Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich...

[celý článek zde již 04.10.2019]


Tajemník MěÚ J. Hradec Karel Přibyl: Věřím, že přístup investora k okolí bude citlivý.

04.10.2019

Jak informujeme v předchozím článku, na hradecké sídliště rodinných domků Pod Kasárny by v dohledné...

[celý článek zde již 04.10.2019]


Martha a Tena to spolu táhnou přes půl století!

04.10.2019

Pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu jistě netřeba dlouze představovat. Nepřehlédnutelné sestry...

[celý článek zde již 04.10.2019]


...další články

Krásné články

Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich reportáží a lidé se na nás proto se svými obavami obrací takřka s železnou pravidelností. Nedávno jsme například informovali o nervozitě z budoucích nájemníků soukromého bytového domu v hradecké Nežárecké ulici či o diskutovaném záměru výstavby rovněž soukromého polyfunkčního domu na sídlišti U nádraží. A v uzávěrce prázdninového dvojčísla kontaktovali redakci Žurnálu zástupci rozrušených obyvatel hradeckého sídliště Pod Kasárny s tím, že se v této poklidné lokalitě schyluje k developerské aktivitě, s níž oni zásadně nesouhlasí a dokonce ji považují za protizákonnou. Do letního vydání se nám podařilo vtěsnat jen krátkou informaci, ale nyní se záležitosti věnujeme obsáhleji.

[celý článek zde již 04.10.2019]

Tajemník MěÚ J. Hradec Karel Přibyl: Věřím, že přístup investora k okolí bude citlivý.

04.10.2019

Jak informujeme v předchozím článku, na hradecké sídliště rodinných domků Pod Kasárny by v dohledné době mohla dorazit stavební technika a přízemní budova někdejší prodejny, respektive restaurace v centru této klidné zóny by pod rukama dělníků měla o několik pater povyrůst a změnit se v komerční objekt potenciálně rozličného využití. Místní obyvatelé z toho nadšeni nejsou a svou nevoli dali najevo formou občanské petice. Vadí jim vznik vysoké budovy, poměrně dlouhodobá ztráta komfortu v souvislosti se stavebními pracemi a straší je též představa, že se z výrazně zvětšené budovy vyklube ubytovna, kterou by mohli osídlit i nájemníci z kategorie lidí tzv. nepřizpůsobivých. O oficiální informace k tématu jsme minulý měsíc požádali tajemníka Městského úřadu Jindřichův Hradec Karla Přibyla.

[celý článek zde již 04.10.2019]

Martha a Tena to spolu táhnou přes půl století!

04.10.2019

Pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu jistě netřeba dlouze představovat. Nepřehlédnutelné sestry řeckého původu odstartovaly svou kariéru ve zlaté éře českého bigbítu a na vlně pop-music se během let přenesly až do sféry řeckého folklóru, který mají zjevně v krvi a umí jej podat tak, jak se patří. Minulý měsíc byly Martha a Tena zlatým hřebem každoročního hudebního minifestivalu Magická viola Petra Přibyla, v rámci něhož se uskutečnil jejich samostatný koncert v hradeckém kostele sv. Jana Křtitele. Fakt, že kostel praskal ve švech, nebyl žádným překvapením. Že ve finále došlo i na tanec, to už překvápko bylo.

[celý článek zde již 04.10.2019]

Bulteriér se v autě málem upekl! Slova majitelky byla neuvěřitelná

11.09.2019

J. Hradec – V pondělí 1. července odpoledne zažil jeden anglický bulteriér opravdu horké chvilky. A to doslova. Jeho majitelka (55) jej totiž nechala zavřeného v malém Fiatu na parkovišti u Jitřenky a odkráčela do horkého dne. Venku bylo bezmála třicet ve stínu a teplota v autě musela být pekelná. Při příjezdu městských policistů byl pejsek schoulený v jediném stínu pod palubní deskou a měl toho evidentně dost. Ani misku s vodou u sebe neměl. Ke slovu tedy přišly šikovné ruce strážníků, vybavených potřebným náčiním, ale než se dostavil kýžený úspěch, dostavila se majitelka ubohého zvířete a více jak dvě hodiny uzavřený vůz otevřela. Strážníkům toho pak napovídala opravdu hodně, avšak jako nepozoruhodnější se jevila její věta, že se psem by se nemohla podívat všude tam, kam chtěla. Na odboru životního prostředí, kde se případy týrání zvířat řeší, tohle neuvěřitelné vysvětlení nepochybně ocenili.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Řidička na svůj použitý stav upozornila blinkry

11.09.2019

J. Hradec – Řidička (43) Roveru z Jindřichova Hradce to před desátou večer 28. června nevychytala. Parkoviště u marketu Lidl totiž opustila jen s rozblikanými směrovkami, čímž zaujala kolem projíždějící hlídku městských strážníků, kteří ji vedeni předtuchou vzápětí zahaltovali. Při následné zkoušce na přítomnost alkoholu nadýchala žena 2.46 promile a poté, co si vyslechla sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, putovala do péče policistů z obvodního oddělení.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Porvali se jak koně!

11.09.2019

Třeboň – V sobotu 20. července po třetí hodině ranní zasahovali strážníci společně s hlídkou Policie ČR u rvačky, která se strhla na Masarykově náměstí. Spor více osob se na náměstí přenesl z diskotéky a skončil zraněním některých jeho aktérů. Po nastolení klidu byla věc zdokumentována a s podezřením ze spáchání trestného činu předána státním policistům.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Chalupský: Stavíme hradbu proti obchodu s chudobou.

15.08.2019

V minulém vydání jsme se v rámci rozhovoru s hradeckým městským radním Bohumilem Komínkem (ČSSD) zajímali také o rekonstruovaný bytový dům Miloše Vorlíčka v Nežárecké ulici. (viz Žurnál 4/2019) Radní nám sdělil, že město s majitelem oné stavby průběžně jedná a došlo i na konzultaci s radnicí v Kladně, kde už pan Vorlíček dům tohoto typu provozuje. Na místo rekonstrukce pak pravidelně dochází zástupci příslušných městských odborů a postup stavby sledují. Panu Vorlíčkovi prý město navíc nabídlo spolupráci se sociálním odborem a jemu se tento návrh údajně líbí. Majitel objektu by měl byty pronajímat zcela standardním způsobem a městský sociální odbor by mu přitom poskytoval zákonné informace o potenciálních nájemnících. Město si od toho slibuje to, že by mohlo mít určitou kontrolu nad tím, kdo v sociálních bytech pana Vorlíčka bydlí. Uklidňující slova radního Komínka však všechny neuklidnila a mnozí mají i konkrétní výhrady. Například městský zastupitel Jaroslav Chalupský z politického uskupení Hradec srdcem a rozumem + Svobodní.

[přečtěte si celý článek]

Komínek: To, před čím varuje opozice, v Hradci dopustit nehodláme.

15.08.2019

Téma nepřizpůsobivých spoluobčanů a potenciálních potížistů je téma vpravdě ožehavé, a pokud někde vznikají nové ubytovací kapacity, začnou být starousedlíci mimořádně ostražití. Bytový dům kladeňáka Miloše Vorlíčka v hradecké Nežárecké ulici, jehož rekonstrukce vyvolala živou diskusi hraničící s poplachem, byl předmětem už několika našich článků a tento měsíc se jím zaobíráme zase. Opoziční zastupitelé totiž upozorňují, že pootevírat pomyslné dveře a škvírou podávat prst by se hradečákům taky nemuselo vyplatit a míní, že místní radnice by v dané věci měla konat výrazně víc. Radní Bohumil Komínek (ČSSD) však tento názor důrazně odmítá.

[přečtěte si celý článek]

Proplul světem se zpěvem… Jiří Hromádka

15.08.2019

Člověku mnohdy vůbec nedochází, kolik pozoruhodných lidí se v jeho okolí vyskytuje. Lidí schopných, nadaných a takových, kteří už mnohé zažili, na ledacos si utvořili jasný názor a ostatním mají tudíž skutečně hodně co říct. Jiří Hromádka (71), bratr dlouholetého dopisovatele Žurnálu Petra Hromádky, je právě ten případ. Většinu svého života strávil za mikrofonem a klávesami, zpíval v pražském divadle Rokoko, solidně se umístil v pěvecké soutěži Zlatý slavík a hlavně – v rámci své profese poznal svět. S pozlátkem i bez něj. Od roku 2004 zpíval na zámořských lodích, jež před několika lety vyměnil za turistické lodě říční a tyto zatím dle vlastních slov jen tak opustit nehodlá. Speciální pozornost si pak zaslouží jeho názory na politiku, tuzemskou i zahraniční. Jsou tzv. nekorektní, což znamená, že se Jiří s ničím moc nepárá a říká přesně to, co si myslí.

[přečtěte si celý článek]

Venku třicítka, pes v autě, majitel v tahu, voda žádná

09.07.2019

J. Hradec – Jako naprosto nezodpovědný (přinejmenším) se projevil majitel českého fouska, který se v poledne v sobotu 15. června odešel vyráchat do hradeckého plaveckého bazénu a svého pejska nechal čekat v autě na parkovišti. Venku bylo 30 stupňů a jistě není těžké představit si, jak mohlo být tou dobou uvnitř vozu. Jako v peci. A nepatrně stažená boční okna psí situaci rozhodně nijak nevylepšila. Majitel ubohého zvířete byl tlampačem v objektu bazénu vyzván, aby laskavě padal ke svému vozu a koukal psa vysvobodit, ale on výzvu buď neslyšel, nebo na ni prostě jen nereagoval. Do věci se tedy vložili strážníci. Větrací skulinou dveře auta odjistili a chlupáče zachránili. Pes okamžitě zmizel ve stínu a zachránci ke svému úžasu zjistili, že uvnitř neměl ani hlt vody. Co dodat? Asi nic. Pejskaře teď každopádně čeká nepříjemná návštěva odboru životního prostředí, který se tyrany němých tváří zabývá.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední