Léto v Hradci poznamenají stavební práce

01.07.2024

Starosta Kozár: Během částečné uzavírky Vídeňské ulice porovnáme teorii s realitou Rekonstrukce...

[celý článek zde již 01.07.2024]


Hradecký spolek Cibela funguje už sedmnáct roků

01.07.2024

Jindřichohradecký spolek Cibela byl založen v roce 2007 a od té doby pomohl nespočetnému množství...

[celý článek zde již 01.07.2024]


Hudba je jeho vášní a byla mu též živobytím. Petr Přibyl exkluzivně pro Žurnál

01.07.2024

„Hudba prochází krizí,“ konstatuje dlouholetý violista Orchestru Národního divadla v Praze a...

[celý článek zde již 01.07.2024]


...další články

Krásné články

Léto v Hradci poznamenají stavební práce

01.07.2024

Starosta Kozár: Během částečné uzavírky
Vídeňské ulice porovnáme teorii s realitou

Rekonstrukce v centru Jindřichova Hradce se během léta nakumulují. Řidiči nadšeni nebudou, ovšem starosta Michal Kozár konstatuje, že pro realizaci některých stavebních prací je letní sezona optimální. A jak to vypadá s rozhlednou u Děbolína, s penzionem Obora a s eventuální změnou dopravního režimu na dolním náměstí? První muž města odpovídá.

[celý článek zde již 01.07.2024]

Hradecký spolek Cibela funguje už sedmnáct roků

01.07.2024

Jindřichohradecký spolek Cibela byl založen v roce 2007 a od té doby pomohl nespočetnému množství domácích mazlíčků. Zdejší dobrovolníci jim nejprve bez přehánění zachránili život a pak se postarali o to, aby se dostali k lidem, kteří si jejich lásku a oddanost zaslouží. „Dnes jsme v Cibele čtyři,“ říká předsedkyně zapsaného spolku Petra Jirsová a dodává, že pro peníze tuhle práci nikdo z nich rozhodně nedělá.

[celý článek zde již 01.07.2024]

Hudba je jeho vášní a byla mu též živobytím. Petr Přibyl exkluzivně pro Žurnál

01.07.2024

„Hudba prochází krizí,“ konstatuje dlouholetý violista Orchestru Národního divadla v Praze a zanícený rocker Petr Přibyl. „Skoro se zdá, že nebýt starých věcí, mnohá rádia by neměla co hrát. Mám dojem, že víc než o hudbu jde dnes o show a image interpretů.“ Petr se narodil roku 1954 v Jindřichově Hradci, a přestože významnou část studijního i produktivního života strávil ve stověžaté, zůstal hradeckým patriotem a na své rodné město nedá dopustit. V těchto dnech sice zaměstnání v Národním divadle tzv. pověsil na hřebík, ovšem s hudbou rozhodně neskončil. Ani s klasikou, ani s bigbítem. A jak s muzikou začínal a žil? U příležitosti svých sedmdesátých narozenin Petr na to všechno pro Žurnál vzpomíná.

[celý článek zde již 01.07.2024]

Metal židle do nádrže, druhý den je lovil ven

07.06.2024

Břilice – Židle naházené v požární nádrži v Břilicích zaujaly v sobotu 11. května pozdě večer místního občana, který nelenil a zavolal do Třeboně pro strážníky. Ti šetřením zjistili, že židle do vody svištěly v době přítomnosti mladého párečku a zahájili po něm pátrání. Popsanou 18letou dívku našli na pouti, probíhající na nedaleké návsi, ale její stejně starý známý, zřejmě vrhač židlí, se vypařil neznámo kam a strážníci ho vyhmátli až následující den. Zda létající židle vnímal jako součást romantického večera či si jejich metáním do nádrže vybíjel frustraci z nenaplněných očekávání, to se neví. Židle z vody každopádně vylovil a pak se z přestupku zodpovídal.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Hradecký reprezentant v Třeboni

07.06.2024

Třeboň – V pátek 3. května chvíli po poledni zasahovala hlídka strážníků na autobusové zastávce v Táboritské ulici, kde byl nahlášen výskyt alkoholem značně upraveného chlapa. Strážníci na místě našli 42letého muže z Jindřichova Hradce, jehož forma očividně nebyla právě nejlepší. Následná dechová zkouška u něj odhalila pěkných 3,43 promile, což jeho stavu tak nějak odpovídalo. Opilce zkontroloval přivolaný lékař a pak už následoval svižný převoz do odmašťovny v Českých Budějovicích.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Slovní přestřelka přešla ve vzájemné napadání fyzické

07.06.2024

Třeboň – Ve čtvrtek 18. dubna krátce po půlnoci zasahovali městští strážníci společně s hlídkou státních policistů v Chelčického ulici, kam muže zákona přivolala napadená mladá žena. Na místě se ukázalo, že verbální konflikt mladého páru, k němuž zde došlo, postupně přešel ve vzájemné napadání fyzické. Dorazivší záchranáři 22letou ženu z Prahy ošetřili, 26letý Třeboňák lékařskou pomoc nepotřeboval. Co se vlastně stalo, policisté vyšetřují.

- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Záchrana hradecké úzkokolejky se vyvíjí slibně

01.06.2024

Jiří Zimola: S participací měst a obcí souhlasím

Boj o život zkrachovalé úzkokolejky Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) pokračuje. Situace dospěla do stavu, kdy by se měly zásadním způsobem zapojit obce na obou tratích a bez vlastní finanční účasti napomoci tomu, aby se lokálka konečně opět rozhýbala. Jeden z členů představenstva JHMD vyrukoval s plánem, který by sice fungovat mohl, ale nejdřív jej musí posvětit věřitelé. Starosta Nové Bystřice Jiří Zimola říká: „Doufám, že reorganizační plán přijmou.“

[přečtěte si celý článek]

Komínek: Hlavně, aby se lokálka letos rozjezdila.

01.06.2024

Je už konečně vidět? Světlo na konci tunelu? Zdá se, že ano, ale jen to nezakřiknout. Jednání spějí ke konci a vláčky úzkokolejky zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) možná letos v létě nakonec vyjedou, ovšem pod vlajkou nového dopravce. Hradecký místostarosta a manažer spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha Bohumil Komínek svůj optimismus neskrývá.

[přečtěte si celý článek]

Slovenské Duo Jamaha hraje už třiadvacet let!

01.06.2024

Minulý měsíc uběhlo přesně deset let od doby, kdy na stránkách Žurnálu vyšel obsáhlý rozhovor s oblíbeným hudebním uskupením Duo Jamaha, jemuž se podařilo prorazit díky chytlavým melodiím, pohodovému vystupování a zejména díky spolupráci s Televizí Šlágr. A kdo se tehdy domníval, že popularita tandemu otec-syn během následující dekády opadne, ten se spletl. V polovině letošního dubna se Alfonz (62) a Marián (38) Kotvanovi do Jindřichova Hradce vrátili a během jejich vystoupení v Kulturním centru Jitka vyšlo najevo, že fanoušci na sympatické Slováky nezapomněli a očividně jim zůstali věrní.

[přečtěte si celý článek]

Z jedoucího auta metal po lidech vejce a výkaly

07.05.2024

J. Hradec – V noci 17. března bylo opět rušno v blízkosti zábavního podniku v Komenského ulici. Jeden týpek řídil auto, druhý mířil a házel. Při prvním průjezdu kolem zmíněného zařízení vylétlo z okénka spolujezdce plato vajec a napřímo zasáhlo postávajícího hosta lokálu. Při průjezdu druhém a třetím letěly z vozu blíže neurčené výkaly a během průjezdu posledního trefil klábosící dívky kelímek se zapáchající tekutinou. Jenže to už byli na místě strážníci a vtipálci měli po srandě.

- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední