David Matásek exkluzivně pro Žurnál

01.11.2023

„Litovat něčeho, co se stalo a nejde to změnit, žádný smysl nemá,“ říká David Matásek (60) a...

[přečtěte si celý článek]


Řidič zaparkoval, ale zapomněl kde

06.10.2023

Třeboň – Službu městských policistů čas od času zpestří událost ne zcela běžná až kuriózní....

[přečtěte si celý článek]


Facka jak od Macka!

06.10.2023

J. Hradec – V sále multifunkčního zařízení Eden v Jarošovské ulici se 24. srpna konaly taneční...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Odchyt ve tmě parkoviště

09.06.2023

Třeboň – Dvě hodiny po půlnoci 5. dubna, při běžné kontrole parkovišť ve Sportovní ulici, narazila hlídka strážníků na muže, který se snažil schovat za parkujícím vozidlem. Hru na schovávanou ovšem prohrál a důvod jeho chování vyšel najevo vzápětí. Po čtyřiadvacetiletém chlapovi z Chýnova bylo kvůli jeho trestné činnosti vyhlášeno pátrání a on tudíž o setkání s představiteli zákona logicky nestál.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecká úzkokolejka: Kauza se vleče a zaměstnanci píší stížnost

01.06.2023

Insolvenční správkyně zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) i členové věřitelského výboru obdrželi písemnou stížnost zbývajících zaměstnanců JHMD, týkající se jednání předsedy představenstva společnosti Borise Čajánka, viz níže (redakčně upraveno).

Situace se zhoršuje každým dnem a nyní již naše trpělivost přesáhla akceptovatelné hranice. Jsme svědky cílené likvidace zbytku firmy úmyslným podrýváním příjmové činnosti Borisem Čajánkem.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Jiří Zimola k tuhé bitvě o lokálku

01.06.2023

Jindřichohradecká úzkokolejka je bezesporu fenomén a ke zdejšímu regionu vždy patřila jako k velbloudovi hrb. Lokálka, poklidně kodrcající Českou Kanadou (hovoříme-li tedy jen o jižní větvi trati), byla hotovým symbolem bezstarostného léta, romantiky a krotkého dobrodružství. A což teprve, když do vagónů zapřáhli lokomotivu parní! Turisté se nechali vozit k lesnímu památníku Cimrmanova potupného vysazení z vlaku u Kaprounu, na Ratmírovský rybník, k Jindřišskému údolí nebo do Nové Bystřice se zámkem či muzeem amerických auto-veteránů. A ať už vláček opustili kdekoli, všude navštěvovali místní památky a provozovny živnostníků a utráceli tam své peníze. V součtu jistě nemalé. Jenže to zřejmě skončilo. Možná definitivně. Úzkokolejka se stala předmětem podivných her (jde samozřejmě o prachy), její pražce zarůstají travou a vlaky, místo toho, aby vozily turisty, už několik měsíců jen stojí a chřadnou. Jak moc úbytek letních návštěvníků pocítí konkrétně živnostníci v Nové Bystřici? A nezmění se trať na cyklostezku? Novobystřický starosta Jiří Zimola odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Adéla Gondíková exkluzivně pro Žurnál

01.06.2023

„Pestrost je v naší branži to nejzajímavější,“ říká Adéla Gondíková (50) a dodává: „Ale divadlo je základ, to vám řekne asi každý herec.“ Sympatická umělkyně navštívila minulý měsíc i Jindřichův Hradec a do Kulturního domu Střelnice přivezla spolu se svými kolegy z Divadelní společnosti Háta klasickou českou komedii Světáci.

[přečtěte si celý článek]

Další dealer drog je dopaden.

09.05.2023

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté si mohou připsat další úspěch. Po dlouhodobé intenzivní práci se jim totiž podařilo odhalit dalšího dealera drog, který v Hradci ve velkém distribuoval pervitin a marihuanu. Muže (32) z Jindřichohradecka obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Od zimy roku 2021 do letošního ledna prodal na různých místech v Jindřichově Hradci nejméně v 71 případech různým lidem minimálně 36,7 gramu pervitinu a ve stovkách případů poskytoval zdarma i za úplatu přesně nezjištěné množství marihuany. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny ho soudce může poslat až na pět let do vězení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Zloděj se naboural do hospody a vypucoval pokladnu i trezor!

09.05.2023


J. Hradec – Policisté jdou po dosud neznámém pachateli, který se v noci z 18. na 19. dubna vloupal do jedné z restaurací v Nádražní ulici a odcizil odtud dva reproduktory, dvě láhve vína a finanční hotovost. Z neuzamčeného trezoru sebral 50 tisíc korun a z pokladny, rovněž neuzamčené, přibral ještě téměř 2.000 tisíce. Celková škoda přesáhla 55 tisíc korun.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Žena pohrozila, že skočí pod vlak a odešla do noci.

09.05.2023

Třeboň – První březnový den začal pátráním po 46leté ženě z Prasetína, která během svého pobytu v Třeboni odešla z ubytování neznámo kam a přítomným ještě před tím sdělila, že hodlá skočit pod vlak. Městští i státní policisté ihned zahájili společnou pátrací akci, která naštěstí skončila úspěchem. Hledanou ženu ve špatném psychickém stavu našli strážníci nedaleko loděnice u rybníku Svět a neprodleně ji předali do péče zdravotníků.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Úzkokolejka: Může být letní sezóna zachráněna?

01.05.2023

I v březnovém Žurnálu jsme se obsáhle věnovali problematice společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) v úpadku, přičemž jsme tentokrát čerpali z podrobných informací, průběžně publikovaných na stránkách internetového Občasníku EU (se svolením autora textů). Nyní z téhož zdroje vybíráme informace další. Dodejme, že k tématu JHMD jsme se v tomto vydání dostali i v rámci exkluzivních rozhovorů s hradeckým starostou Michalem Kozárem a s náměstkem hejtmana Jihočeského kraje Františkem Talířem.

[přečtěte si celý článek]

Hradečtí zastupitelé rozdělovali veřejné peníze!

01.05.2023

Ve středu 22. února se v sále jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice uskutečnilo 5. zasedání městských zastupitelů. Na jeho programu byla i debata o návrhu na poskytnutí individuálních dotací z rozpočtu města, projednaném příslušnou komisí 9. ledna tohoto roku. Suma jednotlivých dotací bude činit bezmála 2,5 milionu korun. Je zajisté pochopitelné, že záležitost, v níž jde o veřejné peníze a privátní subjekty, je pořád velmi ostře sledovaná.

[přečtěte si celý článek]

Petr Nárožný exkluzivně pro Žurnál

01.05.2023

„Režiséři mají raději herce, kteří se na ně dívají jako na duševní velikány a chovají se k nim tak, aby si mohli zahrát i v jejich dalších filmech,“ říká Petr Nárožný (85) a dodává: „Časem jsem pochopil, že moje nápady nemusí být pokaždé skvělé a pan režisér má vždycky pravdu.“ Sympatický herec přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a v šatně Kulturního domu Střelnice poskytl Žurnálu exkluzivní rozhovor.

[přečtěte si celý článek]