Kultura v karanténě

07.05.2020

Vývěsní tabule, dříve plné pestrobarevných plakátů, lákajících na širokou škálu kulturních a...

[přečtěte si celý článek]


Ředitel Centra sociálních služeb Jiří Blížil: Zákaz vycházení nesli někteří klienti těžce.

05.06.2020

Jednou z nejohroženějších skupin obyvatelstva jsou v době pandemie covid-19 senioři, kteří už...

[celý článek zde již 05.06.2020]


Veslařský klub Vajgar zažívá nejlepší sezóny. Chalupa Cup. Je kvůli pandemii v ohrožení?

05.06.2020

Veslařský klub Vajgar patří k Jindřichovu Hradci stejně neodmyslitelně jako stejnojmenný rybník a...

[celý článek zde již 05.06.2020]


...další články

Krásné články

Kultura v karanténě

07.05.2020

Vývěsní tabule, dříve plné pestrobarevných plakátů, lákajících na širokou škálu kulturních a společenských akcí, zejí už dva měsíce prázdnotou. Pandemie covid-19 zarazila koncerty, divadla, výstavy, taneční zábavy i plesy a mnozí z nás si teprve teď, když to nemáme, uvědomujeme, jak moc nám to chybí. Umrtvení kulturního dění čiší i z obsahu měsíčníku Žurnál. Květnové vydání je již druhé bez čtenáři oblíbeného rozhovoru s celebritou z oblasti showbyznysu, neboť do regionu žádná taková osobnost dlouho pracovně nezavítala a nebylo ji tudíž možno vyzpovídat a interview následně otisknout. Na stránkách časopisu chybí i pozvánkový kulturní servis, protože jaksi není na co zvát, bohužel. Nezbývá tedy než doufat, že tento neutěšený stav nebude mít dlouhého trvání, vše se postupně vrátí do starých kolejí a my (obrazně řečeno) zase budeme moci zpívat. Půlnoční království nestojí za nic, Země krále Miroslava byla odjakživa nesrovnatelně lepší.
(sd)

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Centra sociálních služeb Jiří Blížil: Zákaz vycházení nesli někteří klienti těžce.

05.06.2020

Jednou z nejohroženějších skupin obyvatelstva jsou v době pandemie covid-19 senioři, kteří už nejsou v plné síle, trpí řadou neduhů a k napadení novým koronavirem jsou tudíž náchylní. O jindřichohradecké seniory se starají i odborní pracovníci zařízení, fungujících pod Centrem sociálních služeb Jindřichův Hradec. Jak to tam nyní vypadá? Jak klienti emočně vypjaté krizové období snáší? A jak je zvládá personál? Ředitel centra Jiří Blížil říká: „Postupně jsme se všichni museli naučit v nových podmínkách fungovat a na nás bylo zajistit jak bezpečí klientů, tak to, aby úroveň péče o ně nijak zásadně neutrpěla.“

[celý článek zde již 05.06.2020]

Veslařský klub Vajgar zažívá nejlepší sezóny. Chalupa Cup. Je kvůli pandemii v ohrožení?

05.06.2020

Veslařský klub Vajgar patří k Jindřichovu Hradci stejně neodmyslitelně jako stejnojmenný rybník a jeho letitá úspěšná činnost je nezpochybnitelná. První publikovanou zmínku o organizovaném veslování v Jindřichově Hradci lze dohledat v archivních podkladech z roku 1876 a lze se tudíž oprávněně domnívat, že klub je velmi pravděpodobně nejstarším veslařským klubem v republice. V roce 2000 se klub odpoutal od TJ Slovan a začal pracovat jako subjekt zcela samostatný. Jeho zázemí se nachází u nábřeží rybníku Vajgar pod parkovištěm u podniku Jitřenka a členská základna je vpravdě záviděníhodná. Aktuální informace poskytl Žurnálu Radim Staněk, který je jedním z klubových trenérů.

[celý článek zde již 05.06.2020]

Postrach Horního Žďáru je evidentně stále na scéně

07.05.2020

Horní Žďár – V podvečer ve středu 22. dubna vyrazil na další ze svých výletů postrach Horního Žďáru a jeho okolí. S povděkem možno konstatovat, že se to tentokrát naštěstí obešlo bez ztrát na psích životech. Za pomoci svědků se strážníkům podařilo zmapovat cestu čtyřnohého bílého trhače i jeho paničky, která však psa odchytila těsně před příjezdem hlídky a vypařila se neznámo kam. Protože zjevně nereagovala na úřední výzvu k odevzdání svého psa, byla aktuální patálie zadokumentována a předána odboru kanceláře hradeckého starosty. Domníváme se, že se jedná o stejné zvíře (argentinská doga), o jehož krvavém řádění jsme na stránkách Žurnálu podrobně informovali v prosinci 2019.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Chtěl šlohnout lubrikační gel

07.05.2020

J. Hradec – Kdo maže, ten jede, řekl si devětatřicetiletý muž a 24. března se pokusil ukrást lubrikační gel oblíbené značky dovádivých pomůcek Durex. Učinil tak v prodejně Maxík na sídlišti Vajgar. Lubrikant za 99,90 Kč lstivě ukryl v ponožce, ale neuspěl. Pozorná pokladní si totiž jeho počínání povšimla a přivolala na pomoc hlídku strážníků. Když poté chlap mazadlo zaplatil, vyslechl si příslušné ponaučení doprovozené vypsáním pokutového bločku. Legrace ho tedy vyšla celkem na 2.099,90.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nezvládl dávku chlastu a ustlal si na chodníku!

07.05.2020

Třeboň – Uprostřed noci na pondělí 9. března přijali městští policisté informaci o muži chrnícím na chodníku v Táboritské ulici. Na první pohled nezraněný chlap nebyl chvíli k probuzení, důvodem čehož byl zjevně alkohol, který z něho táhnul, až strážníky pálily oči. Následně se ukázalo, že se jedná o 46letého občana Novosedel nad Nežárkou, jenž, jak sám uvedl, nezvládl dávku alkoholu a zmožen padnul. Strážníci na místo povolali opilcovu ženu, která pak svého chotě bezpečně dopravila domů.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Nemoc, jakou jsme si vykoledovali? Jednou se prý rozsvítí. Bude to teď?

08.04.2020

Dostalo lidstvo přesně takovou nemoc, jakou už dlouho potřebovalo? Důvody pro kladnou odpověď se nabízí. Zde jsou…
Přestali jsme si vážit zdraví, a proto nám byla dána taková nemoc, abychom si uvědomili, na čem záleží nejvíc. Přestali jsme si vážit přírody, a proto jsme dostali takovou nemoc, aby se nám pobyt v přírodě stal vzácným. Přestali jsme fungovat v rodině, a proto nás tato nemoc zavřela do našich domovů, abychom se to mohli znovu naučit. Přestali jsme si vážit starých a nemocných, a proto nám byla dopřána tahle nemoc, abychom si připomněli, jak jsou tito zranitelní. Přestali jsme si vážit lékařů, zdravotníků a lékárníků a dostali proto nemoc, aby nám došla jejich nepostradatelnost. Přestali jsme mít respekt k učitelům, a proto tato nemoc uzavřela naše školy a rodiče si tak mohli vyzkoušet roli kantorů. Nabyli jsme dojmu, že si můžeme všechno koupit, být kdykoli kdekoli a s kýmkoli, a proto jsme dostali tento druh nemoci, abychom si uvědomili, že nic z toho není samozřejmé. Spoustu volného času jsme trávili v nákupních centrech. Proto nám je tato nemoc zavřela, abychom pochopili, že za peníze se štěstí pořídit nedá. Zaměřili jsme pozornost na náš vzhled a porovnávání se navzájem. Proto nám tato nemoc zakryla tváře, abychom pochopili, že v nich lidská krása nespočívá. Žili jsme v iluzi, že jsme vládci této planety, a proto jsme dostali tuto nemoc, aby nás něco miniaturního, co ani není vidět, mohlo zkrotit a v našich nitrech to vzbudilo trochu pokory.
Tato nemoc nám bere hodně, avšak zároveň nám dává možnost něco se naučit a pochopit, co je v životě nejpodstatnější. Dostali jsme nemoc na míru. Asi to bylo nutné.
(Zdroj FB, upravil Sváťa Doseděl)

[přečtěte si celý článek]

Vznikne na sídlišti Pod Kasárny bytovka? Obyvatelé apelují na místostarostu.

01.05.2020

O opodstatněných obavách starousedlíků z hradeckého sídliště Pod Kasárny jsme podrobně informovali už v září minulého roku. Majitelé zdejších rodinných domků neskrývají svou nervozitu ze změn, k nimž se schyluje v jejich bezprostřední blízkosti a které by mohly zcela zásadně změnit dosavadní kvalitu jejich životů. S plánovanou developerskou aktivitou tito lidé zásadně nesouhlasí a se svými výhradami se obrací i na vedení města s tím, že jejich zájmy by měly být nadřazeny zájmům expandujícího investora.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Radim Staněk občany uklidňuje.

01.05.2020

Obyvatelé hradeckého sídliště Pod Kasárny s obavami sledují, co se jim děje doslova před okny (viz předchozí článek) a minulý měsíc kvůli tomu dokonce vyvolali oficiální schůzku s místostarostou Radimem Staňkem (ODS) a několika dalšími úředníky z vedení města. Jak se na záležitost místostarosta Staněk dívá? Mohou být občané klidní?

[přečtěte si celý článek]

Vyprázdnil střeva pod starou radnicí

08.04.2020

J. Hradec – Když chlap v ranních hodinách pátku 28. února pocítil všem dobře známé tlaky, zamířil své zrychlující se kroky směrem k tzv. chlebnici staré radnice na náměstí Míru a tam svá střeva s úlevou vyprázdnil. Obsah jeho útrob později odstranili pracovníci Služeb města a možno konstatovat, že lepší džob si jeden představit umí. Poté, co strážníci fekálního ničemu dohledali, vyšlo najevo, že se jedná o třicetiletého muže s trvalým pobytem na zdejším městském úřadě. Nevábný výkon byl následně ohodnocen dvoutisícovou pokutou za přestupek zasvinění veřejného prostranství.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední