Záchrana hradecké úzkokolejky se vyvíjí slibně

01.06.2024

Jiří Zimola: S participací měst a obcí souhlasím Boj o život zkrachovalé úzkokolejky...

[celý článek zde již 01.06.2024]


Komínek: Hlavně, aby se lokálka letos rozjezdila.

01.06.2024

Je už konečně vidět? Světlo na konci tunelu? Zdá se, že ano, ale jen to nezakřiknout. Jednání spějí...

[celý článek zde již 01.06.2024]


Slovenské Duo Jamaha hraje už třiadvacet let!

01.06.2024

Minulý měsíc uběhlo přesně deset let od doby, kdy na stránkách Žurnálu vyšel obsáhlý rozhovor s...

[celý článek zde již 01.06.2024]


...další články

Krásné články

Záchrana hradecké úzkokolejky se vyvíjí slibně

01.06.2024

Jiří Zimola: S participací měst a obcí souhlasím

Boj o život zkrachovalé úzkokolejky Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) pokračuje. Situace dospěla do stavu, kdy by se měly zásadním způsobem zapojit obce na obou tratích a bez vlastní finanční účasti napomoci tomu, aby se lokálka konečně opět rozhýbala. Jeden z členů představenstva JHMD vyrukoval s plánem, který by sice fungovat mohl, ale nejdřív jej musí posvětit věřitelé. Starosta Nové Bystřice Jiří Zimola říká: „Doufám, že reorganizační plán přijmou.“

[celý článek zde již 01.06.2024]

Komínek: Hlavně, aby se lokálka letos rozjezdila.

01.06.2024

Je už konečně vidět? Světlo na konci tunelu? Zdá se, že ano, ale jen to nezakřiknout. Jednání spějí ke konci a vláčky úzkokolejky zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) možná letos v létě nakonec vyjedou, ovšem pod vlajkou nového dopravce. Hradecký místostarosta a manažer spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha Bohumil Komínek svůj optimismus neskrývá.

[celý článek zde již 01.06.2024]

Slovenské Duo Jamaha hraje už třiadvacet let!

01.06.2024

Minulý měsíc uběhlo přesně deset let od doby, kdy na stránkách Žurnálu vyšel obsáhlý rozhovor s oblíbeným hudebním uskupením Duo Jamaha, jemuž se podařilo prorazit díky chytlavým melodiím, pohodovému vystupování a zejména díky spolupráci s Televizí Šlágr. A kdo se tehdy domníval, že popularita tandemu otec-syn během následující dekády opadne, ten se spletl. V polovině letošního dubna se Alfonz (62) a Marián (38) Kotvanovi do Jindřichova Hradce vrátili a během jejich vystoupení v Kulturním centru Jitka vyšlo najevo, že fanoušci na sympatické Slováky nezapomněli a očividně jim zůstali věrní.

[celý článek zde již 01.06.2024]

Z jedoucího auta metal po lidech vejce a výkaly

07.05.2024

J. Hradec – V noci 17. března bylo opět rušno v blízkosti zábavního podniku v Komenského ulici. Jeden týpek řídil auto, druhý mířil a házel. Při prvním průjezdu kolem zmíněného zařízení vylétlo z okénka spolujezdce plato vajec a napřímo zasáhlo postávajícího hosta lokálu. Při průjezdu druhém a třetím letěly z vozu blíže neurčené výkaly a během průjezdu posledního trefil klábosící dívky kelímek se zapáchající tekutinou. Jenže to už byli na místě strážníci a vtipálci měli po srandě.

- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Výrostci vytasili svoje kudly

07.05.2024

J. Hradec – Dýka s dvaceticentimetrovou čepelí v podpažním pouzdře a dva zavírací nože, z toho jeden ukrytý na kotníku v ponožce. V pátek 1. března se tak vyzbrojil trojlístek výrostků a o půl deváté večer zamířil na předzahrádku podniku rychlého občerstvení v Rezkově ulici, kde se pustil do hádky s o pár let staršími hosty. Tito však zjevně nechtěli, aby konflikt eskaloval, a přesunuli se dovnitř zařízení. Jenže to nepomohlo. Trojice mladíků totiž vytasila své zbraně a přes skleněnou výplň oken jimi začala těm uvnitř vyhrožovat. Přivolaní strážníci jejich aktivitu naštěstí zavčasu ukončili a záležitost měla dohru na služebně místního policejního oddělení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Precizní zásah zachránil život

07.05.2024

N. Bystřice – Policisté z obvodního oddělení v Nové Bystřici 15. dubna zabodovali. Drama začalo v dopoledních hodinách, kdy policisté přijali na tísňové lince oznámení od ženy, jejíž přítel (38) chtěl ukončit svůj život skokem ze skály u Hradiště. Do terénu okamžitě vyjela hlídka, která díky dobré místní znalosti našla poblíž Hamerské skály odstavené vozidlo hledaného muže a vzápětí i jeho samotného, sedícího na skalním masivu. Policisté s ním ihned zahájili komunikaci, během níž zjistili, že důvodem zoufalcova počínání je tíživá finanční situace. Jím zvolený způsob řešení mu naštěstí rozmluvili a přesvědčili ho, aby se s nimi přemístil do bezpečí. Precizní zásah!

- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Otázky a odpovědi s hradeckým místostarostou

01.05.2024

Budou se úředníci města stěhovat pod jednu střechu, která dosud slouží policistům? A kam by v tom případě šli policisté? Proč chce město pustit rezervní pozemek ve svém centru a prodat penzion na okraji obory? Důležitý most přes Nežárku bude v červnu na půl roku uzavřen. Nezbytné objížďky řidiče nenadchnou. Místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek k aktuálním tématům.

[přečtěte si celý článek]

Letní rozjezd úzkokolejky je pořád nejistý. Dva kraje a dva dopravci se musí dohodnout.

01.05.2024

Vleče se to už dlouho a, jak se říká, skutek utek. Řeč je o úzkokolejce zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), jejíž kýžený rozjezd byl naposledy avizován na letošní 1. červen. Jenže to zatím moc nevypadá. Jednání se vedou, dopravci se hlásí, soudy probíhají, věřitelé si okusují nehty, lidi čekají a sezóna se blíží. Aktuální informace poskytl hradecký místostarosta a manažer spolku měst a obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha Bohumil Komínek.

[přečtěte si celý článek]

Jitka Smutná: Herectví nelze dělat do mírného opocení.

01.05.2024

„Nejvyšší hodnotou je pro mne životní harmonie,“ konstatuje Jitka Smutná (72) a vysvětluje: „Ten pojem znamená žít život v klidu, s vědomím vlastní ceny, a pracovat na sebedůvěře a sebepoznání. Štěstí už potom přijde samo.“ Všestranná a oblíbená umělkyně zavítala minulý měsíc i do Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci a diváky potěšila divadelní hrou Nadechnout se života, kterou senzačně odehrála jen ve dvojici s kolegyní Terezou Brodskou.

[přečtěte si celý článek]

Surový útok v lesíku

09.04.2024

J. Hradec – Ve Slavíkově lesíku při Jáchymově ulici se 20. února sčuchla partička tří výrostků ve věku 14 a 15 let a kopanci do celého těla napadla svého vrstevníka. Když zbitý chlapec zůstal ležet na zemi, agresoři mu nádavkem šlohli mobilní telefon a vypařili se. Rodičům napadeného se útočníky podařilo vypátrat na Masarykově náměstí, ukradený telefon jim zabavili a oznámení incidentu orgánům činným v trestním řízení následovalo vzápětí.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

První Přechozí 1 2 3 4 ... Poslední