Zámek vstává z popela!

01.02.2023

Zámek v Nové Včelnici, který je dominantou města, desítky let pustnul a centrum Včelnice rozhodně...

[přečtěte si celý článek]


Jakub Smolík exkluzivně pro Žurnál.

01.02.2023

„Ve své štěstí musíte věřit,“ říká Jakub Smolík (63). „Když budete pochybovat o tom, že se vám něco...

[přečtěte si celý článek]


Močícího hosta nálevny vyrval ze záchodu a vzal ho pod krkem.

06.01.2023

J. Hradec – Horká hlava snoubená s notnou dávkou alkoholu, to nebývá dobrá kombinace. V časných...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Amok kvůli škatuli od pizzy

08.07.2022

J. Hradec – Hradečtí policisté mají v prádle muže, který 30. dubna v parku pod gymnáziem, kde se tou dobou konala oficiální akce pálení čarodějnic, nejprve úmyslně polil pivem obličej jednoho z organizátorů a následně toho člověka udeřil pěstí do obličeje. Napadený skončil na zemi, tam se praštil do hlavy a přivodil si tím lehký otřes mozku, jenž si vyžádal hospitalizaci do následujícího dne. A co agresora tak rozlítilo? Slušná žádost o uklizení prázdného obalu od pizzy. Taková opovážlivost už jednoho dopálí, že?
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kličkující cyklista pozornosti městských policistů neuniknul

08.07.2022

J. Hradec – Ve tři ráno v neděli 29. května opustil 39letý, alkoholem upravený muž abiturientský večírek a na svém jízdním kole vyrazil směrem k Nové Včelnici. Do cíle však nedojel. Jeho klikatou jízdu totiž ještě ve městě ukončila zrádná škarpa a následně i hlídka městských policistů, která chlapa stáhla z oběhu a předala kolegům z obvodního oddělení státní policie. Dechová zkouška odhalila v dechu cyklisty 1,96 promile. Chůze po zadních s tím ještě zmáknout jde, ale jízda na kole, to už je jiná.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Prodej kuřiva děcku strážníci oflastrovali

08.07.2022

Třeboň – Pokutu v řádu desítek tisíc korun napařili strážníci 47leté prodavačce, která v prodejně v centru města prodala kuřivo 11letému klučinovi, a jak vyšlo šetřením najevo, nikoliv poprvé. Pro případ, že by ženu vysoký flastr od dalšího prodeje tabákových výrobků dětem neodradil, zaevidovali strážníci přestupek do celostátní databáze. Za recidivu by prodavačce hrozil trest ještě tvrdší.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec předkládá program a žádá zpětnou vazbu.

12.06.2022

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec cílí na občany Jindřichova Hradce, jimž není osud jejich města lhostejný, s tím, aby maximálně jednoduchým způsobem (SMS) vyjádřili svůj názor na návrh několika kroků, jež by vedení Hradce mělo učinit a konstruktivně tak vyjít vstříc svým občanům. V případě dostatečné podpory by se pak tento program měl stát jakýmsi kompasem, který by lokálním politikům ukázal směr, jímž by se měli ubírat. Díky němu by se dozvěděli, co jejich voliči skutečně chtějí, a mohli by na plnění těchto přání začít pracovat. Intenzivně a třeba i na úkor projektů jiných. Program občanské iniciativy a návod na hlasování naleznete v červnovém vydání měsíčníku Žurnál, který je na pultech od 6. června.

[přečtěte si celý článek]

Rebel Petr Průša čelí obvinění z pomluvy. Shoda jmen nebo útok na šéfa strážníků?

01.07.2022

V minulém vydání jsme informovali o kontroverzní aktivitě Petra Průši (47), který na svůj dům v hradecké Vídeňské ulici vyvěsil plachtu s nápisem hlásajícím toto: Müller = Putin = Hitler a MP (nabízí se městská policie, pozn. red.) = KGB = Gestapo. To vše doplněno slovy Vágnerova armáda (ruská soukromá armáda podezřelá z porušování lidských práv a páchání válečných zločinů, pozn. red.). Petr Průša dlouhodobě válčí s místní městskou policií vedenou vrchním strážníkem Lubošem Müllerem. Tvrdí, že mu strážníci jdou po krku, používají dvojí metr a jejich jednání nazývá doslova šikanou. Šéf městské policie toto ovšem důrazně odmítá. (Žurnál 10/2020) Aktuální Průšovu iniciativu vnímá Müller jako útok jak na svou osobu, tak na městskou policii jako takovou a činí v této věci příslušné kroky. Do ukončení případu se však k záležitosti vyjadřovat nechce. Průša nařčení z pomluvy odmítá a argumentuje tím, že v tomto případě došlo ke shodě jmen.

[přečtěte si celý článek]

Zubaři nejsou a další lékaři chybí taky. Na Jindřichohradecku tomu není jinak.

01.07.2022

Nářky na téma kritického nedostatku zubařů a dalších specialistů zaznívají ze všech koutů republiky. Lékaři prostě nejsou a Jindřichohradecko včetně samotného Jindřichova Hradce není v tomto ohledu žádnou výjimkou. Může v této svízelné situaci nějak pomoci město? Odpovídá hradecký starosta Jan Mlčák, který dvě nemocnice roky vedl, včetně té hradecké, a tato problematika je mu tudíž blízká.

[přečtěte si celý článek]

Ljuba Krbová: Za seriál Ulice jsem velmi ráda. Je to zápřah, ale taky dobrý trénink.

01.07.2022

Do povědomí široké divácké veřejnosti se Ljuba Krbová (64) pozitivně zapsala coby jedna z kmenových hereček nováckého „nekonečného“ seriálu Ulice, v němž od počátku ztvárňuje neskutečně hodnou Aničku Liškovou, na které jde dříví štípat a ona ještě poděkuje. Jenže profesní záběr sympatické umělkyně je mnohem širší. Seriály, filmy, dabing, rádio, načítání audio knih… a hlavně divadlo. Minulý měsíc zavítala paní Ljuba i do jindřichohradeckého divadelního sálu Kulturního domu Střelnice, kde si jen ve dvojici se svým „uličním“ kolegou vystřihla pozoruhodný kus Miluji tě, tak se měj.

[přečtěte si celý článek]

Pro samé klábosení na synka zapomněla.

07.06.2022

Třeboň – Ve středu 20. dubna odpoledne narazila 26letá žena z Chodova na svou známou a na Masarykově náměstí se s ní dala do řeči. Při hovoru bohužel jaksi zapomněla, že má s sebou dva a půl roku starého synka, který asi zase zapomněl na maminku a vyrazil do města, kde se jal prohánět mezi auty. Kuriózní je, že cizími lidmi přivolaní strážníci se o zatoulaného kluka postarali dřív, než zapovídaná mamina jeho zmizení vůbec zaregistrovala. No toto! Vše se naštěstí obešlo bez újmy na zdraví a místo trestu se matce dostalo jen důrazného pokárání.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Za její výkon by se nestyděl ani vodkou odkojený mužik.

07.06.2022

Třeboň – Čtyřiatřicetiletá žena z Českých Velenic ve středu 30. dubna šokovala strážníky. A to hned dvakrát. Když ji toho dne odpoledne našli, kterak chrní na lavičce v Lipovce, ihned vytušili, odkud vítr fouká, ale takovou palbu asi nečekali. Žena totiž po probuzení nadýchala 4,28 promile, což bylo první překvápko, a překvapení druhé spočívalo v tom, že dáma byla i s takovou alkoholovou náloží schopna normální komunikace a dokonce i chůze po zadních. Podmínky pro její převoz na záchytku tedy splněny nebyly a ohromení strážníci proto jen dohlédli na to, aby žena v pořádku došla na vlak a zamířila jím domů. Zřejmě slušnej oddíl.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Škrtil těhotnou partnerku a sjetý vyjel po strážnících.

07.06.2022

J. Hradec – Jednadvacetiletý konzument omamných a psychotropních látek čelí podezření ze spáchání hned tří trestných činů – ublížení na zdraví ve fázi pokusu, napadení úřední osoby a nebezpečné vyhrožování. Ve čtvrtek 26. dubna škrtil v bytě na Masarykově náměstí svou partnerku ve třináctém týdnu těhotenství a oddávající se životu v témže opojení, až tato upadala do bezvědomí. Když se na místo incidentu se dostavili strážníci, pustil se mladý muž i do nich, čímž si pochopitelně moc neposloužil. Strážníky byl zpacifikován a skončil v rukou státních policistů.

- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]