Kdo chce do kriminálu, musí pro to něco udělat

08.10.2019

J. Hradec – V sobotu 31. srpna dopoledne byli strážníci povoláni k poněkud kurióznímu případu do...

[přečtěte si celý článek]


Frajer z Ukrajiny

08.10.2019

Třeboň – Všímavá řidička kontaktovala v podvečer 9. září hlídku městské policie a oznámila, že po...

[přečtěte si celý článek]


Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Masér Josef Chvátal napravuje těla i lidské duše

Publikováno: 04.04.2011

„Víš, proč jsi ke mně přišel?“ zeptal se mě masér Josef Chvátal, když jsem k němu dorazil na první masáž. „Protože mě bolí rameno?“ zkusil jsem cvičně, zatímco jsem si pracně sundával svetr. „Jo, to taky,“ přisvědčil masér a suše dodal: „Ale hlavně proto, že ke mně nechodí žádní blbci.“ Poděkoval jsem. Josef Chvátal (61) z Roseče je nepřehlédnutelný samorost, který má zlaté ruce i srdce a prakticky každé jeho slovo by šlo tesat do skály. „Zázraky asi dělat umím,“ připustil při našem únorovém rozhovoru, avšak vzápětí zdůraznil: „Ale na Boha si rozhodně nehraju.“ 


Jaké je vaše původní povolání?


- Zootechnik. Pracoval jsem u hradeckých plemenářů v tzv. bílém domě. Živil jsem se ale i jinak. Prodejem zeleniny, prodejem moravského vína, pracoval jsem v hradecké mlékárně…


U plemenářů byl vaším kolegou Karel Matoušek, do loňského roku hradecký starosta. Je to tak?


- Je. Pracovali jsme spolu dvanáct let.


Jak jste s ním vycházel?


- Dobře. Byli jsme kamarádi. A jsme pořád. Už se sice tolik nepotkáváme, ale když se tak stane, vždycky si máme co říct.


Myslíte si, že je dobře, že byl Matoušek na postu starosty nahrazen?


- Nemyslím. Karel má své chyby, ale já bych ho tam ještě jedno volební období nechal. Zaprvé je to hradecký rodák a zadruhé pro město, ke kterému má hluboký vztah, opravdu hodně udělal. Někteří lidi ho sice rádi nemají, ale tak už to chodí. Jednoho nemůžou mít rádi všichni. Říká se, že Matoušek má rád peníze, ale kdo je dneska rád nemá? Je to dobrej chlap a žádnej podrazák. Ze současné radnice mám pocit spíš rozpačitý.


Teď k vaší stávající profesi… Jak a kdy jste se k masírování vlastně dostal?


- V roce 1996, když jsem odešel od plemenářů. Udělal jsem si masérský kurz a začal masírovat. Nejdřív jako zaměstnanec, pak samostatně. Nejdéle jsem fungoval na hradeckém bazénu, odkud jsem přešel do městské sportovní haly. V současné době masíruji částečně na sídlišti Hvězdárna, částečně doma v Roseči.


Nemusí mít člověk k masírování i nějaké nadání?


- Asi ano. Ono se to jen tak naučit nedá. Maséra jsem chtěl dělat už od dětství, ale pořád mi to nějak nevycházelo.


S čím vším dokážete lidem pomoci?


- S páteří, s pohybovým ústrojím i s potížemi vnitřních orgánů. Dokážu člověka nabudit a nabít energií, aby mohl lépe pracovat a žít. K tomu všemu používám svoje ruce. Jak člověka masíruji, zároveň mu předávám potřebnou energii a sílu. Představ si, že moje ruce jsou reflektory a energie že je světlo. Tak nějak to vypadá. Umím i vyčistit zanesené tělo, zejména pomocí přísného pitného režimu.


Tyhle schopnosti jste získal jak?


- Zdědil jsem je po mamince, která byla jasnovidná. Nejdřív jsem vůbec nevěděl, jak to dělá, a nejednou jsem to uměl taky. A časem, jakoby mi někdo shůry řekl, abych začal pomáhat lidem. Tak jsem jim pomáhat začal.


Jde vám vůbec lhát?


- V podstatě ne. Já ale lidem neříkám, že do nich vidím. Když mi chtějí lhát, tak ať mi klidně lžou. Mě to nezajímá. Je to jejich věc.


Je pravda, že dokážete určit diagnózu na dálku…


- Ano, takovou schopnost mám. Po mamince, jak už jsem řekl. Nevím jak a proč, ale tyhle věci prostě vidím a člověku dokážu pomoci, aniž bych s ním byl ve fyzickém kontaktu. Na nemocného člověka se zaměřím a pošlu mu energii a klid.


Lze říct, že umíte dělat zázraky?


- Dá se to tak říct. Zrovna nedávno jsem se pokusil zachránit život jednomu člověku, co ležel pod přístroji v českobudějovické nemocnici. Myslím, že se z toho dostane. Ano, zázraky asi dělat umím, ale na Boha si rozhodně nehraju.


Věříte v Boha?


- Silně. Nad námi je spousta energie, která nás ošetřuje, hýčká a ochraňuje. To je Bůh.


A v reinkarnaci?


- V minulých životech lidí si můžu číst jako v knížce. Někdy taky zjistím, že současné potíže člověka jsou de facto trestem za to, co udělal v některém ze svých životů minulých. I v takovém případě ale dokáži pomoci. Pokud však má člověk zemřít, pak zemře. Třeba se zabije v autě. Je to řízeno shůry, je to osud. A s osudem nikdo nic neudělá.


Můžete zmínit nějaký svůj úspěch?


- Úspěchů mám hodně. Třeba nedávno ke mně přišla paní v bolestech doslova po čtyřech a odtud odešla úplně normálně. Zdravá.


Jste znám také svými netradičními medikamenty, jež zdarma prezentujete i na vašem webu www.jchvatal.howto.cz. K čemu je dobrý třeba slivovicový obklad nohou?


- To je hotový všelék. Slivovicový obklad nohou uvolňuje nervový systém, lymfatický systém i systém cévní. Nohy jsou nejníž, a proto se zanáší jako první. A tento obklad, samozřejmě opakovaný, jejich vyčištění opravdu hodně napomůže.


Jak se na tyto metody dívají lékaři?


- Vesměs spíš s despektem. Mají svoji medicínu, svoje léky, svoje normy a svoje postupy. A toho všeho se až moc pevně drží.


Říkáte, že alkohol a tzv. nezdravá strava nemusí být pro člověka vždy na škodu…


- Samozřejmě. Každé jídlo a každé pití má svůj význam. Ale s ničím se to nesmí přehánět. Například přemíra kořalky je stejně nevhodná jako stoprocentní abstinence. A to platí o všem.


Konzumaci jakého alkoholu doporučujete?


- Jedině toho přírodního. Například slivovici, ale jak říkám – s mírou. Ne to do sebe lít jako vodu. Ranní štamprle čisté přírodní lihoviny, pokud tedy člověk neřídí, je pro zdraví k nezaplacení. Určitě neradím pití dobarvovaných lihovin, plných nejrůznější chemie, která člověku rozhodně nic dobrého nedá. Zdraví prospěšné je i kvalitní víno a pivo, zejména to zásadité z Plzně. Jedna Plzeň denně, ta by snad měla být na lékařský předpis.


A co voda? Jste propagátorem pitného režimu…


- Voda je pro tělo nesmírně důležitá. Čistá, nesladká, neminerální. Člověk by jí měl denně vypít litr a půl až dva litry a půl. Zdůrazňuji, že limonády, alkoholické nápoje, čaj, káva nebo polévky se do toho nepočítají.


Co byste lidem poradil, aby byli zdraví a šťastní?


- Tohle… Udržujte zdravé mezilidské vztahy! Nenávist a závist lidem strašně škodí a vyčerpává je. A toto vyčerpání se časem nutně projeví jak na psychice člověka, tak na jeho zdraví.


- Sváťa Doseděl -