Argentinská doga zaútočila a slabší soupeř neměl šanci

08.11.2019

H. Žďár – Další mrtvý pes a pokousaná mladá žena (31) po útoku argentinské dogy v Horním Žďáru!...

[přečtěte si celý článek]


Místo prima večera rána pěstí!

08.11.2019

Třeboň – V pátek 27. září před desátou večerní přijali strážníci oznámení o napadení mladé ženy ve...

[přečtěte si celý článek]


Starosta Stanislav Mrvka: Dopravní situaci vyřešit musíme, ne však mostem přes Vajgar.

01.11.2019

Co přinese nový územní plán města? Uklidní obyvatele hradeckých sídlišť, nebo dá zelenou...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Násilník vykonal soulož

11.07.2011

J. Hradec - Ráno 25. června došlo v jednom jindřichohradeckém bytě ke znásilnění. 28letý muž tu povalil na pohovku bezbrannou 20letou ženu, jednou rukou ji znehybnil, druhou si rozepnul poklopec a vyndal ztopořený penis. Poté na verbálně se bránící ženě vykonal soulož. Trestní stíhání násilníka je vedeno na svobodě.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Straka domácí

11.07.2011

Třeboň - Zpočátku se zdálo, že v Třeboni kradla neznámá straka, ale všechno bylo nakonec jinak. V době od 1. dubna do 7. června, tedy v době, kdy byl majitel bytu mimo republiku, zmizelo (bez použití násilí) 50.000 korun, ukrytých v trubkovém rámu posilovacího stroje. Jenže jak se brzy ukázalo, straka nebyla v tomto případě ani trochu neznámá. Nepřítomnosti svého manžela a znalosti jeho důmyslné skrýše totiž využila jeho manželka, která si zmíněné peníze vzala a použila na úhradu výdajů spojených s chodem domácnosti a pro svoji potřebu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o peníze získané jedním z manželů v době trvání manželství, spadají tyto do bezpodílového spoluvlastnictví obou manželů a jednáním manželky tudíž nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Uříznu ti hlavu srpem, pohrozil synovec strýci

11.07.2011

N. Bystřice - Odpoledne 28. května bylo rušno v jednom domě v Nové Bystřici. 23letý muž, který požil návykové látky, tu vyhrožoval svému strýci usmrcením. Pravil, že ho zabije nožem a hlavu mu uřízne srpem. Následně strýce udeřil otevřenou dlaní do levého oka a způsobil mu tak povrchové zranění, jež si nevyžádalo lékařské ošetření. Sjetý mladík pohrozil smrtí i své matce, snažící se přivolat policii. Policisté však nakonec přivoláni byli a v dechu násilníka na místě naměřili 2,37 g/kg alkoholu v dechu. Zkouška jednorázovým testem na detekci pěti skupin drog ze slin nebo potu byla také pozitivní, konkrétně na látku Cannabis. Poškození, přes výše uvedené, nedali souhlas k mladíkovu trestnímu stíhání, a věc byla tudíž v souladu se zákonem odložena.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Ředitelská šikana na čtvrté základní škole? Za oblíbenou učitelku se postavili rodiče...

07.07.2011

Letos v lednu jsme informovali o zřejmě ne zcela dobře fungujícím systému na 4. Základní škole v Jindřichově Hradci. Zájem rodičů umístit své ratolesti na „čtyřku“ zjevně rapidně klesá a vinu na tom má mít bídné vedení této školy, jmenovitě její ředitel Karel Matlas. Škola dle názoru mnohých rodičů nenabízí dostatečné množství mimovýukových aktivit a případ kantora, vyšetřovaného kvůli krádežím peněz dětí, škole také dvakrát neposloužil. V souvislosti s tím se jeví jako velmi pozoruhodné to, že právě tento podezřelý učitel (byť pro nedostatek důkazů neobviněný) nejenže zůstal v kantorském týmu, ale navíc, když se minulý měsíc ředitel školy rozhodl propustit jednoho člena učitelského sboru kvůli jeho „nadbytečnosti“, nedostal výpověď tento učitel, nýbrž učitelka, jejíž kvalita a obliba jsou dle slov rozhořčených rodičů nezpochybnitelné.

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Matlas to tentokrát přehnal, zlobí se rodiče školáků ze „čtyřky“

07.07.2011

Dramatická situace na 4. Základní škole v Jindřichově Hradci (viz předchozí článek) vyvrcholila hromadným rodičovským vzdorem a sepsáním občanské petice na podporu zdejší učitelky Jaroslavy Peltanové, která dostala od ředitele školy Karla Matlase nečekanou výpověď ze zaměstnání. Je prý nadbytečná. Rodiče to však vidí jinak. Peltanová je podle nich skvělá kantorka a co se vyhazovu týče, na rozdíl od ředitele by měla přijít na řadu až jako poslední.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek: 4. základní školu čeká ekonomický audit a školní inspekce

07.07.2011

Zřizovatelem 4. Základní školy v Jindřichově Hradci je město a městu by tudíž nemělo být lhostejné, co se na jeho škole děje. O pár slov ke stávajícímu dusnu kolem ředitele školy Karla Matlase a propuštěné učitelky Jaroslavy Peltanové jsme se proto zeptali hradeckého místostarosty Bohumila Komínka.

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Matlas: Interní záležitosti školy jsou neveřejné. Komentovat je nebudu!

07.07.2011

V souvislosti s případem vyhazovu učitelky Jaroslavy Peltanové (viz předchozí články) jsme se v zájmu objektivity pokusili získat vyjádření ředitele hradecké čtvrté základní školy Karla Matlase, který o této výpovědi rozhodl. Obvinění, směřující proti němu, jsou totiž natolik závažná, že jeho obejití by bylo z hlediska novinářské etiky přinejmenším nesolidní. Nicméně, ředitel Matlas možnosti ke své obhajobě nevyužil a jak se zdá, víc než kynoucí trable na jeho škole, ho zajímá, kdo nedržel jazyk za zuby a vynesl kauzu ven. Dodejme, že tento přístup k řešení vnitroorganizačních problémů začíná být v Jindřichově Hradci poměrně populární.

[přečtěte si celý článek]

Ředitel Vohnout & primář Markalous: Kouřová clona a informační embargo?

07.07.2011

V minulém vydání jsme informovali o případech dvou dívek, které málem nepřežily komplikace po operaci krčních mandlí, již podstoupily letos na jaře v jindřichohradecké nemocnici. Reportáž vyvolala poměrně velký rozruch i v nemocnici, ovšem, jak se zdá, vedení ušního, nosního a krčního oddělení (ORL), stejně jako vedení celého špitálu, ze všeho nejvíc zajímá, kdo z personálu nemocnice nedržel jazyk za zuby a pustil informace ven. Vina údajně padla na tým místního dětského oddělení, vedeného primářem MUDr. Miroslavem Tomsem, který se zřejmě nestačí divit. A redakce Žurnálu žasne s ním. Veškeré informace, na jejichž základě vznikla květnová reportáž, pochází totiž od matek odoperovaných dívek a to, co se teď děje v nemocnici, je z hlediska redakce poněkud nepochopitelné. Pokud se ovšem nejedná o kvapně vypuštěnou kouřovou clonu v podobě zástupného problému, jenž má odvést pozornost od věci podstatné, tedy od dvou, po sobě jdoucích průšvihů, jež mohly skončit opravdu tragicky.

[přečtěte si celý článek]

Dusno v jindřichohradecké nemocnici! Řeší vedení zástupný problém?

07.07.2011

Hlavní reportáž z hradecké nemocnice, kterou jsme zveřejnili v květnovém čísle (nyní též na www.krasneclanky.cz), způsobila v nemocnici menší poprask. Bohužel, jak jsme se dozvěděli od dobře informovaného zdroje, k vyřešení nastalé situace zatím nedošlo a na povrch místo toho vyplaval klasický zástupný problém, spočívající ve zcela nepodstatné a zbytečné otázce, kdo celou kauzu kolem oddělení primáře Markalouse rozvířil. Kritizovaný primář ušního, nosního a krčního oddělení (ORL) MUDr. Bohumil Markalous je údajně přesvědčen o tom, že za vším stojí vedení zdejšího dětského oddělení a vzhledem k tomu, že nepsané pravidlo bílých plášťů praví, že jeden lékař proti druhému lékaři zásadně nejde, podařilo se mu prý v nemocnici vytvořit atmosféru dusnou až přímo explozivní.

[přečtěte si celý článek]

Před pokutou mě občas zachránil můj známý obličej, žaluje na sebe v rozhovoru herečka...

07.07.2011

„Každý rok něco natáčím. Buď film, nebo něco pro televizi,“ říká Barbora Seidlová (30) a zvěsti o tom, že film a televizi pověsila na hřebík, důrazně odmítá. Říká: „Poslední dobou si jen trochu víc vybírám, v čem budu hrát a v čem ne.“ Půvabná herečka a členka brněnského divadélka MALÉhRY zavítala minulý měsíc i na prkna třeboňského divadla J. K. Tyla, kde se svými kolegyněmi Danielou Zbytovskou a Nikolou Zbytovskou (a s hostujícím Josefem Poláškem) zazářila v komedii z kravína Vepřo, knedlo, zelo aneb Tři sestry a Pepan.

[přečtěte si celý článek]