Tajemník MěÚ J. Hradec Karel Přibyl: Věřím, že přístup investora k okolí bude citlivý.

04.10.2019

Jak informujeme v předchozím článku, na hradecké sídliště rodinných domků Pod Kasárny by v dohledné...

[přečtěte si celý článek]


Martha a Tena to spolu táhnou přes půl století!

04.10.2019

Pěvecké duo Martha a Tena Elefteriadu jistě netřeba dlouze představovat. Nepřehlédnutelné sestry...

[přečtěte si celý článek]


Bulteriér se v autě málem upekl! Slova majitelky byla neuvěřitelná

11.09.2019

J. Hradec – V pondělí 1. července odpoledne zažil jeden anglický bulteriér opravdu horké chvilky. A...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Kulka pro juniora

06.05.2011

V blíže neurčené době od 7. do 8. března došlo k doručení zlověstné zásilky.

[přečtěte si celý článek]

Čelovka na diskotéce. Zuby v trapu

06.05.2011

Časně ráno 6. února došlo k tvrdému incidentu na diskotéce v Lomnici nad Lužnicí. Devatenáctiletý agresor tu fyzicky napadl druhého návštěvníka podniku

[přečtěte si celý článek]

Hradecká noční můra F. Ch. rozflákala dveře dvou paneláků

06.05.2011

V nočních hodinách 1. března byli hradečtí strážníci povoláni na sídliště Vajgar, kde kdosi rozflákal skleněnou výplň vchodových dveří jednoho z panelových domů. Na místě strážníci zjistili, že destrukci má na svědomí jejich noční můra F. Ch., nechvalně to proslulý bezdomovec, kterému je záhodno se vyhnout.

[přečtěte si celý článek]

Onanista skončil v klepetech!

06.05.2011

V pondělí 14. března ráno se v tzv. Slavíkově lesíku nedaleko hradeckého sídliště Vajgar předváděl onanista.

[přečtěte si celý článek]

Případ týraných psů zrakově postiženého Aloise Hudečka nabírá tempo

04.04.2011

Ne každá reportáž vyvolá takovou vichřici jako jedna z těch, jež jsme jako první přinesli v únorovém vydání ŽURNÁLU. Řeč je samozřejmě o šokujícím případu zrakově postiženého Aloise Hudečka a jeho vodicích psů. Taru, první fenu labradorského retrívra, měl Hudeček svou „péčí“ přivést až k doživotní slepotě a lidem se tudíž vůbec nelíbí, že poté dostal psa nového – fenku téže rasy jménem Iris.

[přečtěte si celý článek]

Jekot a arogance na sociálním odboru? Josef Petrů: Úřednice se do mě pustily!

04.04.2011

Jedním ze stovek těch, které případ zrakově postiženého Aloise Hudečka nenechává v klidu, je i Josef Petrů z Nové Včelnice. Informace o tom, jak se prý Hudeček chová ke svým vodicím psům, jež jsme přinesli v minulém vydání, ho dle jeho slov silně zasáhly a přiměly k neprodlenému podepsání petice za to, aby bylo vše řádně vyšetřeno a nepřijatelné nakládání s živým tvorem aby bylo panu Hudečkovi případně jednou provždy zatrženo.

[přečtěte si celý článek]

Pes měl vyražené oko z hlavy a z bulvy mu tekl sklivec, vzpomíná nová majitelka Tary

04.04.2011

Tara, vodicí fenka zrakově postiženého Aloise Hudečka, přešla 8. listopadu 2009, do péče Mgr. Jany Valsové, farářky církve Československé Husitské, a kdyby mohla mluvit, zřejmě by si současnou situaci nemohla vynachválit. Nikdo ji nemlátí, nikdo ji nevláčí po hospodách, nikdo do ní neleje kořalku… Naopak. Někdo ji má konečně rád.

[přečtěte si celý článek]

Alois Hudeček nařčení z týrání psa odmítá. Důkaz nemáte, říká. A veterinář je blbec a vůl!

04.04.2011

Se zrakově postiženým Aloisem Hudečkem se nám podařilo smluvit si schůzku na ráno 22. února. Hned na úvod nám bylo panem Hudečkem důrazně sděleno, že pokud od něj chceme nějaké informace, musíme s ním a jeho vodicí fenkou Iris na výšlap podél Nežárky. Následující rozhovor byl tudíž nahráván nejen v tuhém mrazu, ale doslova za pochodu. To však na něm zdaleka nebylo to nejnepříjemnější.

[přečtěte si celý článek]

Kompenzační pomůcka po dosloužení nikoho nezajímá?

04.04.2011

Finanční příspěvek na vodicí psy (Taru a Iris) poskytl zrakově postiženému Aloisi Hudečkovi sociální odbor MěÚ J. Hradec. Jak však informujeme v předchozích článcích, ze svědectví místních lidí vyplývá, že se pan Hudeček k prvnímu psovi choval hrozně a v případě psa druhého, že to zavání pokračováním v nastoleném likvidačním režimu tvrdé ruky. V souvislosti s tím padla i otázka, zda byly tyto dvě městské investice (v řádu stovek tisíc) namířeny správným směrem. O informace o tom, jak se věc vyvíjí, jsme požádali vedoucí zmíněného odboru Mgr. Zdeňku Šindelářovou.

[přečtěte si celý článek]

Ing. Chmelík: Dokud se neprokáže opak, musím brát pana Hudečka jako nevinného

04.04.2011

„Ve věci týrání psa se musíte obrátit na odbor životního prostředí,“ poradila nám v závěru předchozího článku vedoucí hradeckého sociálního odboru Mgr. Zdeňka Šindelářová. Uposlechli jsme tedy její rady a kontaktovali vedoucího odboru životního prostředí Ing. Františka Chmelíka, který nám sdělil, že jeho odbor tento případ k ledu určitě neodloží.

[přečtěte si celý článek]