Hošan se nalil vodkou a vytuhnul pod gymplem

09.12.2019

J. Hradec – Kamera městského hlídacího systému odhalila 15. listopadu večer chlapce (14) bezvládně...

[přečtěte si celý článek]


Dobří holubi se vracejí

09.12.2019

Třeboň – 61letý opilec z Třeboně si v úterý 29. října večer ustlal před dveřmi bytu bývalé manželky...

[přečtěte si celý článek]


Zdeněk Ondřej: Změnu, již hokej potřebuje, podporuju od počátku svého působení v Hradci.

05.12.2019

Hradecký Klub ledního hokeje Vajgar si letos připomíná 90 let své existence a nutno zdůraznit, že...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Argentinská doga zaútočila a slabší soupeř neměl šanci

08.11.2019

H. Žďár – Další mrtvý pes a pokousaná mladá žena (31) po útoku argentinské dogy v Horním Žďáru! Stalo se v pondělí 7. října odpoledne. Majitelka svého pejska několik metrů od vlastního domu do poslední chvíle zoufale bránila, leč neubránila. Malý ši-tzu jí byl z náruče vyrván a před jejíma očima nemilosrdně připraven o život. Doufejme, že nepoučitelný páreček (dvaatřicetiletá majitelka bílé dogy a její o dva roky starší partner) z Horního Žďáru, vyslechne takový verdikt, že se podobný masakr už opakovat nebude.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Místo prima večera rána pěstí!

08.11.2019

Třeboň – V pátek 27. září před desátou večerní přijali strážníci oznámení o napadení mladé ženy ve Vrchlického ulici. Hlídka, jež na místo ihned vyrazila, našla ženu už v péči dvou mužů, kteří pohotově zareagovali na křik a přispěchali na pomoc. Jak vzápětí vyšlo najevo, 33letou ženu napadl u ní v bytě během návštěvy její 43letý známý. Hezký večer, který prý byl původně v plánu, se bohužel zvrtnul a skončil úderem pěstí. Ženu s krvácejícím nosem a 0,52 promile v dechu odvezl přivolaný lékař, násilníka s 0,7 promile předali strážníci státním policistům.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Starosta Stanislav Mrvka: Dopravní situaci vyřešit musíme, ne však mostem přes Vajgar.

01.11.2019

Co přinese nový územní plán města? Uklidní obyvatele hradeckých sídlišť, nebo dá zelenou developerům? Jak město naloží s nedávno nabytou oborou? A co dlouhodobě neúnosná dopravní situace ve Vídeňské ulici? Nabízí se řešení? Starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD) odpovídá i na několik dalších dotazů.

[přečtěte si celý článek]

Josef Laufer exkluzivně pro Žurnál!

01.11.2019

„Doutníky už asi dvacet let nekouřím,“ konstatuje Josef Laufer (80) s tím, že tvůrci filmů a muzikálů, v nichž účinkuje, tento jeho image-doplněk pořád vyžadují. A dodává: „Faktem však je, že výjimka potvrzuje pravidlo, a když za mnou přijede můj kamarád s dobrým doutníkem, u koňáčku si s ním zapálím.“ Stále populární všestranný umělec dorazil minulý měsíc i do jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice a v rámci komponovaného pořadu Seniorské hrátky tu pobavil publikum vskutku početné.

[přečtěte si celý článek]

Sotva pletla nohama a sápala se za volant

08.10.2019

J. Hradec – Krátká vyjížďka s trojicí kamarádů v SUV značky Mercedes Benz skončila pro 19letou řidičku ze Slavonic neslavně. Službu konající hlídkou byla totiž v průběhu večera 21. září několikrát spatřena, kterak sotva plete nohama a je tedy ve stavu, jenž řízení motorového vozidla zcela vylučuje. Když pak šest minut po půl čtvrté ráno usedla za volant a s úmyslem odjet do Rybniční ulice obkroužila náměstí Míru, byla její jízda rychle ukončena. Řidička, stažená strážníky z oběhu, nadýchala nejdřív 1.11 a chvíli na to 1,14 promile. Chlapci dál pokračovali po svých a pro slečnu přijel taxík v podobě služebního vozu státních policistů.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Celebrita z Blažejova

08.10.2019

J. Hradec – Strážníkům dobře známý týpek z Blažejova se předvedl v úterý 3. září odpoledne na předzahrádce pivnice U Šmiků. Své zdejší působení zahájil kombinací Jägermeistera s pivem a v podobném duchu pak vytrvale pokračoval. Ve chvíli, kdy nad ním alkohol začal vyhrávat, dospěl obsluhující personál k názoru, že by bylo vhodné, aby tento rozjetý pán vypadnul, a pánovi to také doporučil. Pán ovšem odejít odmítl a ve vzteku švihnul půllitrem a vlastní lahví od destilátu o protější dům. Jenže to se zase nelíbilo majiteli oné nemovitosti, který neprodleně zavolal strážníky, a ti celou věc rázně vyřešili.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Kdo chce do kriminálu, musí pro to něco udělat

08.10.2019


J. Hradec – V sobotu 31. srpna dopoledne byli strážníci povoláni k poněkud kurióznímu případu do prodejny JH Markt. Pětadvacetiletá žena z Kardašovy Řečice tu uzmula tři litrové láhve Becherovky, ovšem nikoliv proto, aby bylinnou dobrotu zkonzumovala, nýbrž proto, aby byla polapena a dostala se do kriminálu, v němž už nějaký čas bručí její milý recidivista. Chtěla být zkrátka své lásce co nejblíž. To je skoro na film s Redfordem.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Frajer z Ukrajiny

08.10.2019

Třeboň – Všímavá řidička kontaktovala v podvečer 9. září hlídku městské policie a oznámila, že po silnici od Domanína na Třeboň kličkuje auto, jehož řidič je zřejmě pod vlivem alkoholu. Strážníci podezřelé vozidlo zastavili v kempu Třeboňský Ráj a jeho šoféra nechali zhluboka dýchnout. Muž (37) z Ukrajiny nadýchal „pěkných“ 3,56 promile a skončil proto v rukou přivolaných státních policistů.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Co se bude dít na sídlišti Pod Kasárny?

04.10.2019

Obavy starousedlíků z připravovaných změn v jejich bezprostředním okolí jsou častým tématem našich reportáží a lidé se na nás proto se svými obavami obrací takřka s železnou pravidelností. Nedávno jsme například informovali o nervozitě z budoucích nájemníků soukromého bytového domu v hradecké Nežárecké ulici či o diskutovaném záměru výstavby rovněž soukromého polyfunkčního domu na sídlišti U nádraží. A v uzávěrce prázdninového dvojčísla kontaktovali redakci Žurnálu zástupci rozrušených obyvatel hradeckého sídliště Pod Kasárny s tím, že se v této poklidné lokalitě schyluje k developerské aktivitě, s níž oni zásadně nesouhlasí a dokonce ji považují za protizákonnou. Do letního vydání se nám podařilo vtěsnat jen krátkou informaci, ale nyní se záležitosti věnujeme obsáhleji.

[přečtěte si celý článek]

Tajemník MěÚ J. Hradec Karel Přibyl: Věřím, že přístup investora k okolí bude citlivý.

04.10.2019

Jak informujeme v předchozím článku, na hradecké sídliště rodinných domků Pod Kasárny by v dohledné době mohla dorazit stavební technika a přízemní budova někdejší prodejny, respektive restaurace v centru této klidné zóny by pod rukama dělníků měla o několik pater povyrůst a změnit se v komerční objekt potenciálně rozličného využití. Místní obyvatelé z toho nadšeni nejsou a svou nevoli dali najevo formou občanské petice. Vadí jim vznik vysoké budovy, poměrně dlouhodobá ztráta komfortu v souvislosti se stavebními pracemi a straší je též představa, že se z výrazně zvětšené budovy vyklube ubytovna, kterou by mohli osídlit i nájemníci z kategorie lidí tzv. nepřizpůsobivých. O oficiální informace k tématu jsme minulý měsíc požádali tajemníka Městského úřadu Jindřichův Hradec Karla Přibyla.

[přečtěte si celý článek]