Stanislav Mrvka a Ivo Ježek k hradeckému lednímu hokeji.

05.12.2019

Vzhledem k dlouhodobě rozjitřeným emocím kolem hradeckého ledního hokeje a zejména v zájmu...

[přečtěte si celý článek]


Vendula Fialová exkluzivně pro Žurnál

05.12.2019

„Uchytit se v branži je těžké a každému to rozhodně nevyjde,“ konstatuje Vendula Fialová (32) a...

[přečtěte si celý článek]


Tomu se říká pech!

08.11.2019

N. Bystřice – Řidička Renaultu Megane, couvající vpodvečer 18. října jednou novobystřickou ulicí,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Za milenku by možná zaplatil

06.09.2011

Třeboň - 55letý pacient lázní Aurora si v sobotu 16. července večer hrubě vyskakoval na lázeňský personál, a to poté, co prasklo, že si do pokoje potajmu nakvartýroval svoji manželku. Muž, toho času zjevně pod vlivem alkoholu, počastoval zaměstnance lázní nadávkami nejhrubšího zrna a jeho chování bylo všeobecně velmi agresivní. Přivolaní strážníci zjistili, že žena je na cimře již týden a odešli s jejím příslibem zpětné úhrady nákladů na ubytování. Věc byla následně předána správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku. Svému rodinnému rozpočtu tedy vykutálený páreček rozhodně neposloužil.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Pokuty: Halasný pěvec s kytarou a močící Švéd

06.09.2011

Třeboň - Pokutu za rušení nočního klidu vyfasoval v sobotu 23. července 19letý mladík z Nových Hradů. Na Masarykově náměstí, dvě hodiny po půlnoci, rušil totiž ostatní halasným zpěvem a hrou na kytaru. Podobně dopadl jen o půl hodiny později 16letý Švéd ze Stockholmu, jehož strážníci načapali při močení v Dukelské ulici za Jidřichohradeckou bránou. Ostuda! Mezinárodní!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Popila a vyrazila si zuby o květináč

06.09.2011

Třeboň - V neděli 17. července nad ránem, při návratu z restaurace, nezvládla 64letá žena z Třeboně množství zkonzumovaného alkoholu a na Masarykově náměstí se zřítila na zem, kde zůstala ležet. Při tvrdém dopadu si vyrazila zuby o květináč a způsobila si i další zranění na hlavě. Městští strážníci, kterým žena nadýchala 2,3 promile, jí poskytli první pomoc a přivolali lékaře.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Bermudský trojúhelník na hradeckém MěÚ. Chaos, či kulišárna ve prospěch zastupitele?

05.08.2011

„Byl jsem varován, že ze mě hradečtí úředníci chtějí udělat blba,“ konstatuje otráveně Petr Kadlec, provozovatel hradeckého podniku Udírna v Kostelní ulici, a týmž tónem pokračuje: „Proto jsem na městský úřad zavčasu zašel a zdůraznil tam, že mám své informace a opravdu si přeju, aby ze mě blba nedělali. Ale nepomohlo to, udělali ho ze mě.“ A oč vlastně tentokrát běží? Buď o to, že na odborech MěÚ v J. Hradci panuje nehorázný chaos, nebo o to, že se na lokálním politickém hřišti opět vyskytla obligátní malá domů. Zdá se, že pro to, co se přihodilo Petru Kadlecovi, se jiná vysvětlení skutečně nenabízí.

[přečtěte si celý článek]

Žádost jsme neztratili a malou domů nikomu nepřihráli, brání se Heřman

05.08.2011

Restauratér Petr Kadlec v předchozím článku upozorňuje na ne zcela bezchybnou práci odboru dopravy MěÚ v J. Hradci. Konkrétně se mu nezamlouvá péče, již místní úředníci věnovali jeho žádosti o povolení letní předzahrádky před restaurací Udírna, kterou provozuje. Úředníci žádost údajně zakramařili, možná dokonce záměrně, a tato se prý kvůli tomu nedostala včas na stůl zdejších radních. Šéf hradeckého odboru dopravy Ing. Zbyněk Heřman však toto obvinění důrazně odmítá.

[přečtěte si celý článek]

Z. Kasper: Spojovat schválení mojí žádosti s mým členstvím v zastupitelstvu? Úsměvné

05.08.2011

Vyplatí se hradeckému živnostníkovi být v zastupitelstvu města? Přijde si takový člověk k výhodám a zajímavým bonusům, které lze nazvat malou domů? Petr Kadlec je provozovatelem restaurace Udírna, Zdeněk Kasper provozuje sousední Dada Club, ale narozdíl od svého souseda je od posledních komunálních voleb městským zastupitelem. A oba tito živnostníci letos požádali město o povolení zřízení letní předzahrádky. Město vyhovělo žádosti Zdeňka Kaspera, ale Petr Kadlec zastává názor, že věc rozhodně není košer, neboť jeho žádost byla na městském odboru dopravy (možná záměrně) zašantročena a Rada města tudíž projednávala jedinou žádost, kterou měla k dispozici – žádost Zdeňka Kaspera, shodou okolností člena městského zastupitelstva. Nezasmrádá tu něco? Zeptali jsme se přímo majitele Dada Clubu.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta J. Hradce Ing. Bohumil Komínek k 4. ZŠ, Aloisi Hudečkovi a odboru dopravy

05.08.2011

Jak se vyvíjí situace na krizí zmítané 4. Základní škole v J. Hradci (ŽURNÁL 6/11), jak hodnotíte kauzu zrakově postiženého Aloise Hudečka a jeho psů (ŽURNÁL 2, 3 a 5/11) a co říkáte na v tomto vydání popisovaný případ předzahrádky podniků Dada Club a Udírna? Žurnálu odpovídá hradecký místostarosta Ing. Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Šéf hradecké nemocnice e-mailuje do Žurnálu

05.08.2011

Otázky, týkající se vnitřního chodu nemocnice,
pokládám za bulvární. Odpovídat na ně nebudu

V květnovém vydání jsme informovali o případech dvou dívek, které postihlo silné a život ohrožující krvácení poté, co byly propuštěny z hradecké nemocnice, v níž letos zjara podstoupily operaci krčních mandlí. Rovněž jsme upozornili na poměrně neurvalé chování MUDr. Bohumila Markalouse, primáře hradeckého oddělení ORL. Ve vydání červnovém byly následně popsány naše marné snahy o dialog jak se jmenovaným primářem, tak s ředitelem hradecké nemocnice JUDr. Jaroslavem Vohnoutem. Vyjádření Dr. Markalouse jsme se nedočkali vůbec, a ve chvíli kdy na redakční e-mail dorazily odpovědi od Dr. Vohnouta, bylo již červnové vydání v prodeji. Přepis tohoto e-mailového rozhovoru níže přesto přinášíme…

[přečtěte si celý článek]

Vedoucí odboru životního prostředí: Hudečkovi budeme dýchat na záda

05.08.2011

O případu zrakově postiženého Aloise Hudečka z Jindřichova Hradce průběžně informujeme de facto od začátku letošního roku (ŽURNÁL 2, 3 a 5/2011). Hudeček měl dle řady svědků brutálně týrat své vodicí psy, nejprve lebradorku Taru, později Iris, fenku téže rasy. Otřesné informace rychle rozdmýchaly vlnu solidarity a emocí, která vyvrcholila sepsáním občanské petice, jejíž signatáři se touto cestou dožadovali razantního zásahu z úředních míst a odebrání psa z rukou tyrana. Petici, kterou podepsalo přes dva tisíce lidí, však úředníci z odboru životního prostředí MěÚ J. Hradec označili jako dokument minimální váhy a vůbec se jí nezabývali. S povděkem nutno konstatovat, že alespoň vyslechli svědky a případ postoupili na Krajskou veterinární správu v Českých Budějovicích. A jak se kauza vyvíjí dál? Zeptali jsme se vedoucího hradeckého odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka.

[přečtěte si celý článek]

Co všechno ještě vydrží?

11.07.2011

Novobystřicko - V časných ranních hodinách 18. června zaútočil 42letý muž na svoji manželku. Po předchozí slovní rozepři ji nejméně jedenou udeřil otevřenou dlaní do obličeje a způsobil jí tak zlomeninu dolní čelisti, která si vyžádala ošetření na stomatochirurgickém oddělení Nemocnice v Českých Budějovicích a následnou hospitalizaci na oddělení úrazové a plastické chirurgie tamtéž. Předpokládaná doba léčení byla odhadnuta až na šest týdnů. Vzhledem k tomu, že zbitá žena nedala (!!!) souhlas k trestnímu stíhání svého manžela, byla věc odložena. Jednomu to hlava nebere, druhému se kudla v kapse otevírá…
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]