Nalitý se válel po ulicích. V Panské si rozbil hlavu.

07.12.2022

J. Hradec – Odpoledne 12. října sbírali hlídkující strážníci spícího sedmdesátníka, jenž si ustlal...

[přečtěte si celý článek]


Nametli se alkoholem a poté zmlátili poutač.

07.12.2022

Třeboň – Tři mladí muži ve věku 20 až 25 let z Třeboně a Suchdola nad Lužnicí se v neděli 12....

[přečtěte si celý článek]


Jak carský důstojník. Zřejmě slušnej oddíl!

07.12.2022

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer asistovali strážníci záchranářům, zasahujícím u muže, jemuž...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Pro opilce přijela sanitka

06.09.2022

Třeboň – V časných ranních hodinách v sobotu 30. července narazila hlídka městské policie na muže (29) z Břilic, ležícího v bezvědomí na silnici v dolní části Masarykova náměstí. Strážníci zkontrolovali jeho základní životní funkce, poskytli mu první pomoc a přivolali sanitku, která zraněného odvezla do nemocnice. Chlap uvedl, že si zranění způsobil sám a na vině že je alkohol.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Pes se pekl zaživa

06.09.2022

Třeboň – Ve středu 20. července dopoledne přijali strážníci oznámení o psu zavřeném v tropickém vedru v autě na parkovišti před marketem. Když na místě psa ve vozidle skutečně našli, byl to ohař, jeho majitelku pomocí rozhlasu v prodejně ihned vyvolali. Sedmdesátiletá žena z Prahy se na parkoviště neprodleně dostavila a psa z rozpáleného vozu vysvobodila. Zvíře bylo naštěstí v pořádku, ale moc nechybělo. V takovýchto případech bývá každá minuta dobrá.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Žurnál, coby účinný předvolební billboard. Napříč politickým spektrem!

08.07.2022

Komunální volby 2022 se uskuteční ve dnech 23. a 24. září a měsíčník Žurnál je opětovně připraven poskytnout placený prostor k prezentaci všech zúčastněných politických stran a volebních uskupení, tedy zleva doprava, napříč politickým spektrem. Od „inzerentů“ očekává redakce prezentaci kandidátů, prezentaci vizí a volebního programu či příslib lepších zítřků. Naopak nesportovní okopávání kotníků volebních konkurentů je na stránkách Žurnálu silně nežádoucí. Pro účely volební kampaně bude k dispozici v srpnu připravované vydání zářijové. Zájemci o tiskovou plochu mohou použít redakční telefon 777 211 905 či e-mailovou adresu info@krasneclanky.cz.
(red)

[přečtěte si celý článek]

Prodej pozemků v Kamenici nad Lipou. Radnice cenu hájí, oponentům se nelíbí.

12.08.2022

Kamenice nad Lipou prodává některé své pozemky. Z jakého důvodu? Představují pro město ekonomickou zátěž? Je snad nabídka zájemců neodolatelná? Nebo je prodej přínosný jinak? Kritici prodejů každopádně tvrdí, že developery nabízené ceny jsou nepřiměřeně nízké a město se v případě jejich realizace dost ošidí.

[přečtěte si celý článek]

Developeři údajně nakoupili až příliš lacino. První muži Kamenice nad Lipou odpovídají.

12.08.2022

V předchozím článku se věnujeme problematice aktuálního prodeje městských pozemků v Kamenici nad Lipou, který má jak své zastánce, tak i oponenty. Kritici tvrdí, že zastupiteli odsouhlasené ceny jsou příliš nízké, ovšem radnice argumentuje tím, že vše je věcí nabídky a poptávky a ceny, jež jsou kupci ochotni za pozemky zaplatit, jsou naopak slušné. Jedná se konkrétně o parcely u zdejšího přírodního koupaliště a v lokalitě mezi Penny Marketem a hlavní silnicí. Za vedení města se k záležitosti vyjádřili starosta Jaromír Pařík a místostarosta Ivan Pfaur.

[přečtěte si celý článek]

Simona Stašová: Radost a smích jsou pilíře lidského života. Mého taktéž

12.08.2022

„Chce-li divadelní herec předat nějakou emoci, musí svou roli prožít,“ říká Simona Stašová (67). „Pokud ji prožije, prožijí ji i diváci. A o to jde.“ Populární herečka, která prošla řadou filmových hitů, zavítala v červnu i do Jindřichova Hradce a na jevišti zaplněného sálu Kulturního domu Střelnice spolu se svými kolegy excelovala v komedii o tom, jak zvládnout trable, jež život lidem občas připraví. A že je to někdy cvrkot!

[přečtěte si celý článek]

Amok kvůli škatuli od pizzy

08.07.2022

J. Hradec – Hradečtí policisté mají v prádle muže, který 30. dubna v parku pod gymnáziem, kde se tou dobou konala oficiální akce pálení čarodějnic, nejprve úmyslně polil pivem obličej jednoho z organizátorů a následně toho člověka udeřil pěstí do obličeje. Napadený skončil na zemi, tam se praštil do hlavy a přivodil si tím lehký otřes mozku, jenž si vyžádal hospitalizaci do následujícího dne. A co agresora tak rozlítilo? Slušná žádost o uklizení prázdného obalu od pizzy. Taková opovážlivost už jednoho dopálí, že?
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Kličkující cyklista pozornosti městských policistů neuniknul

08.07.2022

J. Hradec – Ve tři ráno v neděli 29. května opustil 39letý, alkoholem upravený muž abiturientský večírek a na svém jízdním kole vyrazil směrem k Nové Včelnici. Do cíle však nedojel. Jeho klikatou jízdu totiž ještě ve městě ukončila zrádná škarpa a následně i hlídka městských policistů, která chlapa stáhla z oběhu a předala kolegům z obvodního oddělení státní policie. Dechová zkouška odhalila v dechu cyklisty 1,96 promile. Chůze po zadních s tím ještě zmáknout jde, ale jízda na kole, to už je jiná.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Prodej kuřiva děcku strážníci oflastrovali

08.07.2022

Třeboň – Pokutu v řádu desítek tisíc korun napařili strážníci 47leté prodavačce, která v prodejně v centru města prodala kuřivo 11letému klučinovi, a jak vyšlo šetřením najevo, nikoliv poprvé. Pro případ, že by ženu vysoký flastr od dalšího prodeje tabákových výrobků dětem neodradil, zaevidovali strážníci přestupek do celostátní databáze. Za recidivu by prodavačce hrozil trest ještě tvrdší.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec předkládá program a žádá zpětnou vazbu.

12.06.2022

Nová občanská iniciativa Za lepší Hradec cílí na občany Jindřichova Hradce, jimž není osud jejich města lhostejný, s tím, aby maximálně jednoduchým způsobem (SMS) vyjádřili svůj názor na návrh několika kroků, jež by vedení Hradce mělo učinit a konstruktivně tak vyjít vstříc svým občanům. V případě dostatečné podpory by se pak tento program měl stát jakýmsi kompasem, který by lokálním politikům ukázal směr, jímž by se měli ubírat. Díky němu by se dozvěděli, co jejich voliči skutečně chtějí, a mohli by na plnění těchto přání začít pracovat. Intenzivně a třeba i na úkor projektů jiných. Program občanské iniciativy a návod na hlasování naleznete v červnovém vydání měsíčníku Žurnál, který je na pultech od 6. června.

[přečtěte si celý článek]