Ježíšek a 23 panáků

07.02.2024

Třeboň – Štědrý den může začít tak nějak všelijak. Po svém to pojal 47letý muž z Třeboně, jehož...

[přečtěte si celý článek]


Rok 2024 v Jindřichově Hradci... Co bude pozitivní a co nepotěší?

01.02.2024

Máme tu nový rok a jistě od něj lze očekávat další várku překotných událostí. Pozitivních i těch,...

[přečtěte si celý článek]


Hradecký psychiatr Láznička: Současná doba je na lidskou psychiku dost náročná.

01.02.2024

Přibývá lidí s úzkostnými stavy? Z čeho mají lidi deprese a jaká léčba zabírá? „Řešit depresi...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Oprava Václavské ulice je v další fázi. Co říká město na kritiku obchodníků?

Publikováno: 01.10.2022

Kompletní rekonstrukce Václavské ulice se posunula do závěrečné fáze, která obnáší i opravu křižovatky Václavské ulice a ulice 28. října. Tato křižovatka je tudíž od 29. srpna uzavřena a problémy řidičů v této části města pokračují. Došlo i ke změně objízdných tras a k dočasnému zrušení zastávek MHD na sídlišti Hvězdárna (dosavadní je nahrazena zastávkou u školky na témže sídlišti) a U Václava (je nahrazena zastávkou u LDN). Jedna objízdná trasa vede ulicí U Nemocnice, ulicí Zborovskou a Na Výsluní. Řidiči, kteří se potřebují dostat do lokality Na Točně, pak musí jet ulicí Na Piketě, která bude zobousměrněna a bude řízena semafory. Dílo by mělo být hotovo nejpozději do 14. října a provoz v lokalitě se pak zase vrátí k normálu.
Dodejme, že součástí generální rekonstrukce ulice je i rekonstrukce vodovodu a splaškové kanalizace, výstavba nové dešťové kanalizace, stavební úprava veřejného osvětlení a uložení chrániček městské optické sítě. Akci provádí firma EUROVIA CS za vysoutěženou cenu 23,7 mil. Kč včetně DPH.

Obchodníci, kteří mají v právě rekonstruované (tedy neprůjezdné) části Václavské ulice své obchody či provozovny, však žehrají na to, že práce postupují velmi pomalu, a tvrdí, že pracovníci provádějící firmy se na místě často vůbec nevyskytují. Produktivita práce že je zde zkrátka malá a oni kvůli tomu přichází o zákazníky a tržby zbytečně dlouho.

Mluvčí MěÚ Eliška Čermáková konstatuje, že komplikacím obchodníků v rekonstruovaném úseku Václavské ulice město rozumí, nicméně při realizaci zemních prací (viz výše) není možno tyto provádět bez omezení přístupu k nemovitostem.

„Bylo tomu tak i při etapách předchozích a u jiných akcí v budoucnu to bude stejné,“ říká mluvčí a navazuje: „O plánované rekonstrukci jsme s obchodníky dopředu mluvili a hledali kompromisní řešení. Snahou města je tyto nepříjemnosti co nejvíce zmírnit, a v tomto duchu komunikujeme i se stavitelem. Na město se obchodníci v průběhu stavby s žádnými stížnostmi neobrátili. Práce při 4. etapě rekonstrukce Václavské ulice probíhají dle harmonogramu a pravidelně se tu konají kontrolní dny i za přítomnosti zástupce investora. Kompenzace ze strany města za případný ušlý zisk v úvahu nepřichází.“

(sd)