Vypil čtyři flašky vodky a vyrobil si pět promile!

06.01.2023

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer pátrali strážníci společně se záchranáři po 31letém muži ze...

[přečtěte si celý článek]


Agresivní opilec skončil v poutech a na záchytce.

06.01.2023

Třeboň – V pondělí 31. října zasahovali městští policisté před Kauflandem, kde opilý muž bezdůvodně...

[přečtěte si celý článek]


Sociopat si políčil na zvědavé pejsky.

07.12.2022

J. Hradec – Míra nepřátelství některých lidí vůči zvířatům bývá mnohdy nepochopitelná,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Vyšlo v dubnu: "Vláda lže!" říká čerpadlářka. "Vysoké ceny pohonných hmot vládě vyhovují."

24.05.2022

Vláda ohledně cen benzínu lže a já vám řeknu proč. Jsem spolumajitelkou malé čerpací stanice v Kamenici nad Lipou a naše rodina se v tomto oboru pohybuje řadu let. Proto mi také není lhostejné, jak se vláda chová a jak zodpovědnost za vysoké ceny pohonných hmot svaluje i na mě a na naše rodinné podnikání.

Coby vlastníci čerpací stanice máme víc jak deset let povinnost měsíčně zasílat na finanční úřad pravidelné přehledy o prodejích a nákupech pohonných hmot. Z těchto informací má finanční úřad, respektive stát, jasný dlouhodobý přehled o výši naší marže. Najde tam údaje o prodejních cenách, o nákupních cenách i o tom, kolik jsme čeho prodali. Stát je díky tomu schopen sledovat výši marže každé čerpací stanice. To na ministerstvu financí, tedy ve vládě, pochopitelně dobře vědí. Pomocí těchto přehledů umí zjistit, jak na trhu funguje konkurence a jestli si někdo marži uměle nenavyšuje.

S neúměrným nárůstem cen pohonných hmot se vláda rozhodla veřejně prezentovat, že bude marže čerpacích stanic nově kontrolovat. To, že tak činí již dlouho, lidem zamlčela. Jakým způsobem se vláda rozhodla marže kontrolovat? Myslíte si, že použila tabulku, z níž lze reálnou marži čerpací stanice zjistit a kterou doteď používala, pouze s větší frekvencí prezentace? NE!

Vláda vytvořila nesmyslný systém, v rámci něhož se čerpacích stanic ptá pouze na prodejní cenu. Nákupní ceny ji vůbec nezajímají a reálné marže čerpací stanice tím pádem zjistit nemůže. Prodejní ceny nově porovnává s cenami na komoditní burze v Rotterdamu. Jenže na této burze čerpací stanice pohonné hmoty nenakupují! K marži čerpací stanice je tak uměle připočtena i marže velkoobchodníka, distributora. Vláda navíc u prodejních cen nezohledňuje poskytované slevy smluvním zákazníkům. To ji také nezajímá. Vláda ve svých kalkulacích marže čerpacích stanic záměrně uměle navýšila. Rozhodla se pro nesmyslný výpočet, jehož výsledkem jsou lživé informace, a to i přesto, že reálné údaje o maržích čerpacích stanic má dlouhodobě k dispozici.

Jak tedy celá „kontrola“ dopadla? Přesně tak, jak jsem čekala. Zjistilo se, že na čerpacích stanicích k žádnému navyšovaní marží nedošlo. Na druhé straně, marže distributorů a rafinérií zůstaly neřešeny. Co nám zůstalo, je pachuť z osočování. Proč vláda nepřijde se smysluplným řešením? Protože jí vysoké ceny nafty a benzínu vyhovují. Díky nim totiž přitéká více peněz do státní kasy z výběru DPH. Aby vládní politici odklonili pozornost od své neschopnosti lidem pomoct, ukázali prstem na čerpadláře. Přitom kolem 50 % z ceny benzínu tvoří daně, jež stát regulovat může.

- Karolína Kubisková -

[přečtěte si celý článek]

Zastávka MHD na hradecké Hvězdárně pod útokem vandalů.

01.06.2022

Vloni v březnu jsme obsáhle informovali o nepříliš dobré estetické a bezpečnostní situaci na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna a zmínili jsme i skutečnosti, že na tomto sídlišti nejsou nainstalovány kamery městského kamerového systému a prosklený přístřešek autobusové zastávky Na Točně bývá pravidelným terčem ničemů. Následující měsíc, konkrétně v časných ranních hodinách 30. dubna 2021, si vandalové uvedenou zastávku MHD podali znovu, a dle svědků to byl pořádný rachot. Petardy práskaly a rozbíjené sklo jen řinčelo. A minulý měsíc, o Velikonocích, to zastávka schytala nanovo.

[přečtěte si celý článek]

Desítky cedulí zavání nelegální reklamou!

01.06.2022

Tak se nám v regionu rozmohl takový nešvar. Ve městech, obcích, vískách i u veřejných komunikací byly v blíže neurčené nedávné době nainstalovány jednoduché reklamní cedule inzerující zednické či malířské služby, případně hned obojí. Relativně velké cedule (formát cca A2) představují v praxi to, čemu se říká nekalá reklama, ale jak se zdá, nikdo si s nimi hlavu příliš neláme. Dopravní policisté to prý začnou řešit až poté, co se ukáže, že například cedule, umístěná u silnice, nese vinu na dopravní nehodě. Že bránila ve výhledu atp. Desítky cedulí jsou umístěny na různých zábradlích, autobusových zastávkách, mostcích, plotech… Třeba v Děbolíně u Jindřichova Hradce je tento reklamní poutač u hlavní křižovatky. Pokud řemeslník (jak je tomu v těchto případech) umístí svůj poutač na vlastní nemovitost nebo po dohodě s majitelem na nemovitost cizí, je to zcela v pořádku, ale tohle se jeví jako odpovědnými činiteli přehlížené pirátství. Pokud by takto postupoval každý živnostník, nebude za chvíli pro samé cedule kam plivnout. Fakt, že neestetické cedule na svých místech vydržely tak dlouho, se redakci Žurnálu jeví jako velmi udivující.

[přečtěte si celý článek]

Zuzana Kajnarová exkluzivně pro Žurnál

01.06.2022

„Mám snahu dělat věci, co mě baví, dávají smysl a uživí mě,“ konstatuje Zuzana Kajnarová (39) s tím, že skladba těch věcí je poměrně pestrá. „Divadlo, televize, film, dabing, načítání audioknih… Ráda mám všechno.“ Minulý měsíc navštívila půvabná herečka i Kulturní dům Střelnice v Jindřichově Hradci a společně s kolegy z ansámblu pražského Divadla Palace zde excelovala v divadelní hře Neperte se, prosím vás!

[přečtěte si celý článek]

Agresor dostal ženu do nemocnice

10.05.2022

Dačicko – Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s dačickými policisty prošetřovali případ těžké újmy na zdraví, k němuž došlo 19. února tohoto roku v rodinném domě v obci na Dačicku. Muž tu měl po předchozí konzumaci alkoholu fyzicky napadnout ženu a způsobit jí vážné zranění. Ženu hodil na zem a poté jí velkou silou dupnul na nohu, toho času v koleni pokrčenou. Napadené neposkytl násilník žádnou pomoc, i když tato se jí hlasitým křikem dožadovala. Ženino zranění si následně vyžádalo převoz sanitkou do nemocnice v Jindřichově Hradci, operační zákrok a hospitalizaci až do 23. února. Policejní komisařka vydala 8. dubna usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého. V případě soudem uznané viny mu hrozí tří až desetiletý trest odnětí svobody.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Prášky a chlast, delirium, špitál

10.05.2022

Třeboň – V pondělí 11. dubna večer byli strážníci povoláni do Jateční ulice, kde se zdravotníci snažili ošetřit 35letého muže z Tábora. Ten, jak vyšlo najevo, během odpoledne zkombinoval alkohol s větším množstvím prášků a vyrobil si pěkných 3,38 promile. Tomu, že skončil ve špitále, se snad nikdo divit nemůže.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Formu si vyladil v hospodě a ustlal si na betonu před ní

10.05.2022

Třeboň – V sobotu 2. dubna, necelé dvě hodiny po půlnoci, byli strážníci upozorněni na chlapa, válejícího se u jedné z místních restaurací. Muž (33) byl namol a na chladném betonu si možná nechal zdát o další rundě. Když ho strážníci vzkřísili a vrátili do reality, nasměrovali jej k domovu, kam podle všeho nakonec dorazil. Noc byla mrazivá a vytuhnutí pod širákem dobře dopadnout nemuselo.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Ukrajinskou krizi pociťuje i Jindřichův Hradec. Jsou tu kapacity pro ubytování utečenců?

01.05.2022

Válka na Ukrajině produkuje masivní uprchlickou vlnu, kterou lze bez přehánění nazvat krizí. V televizi denně vídáme nekončící příval zejména žen s dětmi, jež svou rozbíjenou domovinu kvapem opouští a prchají do bezpečí sousedních zemí. A tam samozřejmě potřebují dočasné ubytování, což je mnohdy problém. V minulém vydání se k tématu vyjádřilo několik čelních představitelů měst a obcí v regionu a své sdělila i tisková mluvčí Městského úřadu Jindřichův Hradec Eliška Čermáková, bohužel jen v mantinelech uzávěrkové časové a prostorové tísně.

„Vlna solidarity a ochota pomoci nám dělá radost,“ napsala E. Čermáková během uzávěrky březnového vydání s tím, že důležitá je koordinace kroků a nastavení mechanismů. „Na webu www.kraj-jihocesky.cz najdete, jak můžete pomoci a co dělat, pokud nabízíte nebo hledáte ubytování pro uprchlíky. Město Jindřichův Hradec s Jihočeským krajem úzce spolupracuje a v případě potřeby jsme připraveni konkrétně pomoci. Rada města, která zasedala 28. února, souhlasila s poskytnutím finančního daru Ukrajině ve výši 250.000 korun, ale poskytnutí tohoto daru musí ještě schválit zastupitelstvo, jež se mimořádně sejde v pondělí 7. března.“ Koncem minulého měsíce jsme se na hradeckou tiskovou mluvčí obrátili znovu a požádali ji o několik aktuálních informací.

[přečtěte si celý článek]

Změň Vajgar! Budoucí podobu sídliště by měli ovlivnit lidé, kteří v lokalitě žijí.

01.05.2022

Sídliště Vajgar, jež je významnou rezidenční částí Jindřichova Hradce, bylo uvedeno do života v 70. letech minulého století (coby sídliště V. I. Lenina) a jeho výstavba pak další roky pokračovala až do podoby, která se od roku 1990 v zásadě nezměnila. Během pěti dekád své se toto sídliště zabydlelo, ale zub času se na něm logicky také podepsal. Pomineme-li barevné zateplení většiny zdejších panelových domů, došlo tu jen k menším změnám a revitalizacím. Přibyly parkovací plochy, byly zrekonstruovány komunikace, došlo k výměně veřejného osvětlení atp. Na druhou stranu zanikla restaurace Slavie a byla nahrazena železářstvím a prodejna drogerie v jejím sousedství skončila stejně jako kino Mír. Co naopak bohužel zůstalo, jsou například dvě nízké „papírové“ boudy v sousedství hřiště 4. základní školy, které tu zaclání od časů zahájení výstavby sídliště (dnes zřejmě klubovna skautů), pobořená cihlová kontejnerová stání, nepoužívaná a zprohýbaná klepadla na koberce či nevábné okolí vyžilého areálu, v němž se nachází pošta, restaurace Sparta či market Maxík. Zkrátka… Ne že by se na sídlišti Vajgar nedělo vůbec nic, ale víc by toho být mohlo. S povděkem lze proto kvitovat, že si vedení města tento fakt uvědomilo a rozhodlo se něco s tím podniknout. A ono něco je akce nazvaná jednoduše Změň Vajgar. Dané území má být v rámci ní řešeno jako celek a zdejším občanům bylo formou dotazníku umožněno, aby k věci řekli své. Budoucí podoba sídliště Vajgar by tedy měla být ovlivněna i názory lidí, kteří na něm žijí, a to vůbec nemusí být marné.

[přečtěte si celý článek]

Filip Cíl exkluzivně pro Žurnál

01.05.2022

„Rok a čtvrt jsem dělal, co se zrovna namanulo,“ vzpomíná Filip Cíl (33) na neveselé období, kdy pandemie zatáhla oponu a kultura začala dostávat na frak. „Pracoval jsem jako skladník, rozvážel jsem jídlo… Pět dnů v týdnu jsem vstával ve čtyři hodiny ráno, domů jsem se vracel večer a o půl deváté jsem padnul do postele. Totální změna režimu.“ Sympatický herec už je nicméně zpátky na scéně a zase dělá to, co umí nejlíp, co má rád a co od něj lidi očekávají. S kolegou Miroslavem Táborským minulý měsíc navštívil i Jindřichův Hradec a na prknech zdejšího Kulturního domu Střelnice exceloval v dramatu Odvolání.

[přečtěte si celý článek]