Příjezdová cesta do osady Pomezí autům místních lidí moc nesvědčí.

05.12.2020

Poněkud zastrčená osada Pomezí, která se krčí pod malebnou zříceninou hradu Landštejn, je hotovým...

[přečtěte si celý článek]


Ivan Vyskočil exkluzivně pro Žurnál

05.12.2020

„Se všemi svými ženami a dokonce i s dávnými milenkami mám velmi dobrý vztah,“ konstatuje s...

[přečtěte si celý článek]


Pařby, muzika a řev. Partaje už z toho šílí.

06.11.2020

J. Hradec – Neuposlechnutí výzvy úřední osoby, rušení nočního klidu a přestupek proti občanskému...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Hustý výstup na hradeckém odboru dopravy!

Publikováno: 08.01.2012

O podivných praktikách na oddělení registrace vozidel odboru dopravy MěÚ v J. Hradci informujeme čtenáře už od roku 2006. Vesměs jsme reagovali na podněty ze strany lidí, kteří nebyli dvakrát nadšeni jednáním a pracovními postupy vedoucí zmíněného oddělení Petry Bednářové (dříve Proxové), o níž se rozhodně nikdy nedalo říci, že je ke všem stejně vstřícná a měří jedním metrem. Vedení odboru dopravy však tuto úřednici vytrvale hájilo a vše jelo stále ve stejných kolejích. Velmi dlouho. Až do začátku letošního listopadu.

 


„Paní Bednářová, tehdy ještě Proxová, převzala vedení oddělení registrace vozidel v roce 2003, kdy byly zrušeny okresní úřady a tato agenda přešla na úřady městské,“ vzpomíná pamětník počátku těch neveselých časů a pokračuje: „Od začátku se chovala arogantně, někoho odbavila hned, jiného málem nikdy. A pokud vím, příjemná nebyla ani ke svým podřízeným, ač sama nebyla žádná velká šarže. Měla sice fungovat jako člověk, co poradí s odbornými problémy a eliminuje nespokojené klienty. Což paní vedoucí nikdy nedělala.“


Před několika týdny se však stalo téměř neuvěřitelné – Petra Bednářová byla z funkce vedoucí oddělení nečekaně odvolána. Tento krok patří do kompetence vedoucího odboru, ale proslýchá se, že za páku zatáhlo i vedení města.


Petra Bednářová dostala každopádně příkaz přestěhovat se do kanceláře svého dosavadního podřízeného Josefa Krahulíka a chopit se jeho agendy. Josef Krahulík dostal pokyn obdobný – nastěhovat se za stůl Petry Bednářové a převzít její funkci. Což se stalo. Leckdo by možná řekl, že to není žádné zvláštní zemětřesení (na dlažbě přece nikdo neskončil), jenže pro Petru Bednářovou to byla zřejmě rána opravdu velká. V práci ji prý od té doby nikdo neviděl. Ale to ještě zdaleka není všechno. Několik dní po personální rošádě napochodoval totiž na MěÚ manžel suspendované úřednice Libor Bednář a úředníka, který jeho manželku ve funkci nahradil, si podal.


Krahulík: Bednář                                            


řekl, že mě zastřelí


„K vyhrožování došlo začátkem listopadu, asi dva dny poté, co byla paní Bednářová odvolána z funkce a já nastoupil na její místo,“ vzpomíná Josef Krahulík, současný vedoucí hradeckého oddělení registrace vozidel. „Pan Bednář mě chytil na chodbě úřadu s tím, že se mnou potřebuje mluvit. Nehodlal jsem s ním nic řešit před lidmi a tak jsme šli před úřad, kde mi pan Bednář oznámil, že mě zastřelí a vypálí mi barák. Bednářovi žijí v téže vesnici jako my a kde máme dům tudíž samozřejmě ví. V tu chvíli by nebyl problém ubránit se mu a možná to bylo jen plané vyhrožování, ale já nechtěl nic ponechat náhodě. Už kvůli rodině. Incident jsem tedy oznámil vedoucímu odboru dopravy a následně podal trestní oznámení na policii. Vyšetřování už proběhlo a já dostal oznámení, že věc byla klasifikována jako přestupek, který bude předán k projednání přestupkovou komisí městského úřadu.“


A co vlastně pana Bednáře k tak nepřiměřené reakci vyprovokovalo? Josef Krahulík krčí rameny: „Prý za přeložení jeho manželky můžu já, což je pochopitelně nesmysl, žádné ambice na služební postup jsem neměl. Bylo to rozhodnutí vedoucího odboru Zbyňka Heřmana. Nehledě na to, že paní Bednářová nebyla vyhozena ze zaměstnání, byla pouze přeřazena a reakce jejího manžela mi skutečně nepřipadá adekvátní. Pokud se paní Bednářové něco nelíbilo, měla to řešit pracovně právní cestou. Teď bych si hlavně přál, aby se situace uklidnila a já měl v zaměstnání zase klid.“


Dodejme, že ode dne, kdy byla Petra Bednářová odvolána z funkce vedoucí oddělení, nechodí do práce. Proč, o tom lze jen spekulovat.


Sehraná trojka nebo


náhoda jak z čítanky?


A spekulovat lze ještě o jedné věci. Krátce před tím, než byla Petra Bednářová přeřazena, opustil tzv. dohodou svůj post (údajně) její kamarád Josef Maloň (bývalý voják, roky sloužící v J. Hradci), pracovník státního odborného dozoru Ministerstva dopravy v Praze, který fungoval na oddělení, jež se zabývá kontrolou jak práce stanic technické kontroly, tak výkonů odborů dopravy městských úřadů. Na strategickém oddělení ministerstva dopravy tedy pracoval de facto hradečák pan Maloň, hradecké oddělení registrace vozidel (samozřejmě i těch dovezených ze zahraničí) vedla jeho kamarádka paní Bednářová a hradecké stanici technické kontroly šéfoval do svého propuštění její manžel. Je to všechno vážně jenom náhoda?


- Svatopluk Doseděl -