rád je před lidmi smekám,“ konstatuje ikona českého divadla a filmu Jan Přeučil (82) a s úsměvem dodává: „Doma jich mám osmdesát.“ Vytrvale populární herec navštívil koncem března i Jindřichův Hradec a ve světle reflektorů Kulturního domu Střelnice publiku názorně předvedl, že opravdový kumštýř si na divadelním jevišti poradí, i když je na něm úplně sám.

[přečtěte si celý článek]

Nakládačka před nonstopem

10.04.2019

J. Hradec – V neděli 24. března dopoledne bylo rušno před nikdy nezavírající nálevnou na hradeckém nábřeží. Vytuněný čtyřiačtyřicátník s téměř třemi promile v krevním oběhu tu insultoval druhého, o šest let mladšího borce, který měl v sobě promile pouze dvě. Uštědřil mu několik ran pěstí do ciferníku a sám pak málem schytal jednu lahví. Poté, co soupeř minul, poslal ho k zemi tzv. hlavičkou a bylo po boji. Doslova. Věc byla předána orgánům činným v trestním řízení, jejichž verdikt bude jistě spravedlivý.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Osmnáctka si dopřávala

10.04.2019


J. Hradec – Osmnáctiletá dívka z obce nedaleko Hradce uspořádala 15. března na vyhlídce v Husových sadech diskrétní mejdan, na němž si plně vystačila sama se sebou. Tuzemák do sebe klopila s chutí carského důstojníka, a když dospěla k názoru, že by to chtělo ještě něco echtovního, udělala na displeji svého mobilu čáru z bílého prášku a tuto svým nosánkem nasála, až se jí před kukadly zatemnilo. K její smůle se svým neřestem oddávala nadohled operátorky kamerového systému a strážníci, jež operátorka na místo vyslala, napít ani šňupnout nechtěli. Případem se nyní zabývají státní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Naboural se do Střelnice!

10.04.2019

J. Hradec – Dne 7. března, krátce před 23. hodinou, vyrazili strážníci k nouzovému východu Kulturního domu Střelnice, kam je povolal alarm z pultu centrální ochrany. Při pohledu na vylomený zámek dveří bylo mužům zákona jasné, že poplach planý nebyl. Následovala rychlá akce, v jejímž závěru zaklapla želízka na zápěstí 24letého týpka, toho času s adresou na místním městském úřadu. Vše se obešlo bez jediného výstřelu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Lstivá úniková taktika nacamranému nevyšla

10.04.2019

Třeboň – Osobní vůz Ford, projíždějící v noci na neděli 17. února Masarykovým náměstím, zaujal patrolující strážníky natolik, že se vydali v jeho stopách. Řidič Fordu, který o setkání s nimi zjevně nestál, se věc pokusil lstivě vyřešit zajetím do nádvoří kláštera v Husově ulici, ovšem tento spontánní únikový manévr mu nevyšel. Strážníci ho v úkrytu vyslídili a po následné dechové kontrole měli hned jasno. Teprve 19letý šofér z Prachatic měl pod kůží pěkných 1,19 promile, což jeho hru na schovávanou vysvětlilo.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Zaplatit parkovné? Prý docela problém. Čtenář píše do redakce a chvála to není.

05.04.2019

V minulém vydání jsme se zabývali novým placeným parkovištěm pod hradeckou poliklinikou ve Václavské ulici a nyní se k tématu vracíme. Městské parkoviště, jež mají v nájmu Služby města JH, bylo uvedeno do provozu koncem minulého roku a my asi dva měsíce poté poukázali na pozoruhodný fakt, že tato parkovací plocha zeje v jednom kuse prázdnotou. Přitom najít volné místo na výrazně menším, úzkém a rovněž placeném parkovišti vedlejším, které zde vzniklo zároveň s budovou lékařského zařízení, je v podstatě nemožné. První hodina na novém parkovišti nestojí nic a každá další započatá hodina přijde parkujícího na desetikorunu, drahota tedy kamenem úrazu zřejmě nebude.
Jindřichohradecký místostarosta Radim Staněk (ODS) důvod také nechápe. Říká: „Proč tady řidiči neparkují, je nejen pro mě velká záhada. Parkoviště je přímo u polikliniky, do centra je odtud kousek pěšky a parkovné vysoké není. Nechápu. Možná to chce čas. Lidi si nejspíš na novinku potřebují zvyknout.“
Před uzávěrkou březnového čísla došel na redakční e-mail zajímavý čtenářský komentář, jenž sice nezájem řidičů neobjasňuje, ale vyplývá z něj, že s novým parkovištěm pod poliklinikou úplně všechno v pořádku není. Redakčně upravený příběh hradeckého projektanta Jiřího Dluhoše přinášíme níže.

[přečtěte si celý článek]

Šéf Služeb města JH Ivo Ježek: Šidit nikoho opravdu nechceme.

05.04.2019

O vyjádření ke stížnosti Jiřího Dluhoše, který se minulý měsíc potýkal s platebním automatem na novém parkovišti pod hradeckou poliklinikou (viz předchozí text), jsme v zájmu zachování objektivity požádali Ivo Ježka, ředitele společnosti Služby města Jindřichův Hradec, která má ono městské parkoviště v nájmu a od počátku je provozuje.

[přečtěte si celý článek]

Vladimír Kratina exkluzivně pro Žurnál

05.04.2019

„Člověk toho natočí mraky a něco tak nějak vyční a v paměti lidí uvízne,“ říká Vladimír Kratina (67) a dodává: „Což je evidentně případ mého Drtikola. A že mě tak lidi oslovují, mi samozřejmě vůbec nevadí.“ Charizmatický herec dorazil v samém závěru minulého měsíce do Jindřichova Hradce a na jevišti Kulturního domu Střelnice exceloval ve francouzské komedii Dokud nás milenky nerozdělí.

[přečtěte si celý článek]

Chlap se oháněl devítkou a sousedovi hrozil zabitím

12.03.2019

J. Hradec – Dopoledne 9. února bylo dusno v přízemní chodbě panelového domu na jednom z hradeckých sídlišť. Podezřelý muž, poté, co mu bylo poškozeným vytknuto jeho hlučné chování, vytasil samonabíjecí expanzní pistoli ráže 9 mm a namířil jí proti hlavě stěžovatele. Toho následně začal vulgárními výrazy napadat a nádavkem mu pohrozil, že jej zastřelí. Když napadený pojal důvodnou obavu o svůj život a před agresorem se schoval, útočník z místa incidentu utekl. Hradečtí policisté ve spolupráci s kriminalisty trestný čin, kvalifikovaný jako nebezpečné vyhrožování, zadokumentovali a podezřelého 13. února zadrželi. Následující den převzal muž sdělení obvinění a krátce na to skončil v policejní cele. V případě soudem uznané viny mu hrozí až tři roky natvrdo.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]