Lukáš Příkazký exkluzivně pro Žurnál

05.07.2019

„Když jde herci pára od pusy, protože je osmnáct stupňů pod nulou, na obrazovce to vypadá dobře,...

[přečtěte si celý článek]


Radní Komínek se vyjadřuje k hradeckým aktualitám

05.07.2019

V Jindřichově Hradci se pořád něco děje a všechny věci mají nějaký vývoj. Žurnál se proto k řadě...

[přečtěte si celý článek]


Lvi v chovné stanici u Studnic jsou dle jejich chovatelky ve smrtelném nebezpečí

05.07.2019

O soukromé chovné stanici kočkovitých šelem, nacházející se v blízkosti osady Studnice, místní...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Případ týraných psů zrakově postiženého Aloise Hudečka nabírá tempo

04.04.2011

Ne každá reportáž vyvolá takovou vichřici jako jedna z těch, jež jsme jako první přinesli v únorovém vydání ŽURNÁLU. Řeč je samozřejmě o šokujícím případu zrakově postiženého Aloise Hudečka a jeho vodicích psů. Taru, první fenu labradorského retrívra, měl Hudeček svou „péčí“ přivést až k doživotní slepotě a lidem se tudíž vůbec nelíbí, že poté dostal psa nového – fenku téže rasy jménem Iris.

[přečtěte si celý článek]

Jekot a arogance na sociálním odboru? Josef Petrů: Úřednice se do mě pustily!

04.04.2011

Jedním ze stovek těch, které případ zrakově postiženého Aloise Hudečka nenechává v klidu, je i Josef Petrů z Nové Včelnice. Informace o tom, jak se prý Hudeček chová ke svým vodicím psům, jež jsme přinesli v minulém vydání, ho dle jeho slov silně zasáhly a přiměly k neprodlenému podepsání petice za to, aby bylo vše řádně vyšetřeno a nepřijatelné nakládání s živým tvorem aby bylo panu Hudečkovi případně jednou provždy zatrženo.

[přečtěte si celý článek]

Pes měl vyražené oko z hlavy a z bulvy mu tekl sklivec, vzpomíná nová majitelka Tary

04.04.2011

Tara, vodicí fenka zrakově postiženého Aloise Hudečka, přešla 8. listopadu 2009, do péče Mgr. Jany Valsové, farářky církve Československé Husitské, a kdyby mohla mluvit, zřejmě by si současnou situaci nemohla vynachválit. Nikdo ji nemlátí, nikdo ji nevláčí po hospodách, nikdo do ní neleje kořalku… Naopak. Někdo ji má konečně rád.

[přečtěte si celý článek]

Alois Hudeček nařčení z týrání psa odmítá. Důkaz nemáte, říká. A veterinář je blbec a vůl!

04.04.2011

Se zrakově postiženým Aloisem Hudečkem se nám podařilo smluvit si schůzku na ráno 22. února. Hned na úvod nám bylo panem Hudečkem důrazně sděleno, že pokud od něj chceme nějaké informace, musíme s ním a jeho vodicí fenkou Iris na výšlap podél Nežárky. Následující rozhovor byl tudíž nahráván nejen v tuhém mrazu, ale doslova za pochodu. To však na něm zdaleka nebylo to nejnepříjemnější.

[přečtěte si celý článek]

Kompenzační pomůcka po dosloužení nikoho nezajímá?

04.04.2011

Finanční příspěvek na vodicí psy (Taru a Iris) poskytl zrakově postiženému Aloisi Hudečkovi sociální odbor MěÚ J. Hradec. Jak však informujeme v předchozích článcích, ze svědectví místních lidí vyplývá, že se pan Hudeček k prvnímu psovi choval hrozně a v případě psa druhého, že to zavání pokračováním v nastoleném likvidačním režimu tvrdé ruky. V souvislosti s tím padla i otázka, zda byly tyto dvě městské investice (v řádu stovek tisíc) namířeny správným směrem. O informace o tom, jak se věc vyvíjí, jsme požádali vedoucí zmíněného odboru Mgr. Zdeňku Šindelářovou.

[přečtěte si celý článek]

Ing. Chmelík: Dokud se neprokáže opak, musím brát pana Hudečka jako nevinného

04.04.2011

„Ve věci týrání psa se musíte obrátit na odbor životního prostředí,“ poradila nám v závěru předchozího článku vedoucí hradeckého sociálního odboru Mgr. Zdeňka Šindelářová. Uposlechli jsme tedy její rady a kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka, který nám sdělil, že jeho odbor tento případ k ledu určitě neodloží.

[přečtěte si celý článek]

9. květen 1945: Bitva o Strmilov!

04.04.2011

S vodkou v ruce, s ohněm v srdciKdyž dojdou nepřátelé, přijdou vhod i muži z vlastních řad. Tedy pokud má jeden neodolatelnou chuť napumpovat do někoho obsah zásobníku kalašnikova a v žilách mu místo krve koluje vodka. Sta-ličnaja! To se potom dějí věci, že brašule nestačí zdrhat. Jestliže je ale i brašule namol, může se snadno stát, že se ve hře objeví kalašnikov druhý a to je pak teprve zajímavé. Legendární americká přestřelka u O.K. Corralu je proti tomu šípkový čajíček. A věřte, že pro podobnou praštěnou historku nemusíme chodit daleko. Stačí vlastně jít jen malý kousek. Do Strmilova. Tedy do Strmilova na konci druhé světové války…

[přečtěte si celý článek]

Masér Josef Chvátal napravuje těla i lidské duše

04.04.2011

„Víš, proč jsi ke mně přišel?“ zeptal se mě masér Josef Chvátal, když jsem k němu dorazil na první masáž. „Protože mě bolí rameno?“ zkusil jsem cvičně, zatímco jsem si pracně sundával svetr. „Jo, to taky,“ přisvědčil masér a suše dodal: „Ale hlavně proto, že ke mně nechodí žádní blbci.“ Poděkoval jsem. Josef Chvátal (61) z Roseče je nepřehlédnutelný samorost, který má zlaté ruce i srdce a prakticky každé jeho slovo by šlo tesat do skály. „Zázraky asi dělat umím,“ připustil při našem únorovém rozhovoru, avšak vzápětí zdůraznil: „Ale na Boha si rozhodně nehraju.“[přečtěte si celý článek]

Výprask! Návštěvník diskotéky zhmoždil druhému nosní kůstky

08.03.2011

Dne 18. února převzal obvinění muž (30), který krátce před půlnocí 26. prosince loňského roku dělal brajgl na diskotéce v hradeckém KC Jitka. Za přítomnosti nejméně 20ti svědků tu hrubě fyzicky napadl druhého návštěvníka podniku, jemuž uštědřil minimálně osm úderů pěstí do obličeje. Napadenému během ataku naboural nosní kůstky a pohmoždil čelo. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Jindřichově Hradci.

- Antonín Kočka -


[přečtěte si celý článek]

Štvanice na ex-partnerku!

08.03.2011

29letý muž je podezřelý z obtěžujícího až násilného počínání, k němuž mělo docházet v době od loňského září do letošního 10. února. Ze svého bytu v Českých Velenicích odmítal pustit bývalou partnerku (nejméně 30 minut), která si sem přišla pro své osobní věci. Fyzicky ji tu napadal, smýkal jí po zemi a svým tělem bránil jejím v odchodu. Ženě se z bytu nakonec podařilo prchnut, ale muž poté zahájil vytrvalé pronásledování. Denně jí posílal cca 20 esemesek, občas ji poslal e-mail, kontaktoval ji přes facebook, chodil za ní do zaměstnání a čekal na ni u jejího bydliště. Při úmyslných setkáních ji vždy napadal, urážel a vyčítal jí jejich rozchod. V ženě jeho chování nakonec vyvolalo důvodný pocit ohrožení a muži bylo tudíž 18. února sděleno podezření s omezování osobní svobody.

- René Vrbský -


[přečtěte si celý článek]