Magdalena Reifová exkluzivně pro Žurnál

01.02.2024

Roztomilá holčička ve slamáčku z legendárního filmu Páni kluci, uječený hlas hubaté Fran, alias...

[přečtěte si celý článek]


Ostrá potyčka na šindelně

08.01.2024

J. Hradec – Večer 11. listopadu si toho času vytížení státní policisté z místního obvodního...

[přečtěte si celý článek]


Ustlal si na silnici

08.01.2024

J. Hradec – Ve čtvrtek 2. listopadu řešili strážníci padesátiletého chlapa s trvalou adresou na...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

David Matásek exkluzivně pro Žurnál

01.11.2023

„Litovat něčeho, co se stalo a nejde to změnit, žádný smysl nemá,“ říká David Matásek (60) a pokračuje: „Tím ovšem nemyslím, že by se člověk neměl poučit z vlastních chyb a vyvarovat se tak dalších, ale z přílišného otáčení bolí za krkem.“ Populární herec navštívil minulý měsíc i Jindřichův Hradec a v šatně Kulturního domu Střelnice poskytl Žurnálu exkluzivní rozhovor.

[přečtěte si celý článek]

Řidič zaparkoval, ale zapomněl kde

06.10.2023

Třeboň – Službu městských policistů čas od času zpestří událost ne zcela běžná až kuriózní. Například ve čtvrtek 17. srpna se na strážníky obrátil 74letý řidič z Ostravy s tím, že po prohlídce města nemůže najít svoje zaparkované auto značky Seat. Poněkud zmatený turista si nedokázal vybavit ani jediný záchytný bod, jenž by strážníkům pátrání usnadnil, a jeho manželka na tom s orientací byla úplně stejně. Nezbylo tedy než začít objíždět všechna zdejší parkoviště a hledat a hledat. Auťák stál na parkovišti u Tyršova stadionu v Jiráskově ulici. Co dodat? Asi nic.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Facka jak od Macka!

06.10.2023

J. Hradec – V sále multifunkčního zařízení Eden v Jarošovské ulici se 24. srpna konaly taneční hodiny pro děti. A jelikož bylo vedro k padnutí, paní vedoucí kurzu (49) se snažila důkladně větrat. Ovšem za použití dveří mezi sálem a zdejší kavárnou. Což se nájemci kavárny (50) nelíbilo. Zejména kvůli hlasité hudební produkci, linoucí se otevřenými dveřmi do jeho podniku. Následná přetahovaná o dveře skončila fackou, již kavárník vlepil vedoucí kurzu, a o finále se pak postarali strážníci, kteří muži napařili pokutu za přestupek proti občanskému soužití. Chlape! Ženský se nemlátí!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Přepadení na čerpačce cyklo-banditům nevyšlo

06.10.2023

J. Hradec – Večer ve středu 15. srpna přidusal na Obvodní oddělení Policie ČR udýchaný muž a rychle policistům vylíčil svou peripetii. Policisté neprodleně kontaktovali městské strážníky a požádali je o součinnost při pátrání po třech chlapech s bicykly. Ti totiž na čerpací stanici MOL v Rezkově ulici onoho muže požádali o cigaretu a vzápětí pak o vydání finanční hotovosti, jinak že bude zle. Muž vysolení peněz odmítl a rozeběhl se k policejní budově, která od místa činu není daleko. V patách mu vyrazili dva ze tří cyklo-banditů (jednoho se totiž napadenému podařilo z kola srazit), ale on kýženého bezpečí dosáhnul. Při následné pátrací akci byl v Nádražní ulici lapen první výtečník, jenž brzy zazpíval a svoje kumpány naprášil.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Tvrdá rvačka před hradeckým kulturákem

01.10.2023

Na článek z letního vydání, v němž se věnujeme fyzickým útokům na bratry z Jindřichova Hradce, zareagovala minulý měsíc paní Dana, rovněž hradecká. Cílem mladých agresorů se totiž nedávno stal i její syn, říkejme mu Martin, a ona se rozhodla, že medializací případu přispěje k tomu, aby se kompetentní lidé a instituce dozvěděli, že Hradec, zejména pak noční, pomalu a jistě přestává být bezpečným.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký starosta Michal Kozár speciálně pro Žurnál

01.10.2023

Obligátní okurková sezóna se letos o prázdninách v Jindřichově Hradci rozhodně nekonala. Naopak, zajímavého se toho tady událo víc než dost. Koncem srpna jsme proto navštívili hradeckého starostu Michala Kozára (ANO) a pár letních aktualit s ním na radnici provětrali.

[přečtěte si celý článek]

Gumbalkan, šílená rallye pro tvrďáky

01.10.2023

Poloorientační nezávodní offroadová jízda jihovýchodní Evropou auty s pořizovací hodnotou do 25.000 korun. Jízda mnohdy extrémně náročným terénem kárami, jimiž by se mnozí báli jet z Prahy na Karlštejn. Adrenalin, bloudění divočinou a nejistota, co bude v příští minutě a za další zatáčkou. Ale taky dost kamarádství a srandy. To je Gumbalkan, naprosto šílená letní akce, na kterou se do smrti nezapomíná. S nadsázkou řečeno: Stěrače stírají? Levej! Blikače blikají? Někdy! Brzdy brzdí? Blbě! OK, tak jedem! Letošního Gumbalkanu se s několika dalšími přáteli zúčastnili i Julie Hronová (23) z Jarošova nad Nežárkou a Tomáš Bouška (26) z Okrouhlé Radouně, kteří po návratu do vlasti poskytli Žurnálu exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Bouchačka u hlavy v Panské

07.09.2023

J. Hradec – Stalo se ve středu 19. července odpoledne. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu „nebezpečné vyhrožování“ skončil v rukou policistů psychicky nevyrovnaný muž (34), který v Panské ulici mířil plynovou pistolí na hlavu své partnerky a vyhrožoval jak zabitím jejím, tak zabitím jejich sedmiměsíčního syna a následnou fyzickou likvidací sebe sama. Poté chlap z místa dramatu utekl, ale muži zákona jej brzy dopadli v Jablonského sadech, odkud ho deportovali ho do cely předběžného zadržení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Bez papírů a namol

07.09.2023

Třeboň – Dobrá místní znalost a letité zkušenosti jsou u strážníků k nezaplacení. Když 20. června odpoledne zaregistrovali v Táboritské ulici průjezd auta, řízeného jim dobře známým řidičem bez řidičáku, hbitě za ním vyrazili. Vůz zahaltovali v ulici Svobody, nedaleko lázní Aurora, a následně zjistili, že 32letý muž ze Suchdola nad Lužnicí nejenže jezdí bez papírů, ale navíc je řádně upraven chlastem. Dvě a půl promile, to už šišku slušně zamotá. Teď ho mají v prádle státní policisté.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Výměna názorů skončila monoklem

07.09.2023

Třeboň – V pozdních večerních hodinách v úterý 25. července přijali městští strážníci hned několik telefonických oznámení o křiku a značně hlučné hádce v bytě v Táboritské ulici. Muži zákona se proto na místo vypravili, a tam zjistili, odkud vítr fouká. 31letá žena tu byla během verbálního sporu napadena 40letým partnerem a během útoku utrpěla zranění pod levým okem. Smutné je, že k incidentu došlo za přítomnosti malé dcerky. Strážníci chlapa následně vyzvali k opuštění bytu a ženu poučili o možnosti právního řešení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]