Venku třicítka, pes v autě, majitel v tahu, voda žádná

09.07.2019

J. Hradec – Jako naprosto nezodpovědný (přinejmenším) se projevil majitel českého fouska, který se...

[přečtěte si celý článek]


Zkropil stánek močí a vyjel na strážníka!

09.07.2019

J. Hradec – Osmatřicetiletý chlap trvale bydlící v Hořicích na Šumavě se bude u správního orgánu...

[přečtěte si celý článek]


Na městské si zavolal státní!

09.07.2019

Třeboň – První červnovou neděli před půl pátou ranní se borec, opouštějící zdejší diskotéku,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Zatajili nález a zlili se z něj

11.06.2019

Třeboň – V noci na neděli 28. dubna zachytila operátorka kamerového systému mladíka (16) z Třeboně, který v Dukelské ulici ukopnul odpadkový koš a jeho obsah následně rozházel. Přispěchavší strážníci dohlédli, aby výtržník napáchaný svinčík uklidil a pak mu napařili blokový flastr. Když během zásahu vyšlo najevo, že vandal i jeho dva stejně staří kumpáni jsou toho času pod vlivem alkoholu z nalezené flašky, následovala ještě pokuta za zatajení nálezu.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Co nového v zámeckém pivovaru?

01.06.2019

Co a kdy bude s rozpadající se vyhořelou ruinou bývalého zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci, je otázka už spoustu let hojně diskutovaná. Na našich stránkách se tématu věnujeme s železnou pravidelností a nyní přinášíme informace aktuální. Sdělil nám je jindřichohradecký radní Bohumil Komínek (ČSSD).

[přečtěte si celý článek]

Nová Včelnice: Systém třídění odpadu se mnohým nezamlouvá

01.06.2019

Ekologické třídění komunálního odpadu je fenomén současné doby, který oslovil spoustu lidí, ovšem značné množství lidí nenadchnul naopak vůbec. Pokud je chvályhodný záměr spojen s komplikacemi, není připraven zcela komplexně a jeho dotaženost je diskutabilní, jsou negativní názory předpokládatelné. V případě třídění odpadu by měla být motivací samotná podstata této aktivity, ovšem i záslužné činnosti vykonávají lidi tak nějak ochotněji, když za ně dostanou prachy. Třeba nevelké, leč alespoň nějaké. A nastane-li situace, že někdo má finančně ohodnocenou činnost z jím nezaviněných důvodů de facto znemožněnu, vcelku oprávněně se rozzlobí. Například v Nové Včelnici panuje tato situace už druhý rok.

[přečtěte si celý článek]

Jednatel včelnické společnosti ETKO Pavel Poslušný se vyjadřuje

01.06.2019

Rekapitulace podstaty systému třídění odpadu v Nové Včelnici: Občan, který se do systému přihlásí, obdrží od města igelitové třídící pytle a samolepící kódy. Vyprodukovaný odpad do těchto pytlů třídí, plné pytle splňující váhovou normu označí příslušným kódem a odevzdá je. Za tuto činnost má nárok na slevu z ročního poplatku za svoz komunálního odpadu. Poplatek činí 550 korun a zmíněná sleva z něj představuje částku cca 150 korun. Popsaný systém však každému nevyhovuje. Námitky mají zejména někteří obyvatelé panelových domů na místním sídlišti Na Hliněnce, za které jsme se s dotazy obrátili na Pavla Poslušného, jednatele městské společnosti ETKO, tedy technických služeb Nové Včelnice.

[přečtěte si celý článek]

Zhrzený hysterik se oháněl šavlí a steakovým nožíkem!

07.05.2019

J. Hradec – Osmadvacetiletý, neopětovanou láskou potrefený muž ze sídliště Hvězdárna pobíhal večer 19. dubna po okolí restaurace Budvarka (též na sídlišti Hvězdárna) a snažil se najít svého soka. Protože byl ozbrojen rakouskou šavlí a steakovým nožíkem, bylo jasné, že situace je prekérní a strážníkům ji byl čert dlužen. Městští policisté však naštěstí vše s přehledem zvládli, zbraně hysterikovi odebrali a akci uzavřeli jeho převozem do policejní cely. Pro jistotu v klepetech.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Rumunští pouliční byznysmeni s prodejem nožů tvrdě narazili

07.05.2019

J. Hradec – Krátce po poledni 10. dubna dostali městští policisté hlášku o cizinci, který v jednom z obchodů v Panské ulici nabízel jakési kudly. Strážníci chlapa s třemi sadami nožů v rukou bez problémů vyslídili a poté zahájili jeho sledovačku. Když se pokoutní prodavač zkontaktoval s dalšíma dvěma téhož druhu, pozvali muži zákona všechny tři na služebnu k podání vysvětlení. Jiní strážníci mezitím v terénu zjistili, že trojice operovala v centru města už předchozí týden, což pro ni rozhodně nebylo okolností polehčující. Podnikavci, jak se ukázalo z Rumunska, ve věku 17, 18 a 35 let byli poučeni o místním zákazu pochůzkového a podomního prodeje a 50 sad nožů, uskladněných v jejich autě, jim bylo zabaveno. Zjištěné přestupky postoupili strážníci ke správnímu řízení, z něhož vyplyne jak výše pokuty, tak případné propadnutí věci státu.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Ožrala v domě dětí!

07.05.2019

Třeboň – Alkoholem notně upravený chlap si zřejmě spletl objekt a námořnickým krokem se vydal rovnou do Domu dětí a mládeže v ulici Na sadech. Uvnitř zařízení se pak jal obtěžovat jak přítomná děcka, tak jejich rodiče, kteří ovšem pro jeho chování neměli pražádného pochopení. Přivolaní strážníci zajistili na místě činu nevábného 42letého muže pocházejícího z Tábora a následně provedenou dechovou zkouškou u něj odhalili solidních 3,41 promile. Před okamžitým transportem na záchytku zachránilo opilce poranění na hlavě, kvůli němuž skončil nakonec ve špitále.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

V domě v Nežárecké vzniklo 28 bytů. Komu je majitel hodlá pronajmout?

03.05.2019

Základem poklidného života, po němž jistě touží každý, je klidné a příjemné bydlení. Jindřichův Hradec podmínky pro takové bydlení splňuje vrchovatě, ovšem nějaká ta vada na kráse se i tady čas od času objeví. A pokud se možnosti nápravy této vady či obrany proti jejím důsledkům jeví jako omezené, tím hůř. Lidi jsou například zhusta dost hákliví na to, kdo je jejich sousedem, a nelibě nesou, když se do jejich blízkosti přistěhují občané tzv. nepřizpůsobiví a velmi pravděpodobně i problematičtí. Nedávno se hradečáci bouřili kvůli obyvatelům soukromé ubytovny Beruška v Miřiovského ulici, nadále přetrvávají obavy z plánované výstavby rovněž soukromého polyfunkčního domu na sídlišti U Nádraží a výhrady občas směřují i k městskému bytovému domu Šindelna. Nyní se cosi děje na Nežáreckém předměstí. Do finále zde jde něco, o čem se s obavami poprvé mluvilo už před čtyřmi roky.

[přečtěte si celý článek]

Jaroslav Chalupský: Obchod s chudobou je problém

03.05.2019

Jak informujeme v předchozím článku, v Nežárecké ulici v Jindřichově Hradci finišuje rekonstrukce bytového domu kladenského podnikatele Miloše Vorlíčka, jehož záměr jitří emoce lidí, kteří v této části města žijí, a okolnosti akce prý zvedají ze židle i řadu městských úředníků. Zastupitel Jaroslav Chalupský (Hradec srdcem a rozumem + Svobodní) říká: „Fakt, že se lidé obrací zrovna na nás, bereme jako potěšující a záležitostí už jsme se také začali zabývat.“

[přečtěte si celý článek]

Starosta Stanislav Mrvka situaci na Nežárce komentuje

03.05.2019

Tento čas (30. 3., pozn. red.) není pro vyjádření k danému tématu právě optimální. V době, kdy reportáž vyjde, bude totiž za námi několik jednání a situace už může být jiná. Dojde k setkání se zastupiteli, bude jednáno s panem Vorlíčkem, sejdu se s ministrem vnitra atd. Žurnálem požadovaného komentáře se přesto nezdržím.

[přečtěte si celý článek]