Příjezdová cesta do osady Pomezí autům místních lidí moc nesvědčí.

05.12.2020

Poněkud zastrčená osada Pomezí, která se krčí pod malebnou zříceninou hradu Landštejn, je hotovým...

[přečtěte si celý článek]


Ivan Vyskočil exkluzivně pro Žurnál

05.12.2020

„Se všemi svými ženami a dokonce i s dávnými milenkami mám velmi dobrý vztah,“ konstatuje s...

[přečtěte si celý článek]


Pařby, muzika a řev. Partaje už z toho šílí.

06.11.2020

J. Hradec – Neuposlechnutí výzvy úřední osoby, rušení nočního klidu a přestupek proti občanskému...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Heřman: Kdo si myslí, že se vedoucí registru vozidel obohacuje, měl by to oznámit policii.

Publikováno: 08.01.2012

Co se děje na hradeckém odboru dopravy? Proč byla Petra Bednářová zbavena funkce vedoucí oddělení registrace vozidel? A co jejího manžela rozčílilo natolik, že vyrazil na městský úřad a nástupci své manželky pohrozil fyzickou likvidací? Zeptali jsme se vedoucího odboru dopravy Zbyňka Heřmana. Ten říká: „S něčím podobným jsem se dosud nesetkal.“ A zdůrazňuje, že důvodem personální změny bylo pouze zlepšení vztahu mezi úřadem a veřejností.

 


Petra Bednářová už není vedoucí oddělení registrace vozidel, její funkci převzal Josef Krahulík. Proč k této rošádě došlo?


Z. Heřman: K 1. listopadu došlo k výměně jejich funkcí, nevím, co bych k tomu měl říct více. Důvodem bylo zlepšení našeho vztahu s veřejností. Jedná se čistě o vnitřní záležitost úřadu.


Nabízí se úvaha, zda v souvislosti s činností paní Bednářové nepřetekl pohár trpělivosti…


Z. Heřman: To jste řekl vy.          


Krátce před odvoláním paní Bednářové opustil svůj post i Josef Maloň, který pracoval na ministerstvu dopravy a kontroloval jak stanice technické kontroly, tak odbory dopravy městských úřadů. A vzhledem k tomu, že se pan Maloň prý s paní Bednářovou přátelil, je zřejmě na místě otázka, jestli mezi těmito personálními změnami není nějaká souvislost?


Z. Heřman: O tom, že pan Maloň odešel, jsem slyšel od zkušebních komisařů, ale proč se tak stalo, na to byste se musel zeptat na ministerstvu dopravy. Já tuto informaci nemám. A co se vaší otázky týče, jsem přesvědčen o tom, že tady žádná souvislost není.


Několik dní po přeřazení paní Bednářové přišel na úřad její manžel a panu Krahulíkovi, který nastoupil na její místo, oznámil, že za všechno může on a že ho za to zastřelí a podpálí mu dům. Jak byste to okomentoval?


Z. Heřman: Je to nestandardní a já jsem se s něčím podobným dosud nesetkal. Asi je nová doba. O tomto incidentu jsem se dozvěděl asi pět minut poté, co k němu došlo. Coby svému nadřízenému mi ho oznámil pan Krahulík a já o něm zase informoval starostu, místostarostu a tajemníka.


Z reakce pana Bednáře lze usuzovat, že post vedoucího oddělení registru vozidel je z nějakého důvodu zajímavý či dokonce lukrativní. Plat zde je nicméně tzv. tabulkový. Není to tedy tak, že toto místo umožňuje získání peněz jinou cestou?


Z. Heřman: Nijak lukrativní místo to rozhodně není. A vedlejší příjmy? Pokud si někdo myslí, že si vedoucí oddělení registrace vozidel může přijít k nějakým penězům nelegálním způsobem, jak naznačujete, měl by to oznámit na policii. Já takové indicie neměl.


Je pravda, že paní Bednářová od svého přeřazení nechodí do práce?


Z. Heřman: Ano, je to pravda. Je v pracovní neschopnosti.


- S. Doseděl -