Kdo chce do kriminálu, musí pro to něco udělat

08.10.2019

J. Hradec – V sobotu 31. srpna dopoledne byli strážníci povoláni k poněkud kurióznímu případu do...

[přečtěte si celý článek]


Frajer z Ukrajiny

08.10.2019

Třeboň – Všímavá řidička kontaktovala v podvečer 9. září hlídku městské policie a oznámila, že po...

[přečtěte si celý článek]


Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Ing. Chmelík: Dokud se neprokáže opak, musím brát pana Hudečka jako nevinného

Publikováno: 04.04.2011

„Ve věci týrání psa se musíte obrátit na odbor životního prostředí,“ poradila nám v závěru předchozího článku vedoucí hradeckého sociálního odboru Mgr. Zdeňka Šindelářová. Uposlechli jsme tedy její rady a kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka, který nám sdělil, že jeho odbor tento případ k ledu určitě neodloží.

 


Na hradecký sociální odbor zatím žádná stížnost nedorazila. Co na odbor životního prostředí?


- Také ne. Nicméně určité kroky k objasnění této věci jsme přesto učinili. Všechny osoby, jež v případu nějak figurují, včetně těch, co promlouvají v médiích, vyslechneme, zeptáme se jich, co viděli a sepíšeme s nimi protokol. Pokud mezi nimi bude někdo, kdo skutečně něco konkrétního viděl, pak to, co viděl, dostane k posouzení veterinární správa, která určí, zda to lze považovat za týrání, nebo ne. Pokud to za týrání považovat bude, zahájíme kroky v souladu se zákonem, který týrání zvířat řeší.


Budete přihlížet k občanské petici, která v souvislosti s tímto případem běží?


- My k ní přihlížet nemůžeme. Musíme přihlížet jen k tomu, co se skutečně podaří prokázat. Osobně tuto petice považuji vůči panu Hudečkovi za neférovou. Dokud se neprokáže opak, musím na pana Hudečka pohlížet jako na člověka, který nic špatného nespáchal. A nechápu, jak je možné, že se pod petici podepisují možná stovky lidí, kteří sami nic neviděli a vychází jen z toho, co slyšeli nebo někde četli. To totiž vždycky nemusí být pravda. Třeba to, co říká ředitel Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích, myslím to, že první pes byl panu Hudečkovi odebrán, rozhodně pravda není. Vysvětlili mi to na našem sociálním odboru. Pan ředitel Kouba byl zřejmě špatně informován.


- S. Doseděl -