Tvrdá rvačka před hradeckým kulturákem

01.10.2023

Na článek z letního vydání, v němž se věnujeme fyzickým útokům na bratry z Jindřichova Hradce,...

[celý článek zde již 01.10.2023]


Hradecký starosta Michal Kozár speciálně pro Žurnál

01.10.2023

Obligátní okurková sezóna se letos o prázdninách v Jindřichově Hradci rozhodně nekonala. Naopak,...

[celý článek zde již 01.10.2023]


Gumbalkan, šílená rallye pro tvrďáky

01.10.2023

Poloorientační nezávodní offroadová jízda jihovýchodní Evropou auty s pořizovací hodnotou do 25.000...

[celý článek zde již 01.10.2023]


...další články

Krásné články

Tvrdá rvačka před hradeckým kulturákem

01.10.2023

Na článek z letního vydání, v němž se věnujeme fyzickým útokům na bratry z Jindřichova Hradce, zareagovala minulý měsíc paní Dana, rovněž hradecká. Cílem mladých agresorů se totiž nedávno stal i její syn, říkejme mu Martin, a ona se rozhodla, že medializací případu přispěje k tomu, aby se kompetentní lidé a instituce dozvěděli, že Hradec, zejména pak noční, pomalu a jistě přestává být bezpečným.

[celý článek zde již 01.10.2023]

Hradecký starosta Michal Kozár speciálně pro Žurnál

01.10.2023

Obligátní okurková sezóna se letos o prázdninách v Jindřichově Hradci rozhodně nekonala. Naopak, zajímavého se toho tady událo víc než dost. Koncem srpna jsme proto navštívili hradeckého starostu Michala Kozára (ANO) a pár letních aktualit s ním na radnici provětrali.

[celý článek zde již 01.10.2023]

Gumbalkan, šílená rallye pro tvrďáky

01.10.2023

Poloorientační nezávodní offroadová jízda jihovýchodní Evropou auty s pořizovací hodnotou do 25.000 korun. Jízda mnohdy extrémně náročným terénem kárami, jimiž by se mnozí báli jet z Prahy na Karlštejn. Adrenalin, bloudění divočinou a nejistota, co bude v příští minutě a za další zatáčkou. Ale taky dost kamarádství a srandy. To je Gumbalkan, naprosto šílená letní akce, na kterou se do smrti nezapomíná. S nadsázkou řečeno: Stěrače stírají? Levej! Blikače blikají? Někdy! Brzdy brzdí? Blbě! OK, tak jedem! Letošního Gumbalkanu se s několika dalšími přáteli zúčastnili i Julie Hronová (23) z Jarošova nad Nežárkou a Tomáš Bouška (26) z Okrouhlé Radouně, kteří po návratu do vlasti poskytli Žurnálu exkluzivní interview.

[celý článek zde již 01.10.2023]

Bouchačka u hlavy v Panské

07.09.2023

J. Hradec – Stalo se ve středu 19. července odpoledne. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu „nebezpečné vyhrožování“ skončil v rukou policistů psychicky nevyrovnaný muž (34), který v Panské ulici mířil plynovou pistolí na hlavu své partnerky a vyhrožoval jak zabitím jejím, tak zabitím jejich sedmiměsíčního syna a následnou fyzickou likvidací sebe sama. Poté chlap z místa dramatu utekl, ale muži zákona jej brzy dopadli v Jablonského sadech, odkud ho deportovali ho do cely předběžného zadržení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Bez papírů a namol

07.09.2023

Třeboň – Dobrá místní znalost a letité zkušenosti jsou u strážníků k nezaplacení. Když 20. června odpoledne zaregistrovali v Táboritské ulici průjezd auta, řízeného jim dobře známým řidičem bez řidičáku, hbitě za ním vyrazili. Vůz zahaltovali v ulici Svobody, nedaleko lázní Aurora, a následně zjistili, že 32letý muž ze Suchdola nad Lužnicí nejenže jezdí bez papírů, ale navíc je řádně upraven chlastem. Dvě a půl promile, to už šišku slušně zamotá. Teď ho mají v prádle státní policisté.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Výměna názorů skončila monoklem

07.09.2023

Třeboň – V pozdních večerních hodinách v úterý 25. července přijali městští strážníci hned několik telefonických oznámení o křiku a značně hlučné hádce v bytě v Táboritské ulici. Muži zákona se proto na místo vypravili, a tam zjistili, odkud vítr fouká. 31letá žena tu byla během verbálního sporu napadena 40letým partnerem a během útoku utrpěla zranění pod levým okem. Smutné je, že k incidentu došlo za přítomnosti malé dcerky. Strážníci chlapa následně vyzvali k opuštění bytu a ženu poučili o možnosti právního řešení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Nový insolvenční správce zkrachovalých JHMD koná pro blaho lokálky i věřitelů.

20.08.2023

Vlaky hradecké lokálky sice pořád stojí, ale vleklá kauza Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) se neustále vyvíjí. V závěru reportáže v minulém vydání jsme informovali o tom, že věřitelé JHMD 25. května jmenovali nového insolvenčního správce. Stal se jím David Jánošík z Hradce Králové a internetový Občasník Evropské unie následně informoval, jaké priority při správě majetku JHMD bude nový správce mít.

[přečtěte si celý článek]

Bratři se stali oběťmi zákeřných přepadení.

20.08.2023

Paní Kateřina z Jindřichova Hradce má dva syny, devatenáctiletého Petra a patnáctiletého Adama. Mládenci studují, nedělají problémy a plánují si budoucnost. Jenže přestože si oba hledí svého, oba nedávno narazili. Na blbce. Navíc na blbce agresivního. K prvnímu incidentu došlo v nedaleké Hospřízi, k druhému na hradeckém sídlišti Vajgar. A bylo to tvrdé a krvavé. Paní Kateřina, která je útoky na své syny pochopitelně nepříjemně zasažena, se nespokojila jen s tím, že vše oznámila na státní policii. Obrátila se i na vedení města a na policii městskou a s alarmující záležitostí se svěřila také redakci měsíčníku Žurnál.

[přečtěte si celý článek]

Saša Rašilov exkluzivně pro Žurnál

20.08.2023

„Současná politická kultura je otřesná,“ konstatuje Saša Rašilov (51) a dodává: „Měla by se alespoň vrátit na úroveň, na níž už kdysi dávno byla. Jsem starý havlovec z tzv. pražské kavárny a vůbec se za to nestydím.“ Sympatický herec, který je od roku 2002 stálým členem ansámblu Národního divadla v Praze, dorazil minulý měsíc i do Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci a spolu se svými kolegy tu diváky pobavil hororovou legrací.

[přečtěte si celý článek]

Rozjetá slečna řádila jako tajfun

07.07.2023

J. Hradec – Ve čtvrtek 4. května před desátou večer bylo rušno v jedné z náleven na náměstí Míru. Devatenáctiletá slečna tu po požití alkoholu (1,61 promile) neunesla přítomnost svého bývalého partnera a rozervala na něm vrchní část oděvu. Následná večerní procházka ji vůbec neuklidnila a po příchodu domů si své emoce začala verbálně vybíjet na své babičce. A servítky si nebrala. Lidé bydlící naproti přes řeku Nežárku ten výstup slyšeli a věc raději oznámili strážníkům. Rozlícená slečna, která se nenechala uklidnit ani rodiči a rodinnému příslušníkovi neustále vyhrožovala smrtí, skončila nakonec v poutech, a protože se při opouštění domu sama zranila o jeho oplocení, byla převezena do nemocnice k ošetření. Jelikož svými hrozbami naplnila skutkovou podstatu trestného činu nebezpečné vyhrožování, policejní cela se pro tu chvíli stala její poslední štací.

- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední