Položily kabel pod kamerami

11.06.2019

J. Hradec – V noci na 2. května se dvě dámy rozhodly vyřešit svou střevní nouzi způsobem vpravdě...

[přečtěte si celý článek]


Zatajili nález a zlili se z něj

11.06.2019

Třeboň – V noci na neděli 28. dubna zachytila operátorka kamerového systému mladíka (16) z Třeboně,...

[přečtěte si celý článek]


Co nového v zámeckém pivovaru?

01.06.2019

Co a kdy bude s rozpadající se vyhořelou ruinou bývalého zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Nalitý si ustlal v závěji a pomočil se jak mimino

12.03.2019

J. Hradec – Bujarou oslavou znavený jedenašedesátiletý opilec vděčí minimálně za své zdraví partnerské dvojici, která jej po půlnoci 2. února nalezla u silničního obchvatu poblíž Lidlu, kde si muž ustlal v závěji a nádavkem se pomočil jak mimino. Přivolaná hlídka strážníků chlapa ztotožnila a poté ho převezla do místa trvalého pobytu na sídlišti U Nádraží a předala do náruče maminky.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Ještě mokrý řidičák odputoval do čistírny

12.03.2019

Třeboň – Opilý 18letý řidič z Břilic s ještě mokrým řidičákem v kapse skončil v noci na sobotu 2. února v rukou městských policistů. Ty totiž zaujala mládencova nejistá jízda Dukelskou ulicí a výsledek následně provedené dechové zkoušky ve výši 2,27 promile jejich podezření potvrdil. Že šofér o své čerstvé papíry na fleku přišel, je více než pravděpodobné.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Trable s městskou rozhlednou u Děbolína

01.03.2019

Zastupitelé Jindřichova Hradce se již nějaký čas zabývají otázkou, jaký bude jejich postup v případu tři roky staré městské rozhledny na Rýdově kopci nad Děbolínem. Její dřevěné části byly totiž zjevně ošetřeny nesprávnou technologií a nyní proto nedokáží odolávat povětrnostním vlivům. Parafrázovanými slovy klasika: Stojí, ale chátrá, což je u rozhledny docela zásadní problém. O tom, že je nutno stavbu za více než čtrnáct milionů korun opravit není pochyb, kardinální otázkou však je, kdo tu legraci zaplatí.

[přečtěte si celý článek]

Nové parkoviště u polikliniky řidiči moc nevyužívají

01.03.2019


Dostatečný počet parkovacích míst je problém, s nímž se potýká snad každé město a Jindřichův Hradec není v tomto ohledu výjimkou. O flek pro své auto tu pravidelně bojují obyvatelé místních sídlišť i ti, kdo se autem pohybují v centru města a někde zaparkovat také potřebují. Není tudíž divu, že volání po nápravě neutichá a mnohdy i sílí. Ale spravedlivě nutno konstatovat, že město nová parkoviště tu a tam zřídí. Koncem minulého roku byla do provozu uvedena hned dvě. Jedno v Denisově ulici (viz Žurnál 1/19), další pak ve Václavské ulici pod poliklinikou, tedy jen kousek od centra města. Druhé uvedené zde sice bylo už předtím, ovšem výrazně menší a s novou plochou kvalitativně nesrovnatelné. Kupodivu, navzdory nářkům šoférů zeje toto parkoviště v jednom kuse prázdnotou.

[přečtěte si celý článek]

Miloš Knor exkluzivně pro Žurnál

01.03.2019

„Co by mi byla panika asi tak platná?“ reaguje jihočeský bavič Miloš Knor na otázku, zda v případě myšlenkového zaseknutí na pódiu nepanikaří. „U mikrofonu se mnou nikdo není, nikdo mi nepomůže a z potíží se musím vykecat sám.“ Populární komik, dobře známý též z televizního pořadu Na stojáka, navštívil minulý měsíc i Kamenici nad Lipou a v plném sálu zdejšího kulturního domu exceloval se svou One Knor Show. Po hodinu a půl trvajícím verbálním maratonu jednoho muže by ledaskomu nebylo do řeči, avšak Miloš Knor si s námi úplně v pohodě popovídal.

[přečtěte si celý článek]

Letěl jako Batman

08.02.2019

J. Hradec – Večer 5. ledna vyrazil z restaurace Na Cihelně a dle směru jízdy mířil zřejmě domů. Řidič (44) osobního vozidla Hyundai z Kardašovy Řečice však daleko nedojel. V Rezkově ulici totiž perfektně trefil středový dělící ostrůvek, mocným skokem jej přeskočil, v letu urazil dvě dopravní značky a poté přistál přímo před hospodou U Kůrků. Při svém čísle zničil chlap všechna čtyři kola vozu a přivolanými strážníky byl bez problémů dohledán. Nadýchaných 2,38 promile ledacos vysvětlilo.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

O výpary se dalo opřít

08.02.2019

J. Hradec – V časných ranních hodinách 29. prosince zaujal strážníky styl jízdy řidiče Peugeotu, valícího Jáchymovou ulicí, jako kdyby ji osvobodil. Poté, co zaparkoval u ubytovny v blízkosti mateřské školy, byl šofér strážníky prolustrován a dotázán, zdali před jízdou nebumbal. Otázka to však byla čistě formální a zatloukání hříšník taky rovnou zabalil. O jím produkované výpary se totiž dalo opřít. Chlap (48) řekl, že přijel z vánočního mejdanu v Soběslavi, a doznal, že při konzumaci alkoholu se tam zrovna nekrotil. Jeho případ na místě převzali státní policisté a noty už se mu v čistírně nejspíš perou.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Zřejmě slušnej oddíl

08.02.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 23. prosince bylo veselo na čerpací stanici v Rezkově ulici. Poté, co si tu místní alkoholik při pádu na obrubník roztřískal lebku, přivolala obsluha jak záchranku, tak strážníky, kteří násosku, čerstvě propuštěného z bumbárny provizorně ošetřili a vyčkali s ním do příjezdu zdravotníků. Opilci, jenž krvácel, kudy ležel, dali strážníci dýchnout, ovšem vcelku zbytečně. Tři promile mu koukaly z očí a chlastometr tento odhad přesně potvrdil.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Polonahý pochodoval městem. Proč, to neví. Pamatuje si prd.

08.02.2019

Třeboň – V pátek 21. prosince těsně před půlnocí upoutal pozornost hlídkujících strážníků polonahý týpek, pochodující Dukelskou ulicí. Poté, co jej strážníci zahaltovali, vyšlo najevo, že se jedná o 36letého muže z Bujanova, který právě absolvoval firemní večírek a nyní, řádně upraven alkoholem, se vrací do místa ubytování. O tom, jak a proč přišel o své svršky, neměl ponětí, nicméně okradení vyloučil. Jeho transport nakonec zajistil přivolaný taxík, jehož řidič musel být z toho kšeftu bez sebe nadšením.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Místostarostka Jindřichova Hradce Magda Blížilová: Mé nápady jsou reálné.

04.02.2019

Magda Blížilová (ANO), která po posledních komunálních volbách získala pozici první místostarostky Jindřichova Hradce, pracuje pro město už spoustu let, ovšem v politice je úplným nováčkem. Konstatuje, že ve městě vidí nemálo věcí hodných zlepšení a v hlavě nosí celou řadu konstruktivních nápadů. Co dělala dosud? Proč do lokální politiky vůbec šla? A co konkrétního se bude ze své pozice snažit změnit či napravit? V následujícím rozhovoru i na tyto otázky odpovídá.

[přečtěte si celý článek]