Hafan vystartoval po strážnici.

07.03.2023

Třeboň – Odchyt zaběhnutých psů bývá občas problematický. Ve čtvrtek 5. ledna nastaly potíže i při...

[přečtěte si celý článek]


Krvavý incident na okraji sídliště Vajgar!

01.03.2023

Je sobota 14. ledna, odpoledne. U marketu Maxík na hradeckém sídlišti Vajgar se pohybují záchranáři...

[přečtěte si celý článek]


Vedení J. Hradce řeší zapeklitý problém. Je v Nežárecké a má číslo 62.

08.02.2023

O trablech kolem bytového domu číslo 62 v hradecké Nežárecké ulici jsme prvně informovali v dubnu...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Podnik v bývalé startovací věži má povstat z prachu a opět ožít.

Publikováno: 01.11.2022

Jak píšeme v předchozím článku, budova bývalé startovací věže (i pozemek, na němž stojí) v jindřichohradecké lokalitě Kunifer patří místnímu podnikateli Zdeňku Hroníčkovi, který ji ovšem už delší čas neužívá a ona zatím chátrá. Proč? A jaké plány s ní majitel má? Zeptali jsme se a Zdeněk Hroníček níže odpovídá.

Jak dlouho bývalou startovací věž vlastníte?

Z. Hroníček: Objekt patříval organizaci Svazarm a JZD Hospříz a já ho odkoupil hned, jak byl k mání. To bylo někdy v polovině devadesátých let. Od města jsem tehdy chtěl přikoupit kus přilehlého pozemku, abych na něm vybudoval kemp se zázemím, ale neuspěl jsem. JZD Hospříz, které mělo pozemek pronajato, tam prý musí pěstovat kukuřici a tím to skončilo. Asi šest let jsem zde tedy úspěšně provozoval restauraci a vinárnu, ale když jsem pak v roce 2002 začal podnikat v jiné oblasti, podnik jsem doslova za pár korun pronajal. Bohužel.

Proč bohužel?

Z. Hroníček: Protože nájemce provozovnu i celý objekt přivedl do stavu v jakém je teď. Vše je rozkradeno a zničeno. Něco způsobil on sám, něco vandalové, kterým to svým přístupem a chováním umožnil. Provozovnu mi ten člověk zpět dodnes oficiálně nepředal a policie, které jsem pochopitelně vše nahlásil, věc jen zaregistrovala a sdělila mi, že si to mám s bývalým nájemcem vyřešit sám. Smlouva už nicméně zanikla, z důvodu neplacení nájmu, a já se chystám, že budovu opravím a zařízení znovu uvedu do provozu. Počítám, že se tak stane příští rok a bude zde fungovat v podstatě to, co dřív. Doufám, že za pomoci právníků se mi nepříjemnou záležitost podaří v dohledné době uzavřít.

Dá se říct, že tato lokalita začíná ožívat…

Z. Hroníček: Ano. Naproti přes silnici začala výstavba rodinných domů, na pozemku směrem k rybníku Kunifer vzniká velké sportoviště… Věřím, že můj znovuzrozený podnik sem dobře zapadne a lidi si ho oblíbí. Stejně jako moji hradeckou hospodu Kufr, která šlape skvěle. Lze ovšem předpokládat, že malá investice to nebude. Kdyby se objevil solidní partner, spolupráci bych se nebránil. Uvítám i spolupráci s přilehlým SportParkem, ostatně jeho provozovatelé už za mnou s nějakými návrhy přišli.

Pozemek, na němž SportPark vzniká, je města. Varianta, že byste svůj pozemek prodal městu a ono jej připojilo k pozemku svému, na stole není?

Z. Hroníček: Prodej mého pozemku městu v plánu nemám. Město mi svého času vstříc také nevyšlo. Své plány jsem vám řekl. Podnik zrekonstruovat, zprovoznit a vrátit zpátky do hry.

- Svatopluk Doseděl -