Maminka k pohledání

08.02.2023

J. Hradec – Večer 9. prosince zasahovali strážníci u tristního případu. Devětadvacetiletá žena se...

[přečtěte si celý článek]


Klika, že se mu nechtělo na záchod

08.02.2023

J. Hradec – Šestašedesátiletý klient Reiffeisen banky má o čem vyprávět vnoučatům, má-li nějaká....

[přečtěte si celý článek]


Místostarosta Komínek k hradeckým aktualitám.

01.02.2023

Rozhledna i úzkokolejka turistickému ruchu jednoznačně prospívají a Jindřichův Hradec turisty...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Oprava Václavské ulice je v další fázi. Co říká město na kritiku obchodníků?

01.10.2022

Kompletní rekonstrukce Václavské ulice se posunula do závěrečné fáze, která obnáší i opravu křižovatky Václavské ulice a ulice 28. října. Tato křižovatka je tudíž od 29. srpna uzavřena a problémy řidičů v této části města pokračují. Došlo i ke změně objízdných tras a k dočasnému zrušení zastávek MHD na sídlišti Hvězdárna (dosavadní je nahrazena zastávkou u školky na témže sídlišti) a U Václava (je nahrazena zastávkou u LDN). Jedna objízdná trasa vede ulicí U Nemocnice, ulicí Zborovskou a Na Výsluní. Řidiči, kteří se potřebují dostat do lokality Na Točně, pak musí jet ulicí Na Piketě, která bude zobousměrněna a bude řízena semafory. Dílo by mělo být hotovo nejpozději do 14. října a provoz v lokalitě se pak zase vrátí k normálu.
Dodejme, že součástí generální rekonstrukce ulice je i rekonstrukce vodovodu a splaškové kanalizace, výstavba nové dešťové kanalizace, stavební úprava veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě. Akci provádí firma EUROVIA CS za vysoutěženou cenu 23,7 mil. Kč včetně DPH.

[přečtěte si celý článek]

Město koupí areál Karla Franka. Peněz to bude stát opravdu dost.

01.10.2022

V letním dvojčísle jsme informovali, že Rada města údajně nesouhlasí s nabídkou developera Karla Franka, který městu svůj pozemek na hradeckém sídlišti U Nádraží (bývalá mateřská škola) nabízí za cca 60 milionů korun. Jmenovaný podnikatel však tento pozemek před časem pořídil za necelé čtyři miliony a cenový skok se tedy jevil jako poměrně značný. Tisková mluvčí MěÚ J. Hradec Eliška Čermáková k věci koncem června sdělila (viz letní Žurnál), že se Rada města 20. června nabídkou na odkup areálu zabývala znovu. Karel Frank prý totiž zaslal upravenou nabídku a cenu snížil na 39.950.000 korun, dohodou. Rada města s přijetím upravené nabídky souhlasila, ale poslední slovo měli mít zastupitelé na svém jednání 29. června. Jenže tou dobou už bylo letní vydání Žurnálu připraveno k tisku a aktuální informace v něm tudíž zveřejněna být nemohla. Takže aktuální stav až nyní.

[přečtěte si celý článek]

Věra Martinová exkluzivně pro Žurnál

01.10.2022

Snažím se žít v poklidu a pro bulvár tím pádem nejsem zajímavá. Ta skutečnost mě tedy ani trochu nemrzí.

Úspěch své pilotní sólové písně Věra Martinová vůbec nepředpokládala. Vzpomíná: „Malý dům nad skálou mě zpočátku opravdu nenadchnul.“ Jenže posluchače nadchnul naopak hodně a další hity rychle následovaly. A líbí se dodnes, stejně jako ty novější či aktuální. Zní z rádia, z hudebních nosičů i na koncertech s nimiž paní Věra projíždí celou republikou. Letos v srpnu zavítala také do Kamenice nad Lipou, kde s kapelou Meritum vystoupila na nádvoří místního pivovaru a přes ne zcela příznivé počasí zde předvedla prvotřídní country show.

[přečtěte si celý článek]

Neprojel a ničil

06.09.2022

J. Hradec – Sedmadvacetiletý řidič vypůjčené Škody Fabia poničil dřevěnou lávku přes mokřad rybníku Pazderna v místní části Radouňka, spojující vycházkovou pěšinu na hrázi rybníku s Perleťovou ulicí. V časných ranních hodinách ve středu 20. července na lávku divoce najel, zdemoloval ji a vozidlo v rozlámaných pražcích na několik hodin uvěznil. Nyní chlapa čeká uhrazení opravy lávky a zaplatit musí i pokutu za poškození veřejně prospěšného zařízení.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Pro opilce přijela sanitka

06.09.2022

Třeboň – V časných ranních hodinách v sobotu 30. července narazila hlídka městské policie na muže (29) z Břilic, ležícího v bezvědomí na silnici v dolní části Masarykova náměstí. Strážníci zkontrolovali jeho základní životní funkce, poskytli mu první pomoc a přivolali sanitku, která zraněného odvezla do nemocnice. Chlap uvedl, že si zranění způsobil sám a na vině že je alkohol.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Pes se pekl zaživa

06.09.2022

Třeboň – Ve středu 20. července dopoledne přijali strážníci oznámení o psu zavřeném v tropickém vedru v autě na parkovišti před marketem. Když na místě psa ve vozidle skutečně našli, byl to ohař, jeho majitelku pomocí rozhlasu v prodejně ihned vyvolali. Sedmdesátiletá žena z Prahy se na parkoviště neprodleně dostavila a psa z rozpáleného vozu vysvobodila. Zvíře bylo naštěstí v pořádku, ale moc nechybělo. V takovýchto případech bývá každá minuta dobrá.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Žurnál, coby účinný předvolební billboard. Napříč politickým spektrem!

08.07.2022

Komunální volby 2022 se uskuteční ve dnech 23. a 24. září a měsíčník Žurnál je opětovně připraven poskytnout placený prostor k prezentaci všech zúčastněných politických stran a volebních uskupení, tedy zleva doprava, napříč politickým spektrem. Od „inzerentů“ očekává redakce prezentaci kandidátů, prezentaci vizí a volebního programu či příslib lepších zítřků. Naopak nesportovní okopávání kotníků volebních konkurentů je na stránkách Žurnálu silně nežádoucí. Pro účely volební kampaně bude k dispozici v srpnu připravované vydání zářijové. Zájemci o tiskovou plochu mohou použít redakční telefon 777 211 905 či e-mailovou adresu info@krasneclanky.cz.
(red)

[přečtěte si celý článek]

Prodej pozemků v Kamenici nad Lipou. Radnice cenu hájí, oponentům se nelíbí.

12.08.2022

Kamenice nad Lipou prodává některé své pozemky. Z jakého důvodu? Představují pro město ekonomickou zátěž? Je snad nabídka zájemců neodolatelná? Nebo je prodej přínosný jinak? Kritici prodejů každopádně tvrdí, že developery nabízené ceny jsou nepřiměřeně nízké a město se v případě jejich realizace dost ošidí.

[přečtěte si celý článek]

Developeři údajně nakoupili až příliš lacino. První muži Kamenice nad Lipou odpovídají.

12.08.2022

V předchozím článku se věnujeme problematice aktuálního prodeje městských pozemků v Kamenici nad Lipou, který má jak své zastánce, tak i oponenty. Kritici tvrdí, že zastupiteli odsouhlasené ceny jsou příliš nízké, ovšem radnice argumentuje tím, že vše je věcí nabídky a poptávky a ceny, jež jsou kupci ochotni za pozemky zaplatit, jsou naopak slušné. Jedná se konkrétně o parcely u zdejšího přírodního koupaliště a v lokalitě mezi Penny Marketem a hlavní silnicí. Za vedení města se k záležitosti vyjádřili starosta Jaromír Pařík a místostarosta Ivan Pfaur.

[přečtěte si celý článek]

Simona Stašová: Radost a smích jsou pilíře lidského života. Mého taktéž

12.08.2022

„Chce-li divadelní herec předat nějakou emoci, musí svou roli prožít,“ říká Simona Stašová (67). „Pokud ji prožije, prožijí ji i diváci. A o to jde.“ Populární herečka, která prošla řadou filmových hitů, zavítala v červnu i do Jindřichova Hradce a na jevišti zaplněného sálu Kulturního domu Střelnice spolu se svými kolegy excelovala v komedii o tom, jak zvládnout trable, jež život lidem občas připraví. A že je to někdy cvrkot!

[přečtěte si celý článek]