Ladislav Mátl: Že si město nasype popel na hlavu, to očekávat nelze

03.03.2017

K diskutované problematice revitalizace jindřichohradeckého náměstí Míru má co říct jistě celá řada...

[přečtěte si celý článek]


Stanislav Beran: Vypadá to na nezájem projektantů nebo spíše na špatné zadání

03.03.2017

Jsou-li výsledkem soutěže jinak rozmístěné květináče a jiné lavičky, vypadá to na nezájem...

[přečtěte si celý článek]


Kamila Špráchalová pro Žurnál

03.03.2017

Kamila Špráchalová (45), členka Divadelní společnosti Háta, nepřijela do Jindřichova Hradce z...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

V místní masně pracovalo dříve na 550 lidí, dnes jich tu je asi 150, říká starosta Studené Vítězslav Němec s tím, že jiná práce tu není

V místní masně pracovalo dříve na 550 lidí, dnes jich tu je asi 150, říká starosta...

03.06.2011

Vítězslav Němec (KSČM), nový starosta Studené, je místní patriot a jeho srdce je úzce spjato se zdejším masokombinátem, kde v podstatě celý život pracoval. Když firma změnila majitele a draví manažeři většinu zaměstnanců propustili a masnu v podstatě zakonzervovali, nesl to prý V. Němec velmi těžce. V rozhovoru říká: „Bylo mi z toho zle, teď už je mi jen smutno. Přístup a názory mladých manažerů příliš nechápu.“

[přečtěte si celý článek]

Trable v hradeckém bazénu!

06.05.2011

Vyrážky, vyžrané plavky i zelený melír
Radní Nejedlý sanitární pátky odsuzuje

Zmodernizovaný krytý bazén, který v Jindřichově Hradci provozuje městská společnost Sportrelax JH, byl uveden do provozu v polovině podzimu roku 2009. A už v tu dobu byla stavba mnohými označována jako bazén Potěmkinův, tedy jako zařízení s řadou skrytých vad a zádrhelů, což však odmítalo jak vedení bazénu, tak vedení města. Připomeňme, že celkový rozpočet rekonstrukce činil 177.668.647 korun. 60 milionů korun z toho zamázla sice dotace od Evropské unie, ale většina peněz, tedy takřka 118 milionů, šla na akci z rozpočtu města. A jak se nyní ukazuje, bazén má nepříjemné trable pořád.

[přečtěte si celý článek]

1. leden 2011: Krize v bazénu?

06.05.2011

Šéf Sportrelaxu JH Zdeněk Turyna tvrdí:

Zvýšený obsah chloru zdraví lidí neohrozilProč je hradecký plavecký bazén každý pátek odpoledne uzavřen? Co se v bazénu stalo letos 1. ledna? Není chyba v technologii nebo v lidech, kteří ji obsluhují? A nepanuje mezi zdejším technickým personálem nezdravá rivalita? Odpovědi i na tyto otázky nám poskytl Ing. Zdeněk Turyna, jednatel a ředitel hradecké městské společnosti Sportrelax JH, která bazén provozuje.

[přečtěte si celý článek]

Bazén: Kontrola z krajské hygieny kápla na chybnou koncentraci chloru!

06.05.2011

V areálu plaveckého bazénu v J. Hradci je sedm provozních okruhů rekreační vody, samostatně provozovaných a upravovaných. Od 1. ledna 2011 do 25. března 2011 bylo do informačního systému pitných a rekreačních vod vloženo 232 výsledků analýz vzorků vody, z toho 14 získaných v rámci státního zdravotního dozoru krajské hygienické stanice (KHS), zbytek byl dodán provozovatelem plaveckého bazénu. U 13 vzorků KHS a u 51 vzorků provozovatele byly zjištěny odchylky od požadavků vyhlášky, stanovící hygienické požadavky na koupaliště. Většina odchylek byla malá, v několika případech však byly odchylky větší.

[přečtěte si celý článek]