Močícího hosta nálevny vyrval ze záchodu a vzal ho pod krkem.

06.01.2023

J. Hradec – Horká hlava snoubená s notnou dávkou alkoholu, to nebývá dobrá kombinace. V časných...

[přečtěte si celý článek]


Vypil čtyři flašky vodky a vyrobil si pět promile!

06.01.2023

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer pátrali strážníci společně se záchranáři po 31letém muži ze...

[přečtěte si celý článek]


Agresivní opilec skončil v poutech a na záchytce.

06.01.2023

Třeboň – V pondělí 31. října zasahovali městští policisté před Kauflandem, kde opilý muž bezdůvodně...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Nametli se alkoholem a poté zmlátili poutač.

07.12.2022


Třeboň – Tři mladí muži ve věku 20 až 25 let z Třeboně a Suchdola nad Lužnicí se v neděli 12. září o půlnoci hojně napojili alkoholem a zvesela vyrazili na Masarykovo náměstí, kde jim padnul do oka jeden z dřevěných předvolebních poutačů. Aby mládenci ukázali, jak jsou fyzicky zdatní, do poutače se ihned pustili, kopanci i ranami pěstí. Jejich vandalské počínání ovšem nezůstalo bez povšimnutí a operátor kamerového systému na místo ihned nasměroval nedaleko patrolující hlídku strážníků. Ztotožnění výtržníků však jednoduché nebylo. Vypitý alkohol v nich totiž otevřel zřídlo průpovídek, z nichž všechny byly pochopitelně extrémně vtipné. Všichni tři srandisté byli tudíž vyzváni, aby se na služebnu městské policie dostavili, až vystřízliví a budou schopni podat vysvětlení, což oni také učinili. A jejich noční výstup je něco stál. Kromě napáchané škody museli totiž zaplatit ještě pokutu a navíc byli zapsáni do evidence přestupků. To už taková švanda nebyla.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Jak carský důstojník. Zřejmě slušnej oddíl!

07.12.2022

Třeboň – V neděli 20. listopadu večer asistovali strážníci záchranářům, zasahujícím u muže, jemuž bylo zle a který měl mít psychické problémy. Zdravotníky přivolaní strážníci na místě zjistili, že se jedná o jim dobře známého 31letého chlapa ze Suchdola nad Lužnicí. Nyní si stěžoval na silnou bolest břicha a mluvil o tom, že si něco udělá, avšak nic, čím by si mohl ublížit, u sebe naštěstí neměl. Záchranáři muže prohlédli a strážníci, kteří zřejmě tušili, odkud vítr fouká, mu dali dýchnout. Tušili správně a skutečnost jejich předpoklad dokonce pořádně trumfla. Displej měřicího přístroje totiž ukázal neuvěřitelných pět promile chlastu. Když se strážníci zajímali, jak si chlap tohle číslo vyrobil, on se jim pochlubil, že do sebe nalámal čtyři flašky vodky. Skutečnost, že ho tahle koňská dávka nezabila, lze nejspíš považovat za událost z oblasti zázraků.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecká úzkokolejka dojezdila.

01.12.2022

Někdejší šéf JHMD Jan Šatava: Krach je
důsledkem bídného manažerského vedení

Jan Šatava stál v čele Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) od 90. let až do roku 2012, kdy tuto společnost opustil. Nyní řídí oborově podobnou firmu Railway Capital, ale hradecké úzkokolejky, které JHMD provozují (resp. provozovaly), stále považuje za své pomyslné dítě, jehož osud mu lhostejný rozhodně není. A faktem je, že vývoj nabral před časem nežádoucí směr a stávající situace JHMD je tristní. Jak známo, zadlužená společnost JHMD je v platební neschopnosti, má obstavený majetek a nad jejími úzkorozchodnými tratěmi, vedoucími směry na Obrataň a Novou Bystřici, zaznělo minulý měsíc poslední houkání na rozloučenou. Jan Šatava říká: „Hrozně mě to štve. Do Hradce kvůli tomu už ani nejezdím.“

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Boris Čajánek: Soukromá společnost nemůže platit to, co mají hradit kraje.

01.12.2022

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), dlouhé roky provozující dvě větve známé a oblíbené úzkorozchodné trati, jsou v úpadku. Vlaky dojezdily, zaměstnanci jsou bez práce, pravidelní cestující přišli o dopravní spojení a region o turistické lákadlo. Proč? Co se přihodilo? A muselo to být? Statutárního ředitele JHMD Borise Čajánka jsme požádali o několik odpovědí a on nám je na konci října písemnou formou poskytnul.

[přečtěte si celý článek]

Hradecká úzkokolejka: Dotčené radnice se vyjadřují.

01.12.2022

Nová Včelnice
Severní větev hradecké úzkokolejky, vedoucí směrem na Obrataň, byla využívána zejména lidmi, kteří z Jindřichova Hradce, Nové Včelnice a dalších obcí dojíždí za prací, především pak do průmyslově poměrně vzkvétající Kamenice nad Lipou. Jak moc jim konec vlakového spojení (z důvodu ukončení činnosti JHMD) zkomplikuje život? Starosta Nové Včelnice Tomáš Hrubec odpovídá: „Tuto záležitost řeší jihočeský koordinátor dopravy, tedy společnost Jikord, a lokálka bude tuším od 30. října nahrazena autobusovými spoji. Což ale neznamená, že občané absenci vlaků úzkokolejky vůbec nepocítí. Domnívám se, že autobusy budou de facto plnohodnotnou náhradou během pracovních dnů, ale o víkendech to bude horší. Oblast turistického ruchu tím tedy utrpí. Jižní větve směrem do České Kanady se to bude týkat ještě víc.“

[přečtěte si celý článek]

Sabina Remundová exkluzivně pro Žurnál.

01.12.2022

„Pozornost veřejnosti a médií k naší branži patří,“ konstatuje Sabina Remundová (50). „Nic se ovšem nesmí přehánět a vše by se mělo držet v mezích slušnosti.“ Serióznímu zájmu Žurnálu se úspěšná herečka, scénáristka a režisérka také nebránila a v prostorách hradeckého Kulturního domu Střelnice, kam minulý měsíc dorazila i se svou maminkou Ivou Janžurovou, nám poskytla exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Recidivista dojel na vodku.

08.11.2022

J. Hradec – Devětatřicetiletý chmaták se odpoledne v neděli 11. září vydal do Lidlu, aby tam pořídil nákup tzv. za pět prstů. Pod mikinou chtěl kolem pokladny propašovat dvě flašky vodky, ale neuspěl. Dodejme, že se o krádež pokusil ve zkušební době v trvání do roku 2024, stanovené Okresním soudem v Táboře. Už totiž loupil a opakovačce se říká recidiva. Zloděje převzali policisté z obvodního oddělení a zkušební doba mu nejspíš skončila.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Majitelé v lochu, hafani na útěku!

08.11.2022

Branná – Ráno 9. září vystrašili místní občany dva volně pobíhající psi, labrador a kříženec vlčáka. Přivolaným strážníkům se odchyt hafanů nedařil, neboť psi byli nedůvěřiví a poměrně agresivní. Když muži zákona dlouhým šetřením zjistili, že bezprizorní zvířata jsou z Borovan, kontaktovali ženu, která se o ně starala namísto jejich majitelů, toho času ve výkonu trestu, a pokračovali v nahánění. Za pomoci občana Branné se strážníkům posléze podařilo nalákat psy na rohlík a zavřít je do záchytného kotce, odkud si je dočasná pečovatelka převzala. Pokuta ji samozřejmě neminula, to dá rozum.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Pražanda nezvládla alkohol.

08.11.2022

Třeboň – Krátce před půlnocí 2. září kápli patrolující strážníci na ženu ležící nedaleko sochy Jakuba Krčína v Novohradské ulici, přičemž na zemi vedle ní se povalovalo jízdní kolo. Prvotní podezření směřovalo k dopravní nehodě, ale toto se následně nepotvrdilo. Jak se totiž ukázalo, cyklistka (44) z Prahy pouze nezvládla zkonzumovanou dávku alkoholu a v terénu si ustlala. Poté, co ji strážníci uvedli do provozu, dokázala zmožená dáma jakžtakž komunikovat a o dokončení její cesty do cíle se postaral přivolaný taxík.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Bývalá startovací věž vytrvale chátrá, ale za ní vyrůstá nový sportovní areál.

01.11.2022

Někdejší startovací věž na Kuniferu, která pamatuje dobu, kdy tato komunikace jednou ročně posloužila jako závodní okruh pro silniční motocykly, je už dlouhé roky pustá, působením povětrnostních vlivů chátrá a u příjezdu do Jindřichova Hradce žádnou parádu rozhodně nedělá. Nevyužívaná budova i úzký pozemek, na němž stojí, patří Zdeňku Hroníčkovi, ale výrazně větší pozemek sousední (směrem k rybníku Kunifer) je městský. Nezvažovalo město možnost, že by pozemek od pana Hroníčka koupilo, připojilo jej k tomu svému a zdejší objekt následně opravilo či zbouralo? Odpovídá tisková mluvčí hradeckého městského úřadu Eliška Čermáková.

[přečtěte si celý článek]