Rozjetá slečna řádila jako tajfun

07.07.2023

J. Hradec – Ve čtvrtek 4. května před desátou večer bylo rušno v jedné z náleven na náměstí Míru....

[přečtěte si celý článek]


Ctitele nezájem vyvolené neodradil. Došlo i na šutry

07.07.2023

Třeboň – Sedmačtyřicetiletý muž z Třeboně zatoužil po o deset let mladší ženě, rovněž místní, a...

[přečtěte si celý článek]


Hojně popil a složil se na chodník u kruháče

07.07.2023

Třeboň – Jednačtyřicetiletý muž z Jindřichova Hradce nezvládl konzumaci alkoholu. V úterý 2. května...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Tratí hradecké úzkokolejky by se mohl ujmout Gepard!

31.03.2023

Co bude s jindřichohradeckou úzkokolejkou? Tuto otázku si klade laická i odborná veřejnost už poměrně dlouho a Žurnál se tématem několik měsíců také zabývá. Rekapitulace tristního případu jistě není zapotřebí, uveďme jen, že společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), která úzkokolejku provozuje, je v insolvenci, takřka bez zaměstnanců a bez licence dopravce, jež jí k činnosti ještě nedávno opravňovala. Osud JHMD řeší insolvenční správkyně a ve věci se angažuje i nedávno založený spolek šestnácti měst a obcí podél úzkorozchodné trati, jejichž zájem na jejím zachování je jednoznačný. A situace se neustále vyvíjí.

[přečtěte si celý článek]

Úzkokolejka, téma Občasníku Evropské unie.

31.03.2023

Tristní součinnost JHMD
a mlžení kolem stavu účtů
Internetový Občasník Evropské unie v polovině minulého měsíce informoval o tom, že státní zástupkyně Michaela Hojdrová podpořila návrh insolvenční správkyně Daniely Urbanové na úplné omezení dispozičních práv JHMD. Soudu sdělila, že chování dlužníka budí důvodné pochybnosti o odpovědném nakládání s majetkovou podstatou a navozuje obavy z možného poškození věřitelů. JHMD totiž insolvenční správkyni stále (do uzávěrky vydání) nepředložily přehled očekávaných příjmů a výdajů, který by měl zohledňovat zůstatky na bankovních účtech dlužníka i v jeho hotovostní pokladně, jeho stávající i budoucí pohledávky a veškeré plánované výdaje.

[přečtěte si celý článek]

Hospříz: S požárem prodejny bojovali profesionálové i dva dobrovolné sbory.

31.03.2023

Odpoledne v pátek 3. února zasahovali hasiči u požáru v Hospřízi u Jindřichova Hradce, který jim byl nahlášen minutu po třinácté hodině. Do Hospříze neprodleně vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Jindřichova Hradce a zásahu se účastnili i členové dobrovolného sboru místního. Nikomu se sice naštěstí nic nestalo, ale škoda na majetku vznikla značná.

[přečtěte si celý článek]

Martin Kraus: Za to, že dělám to, co dělám, může dílem i Belmondo.

31.03.2023

„Někteří chlapi chodí na fotbal nebo do hospody, já si na sebe místo toho vezmu džíny a vytahaný svetr a jdu s vidlemi do stájí,“ říká Martin Kraus (40) a vysvětluje: „Práce s koňmi a okolo nich mě totiž strašně baví.“ Stále rozesmátý herec přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a než s kolegy z ansámblu nastoupil na jeviště Kulturního domu Střelnice, udělal si čas a poskytl Žurnálu exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Kdo má otravu orla na svědomí?

07.03.2023

J. Hradec – Dne 30. ledna přijali jindřichohradečtí policisté oznámení o nálezu uhynulého orla mořského. Kriminalisté tělo ptáka zajistili a nyní provádějí šetření ve věci podezření z neoprávněného nakládání s volně žijícími živočichy. V orlím těle byla totiž zjištěna zakázaná látka carbofuran. Informace, vedoucí k dopadení pachatele, policisté uvítají.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Produkci známé firmy utnuli městští policisté.

07.03.2023

Třeboň – Dvaačtyřicetiletý muž z Jindřichova Hradce se k ránu ve středu 1. února utábořil v čekárně vlakové zastávky v Dukelské ulici a s otevřenou flaškou kořalky v ruce se jal cosi slavit, asi že se láme týden. Zvučným zpěvem a ladným tancem hrošího baleťáka tu obšťastňoval ostatní přítomné a ve své kulturní produkci pokračoval i přes výslovný zákaz zaměstnanců drah. Vystoupení utnuli až přivolaní strážníci, kteří chlapa identifikovali coby starého známého klienta a následně jej z prostor zastávky vypakovali. Ten den už jim dal opilec sice pokoj, ale pravděpodobnost jejich dalšího setkání hraničí s neradostnou jistotou.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Hafan vystartoval po strážnici.

07.03.2023

Třeboň – Odchyt zaběhnutých psů bývá občas problematický. Ve čtvrtek 5. ledna nastaly potíže i při řešení bezprizorního středně velkého křížence, který o bližší kontakt se strážníky evidentně nestál. Pes se sice zdál klidný, ovšem jen do doby, kdy se zasahující strážnice pokusila přečíst jeho implantovaný čip. V tu chvíli pes zareagoval agresivně a uniformovanou ženu pokousal. Zranění na její ruce nebylo sice příliš vážné, avšak bez ošetření v nemocnici se neobešlo. Zvíře bylo nakonec vráceno majiteli, samozřejmě s patřičným komentářem.

- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Krvavý incident na okraji sídliště Vajgar!

01.03.2023

Je sobota 14. ledna, odpoledne. U marketu Maxík na hradeckém sídlišti Vajgar se pohybují záchranáři i policisté a na otevřeném prostranství přistává záchranářský vrtulník. Přihlížejícím je jasné, že o cvičení složek integrovaného záchranného systému se určitě nejedná. Zasahující jedou naostro. Hádka dvou mladíků, k níž došlo v prostorách jmenovaného marketu, totiž vygradovala a skončila tím, že mladší z jejích aktérů vytáhl na druhého nůž a neváhal jej použít.

[přečtěte si celý článek]

Vedení J. Hradce řeší zapeklitý problém. Je v Nežárecké a má číslo 62.

08.02.2023

O trablech kolem bytového domu číslo 62 v hradecké Nežárecké ulici jsme prvně informovali v dubnu 2019. Zdevastovaný objekt svého času zakoupil developer Miloš Vorlíček z Kladna, který následně interiér diskutabilním způsobem zrekonstruoval a vzniklé malometrážní byty hodlal pronajímat. Avšak pod intenzivním tlakem části veřejnosti, která se obávala, že se do domu nastěhují lidé potenciálně problematičtí, od svého záměru nakonec upustil a po delších peripetiích prodal nemovitost za bezmála deset milionů korun městu Jindřichův Hradec, jež koupí chtělo eliminovat hrozbu obchodu s chudobou a nekontrolovanému nastěhování lidí bůhvíodkud předejít. Dům vlastní město dodnes, a jak se zdá, pořád tak nějak neví, co si s ním má počít.
Barák na vodstřel?
Nabízí se tři možnosti. První: barák znovu zrekonstruovat, miniaturní užitnou plochu zdejších bytových jednotek zvětšit na úkor jejich stávajícímu nesmyslnému počtu a byty nabídnout lidem, coby solidní nájemní bydlení. Druhá: barák zbourat, na jeho místě postavit nový a vymyslet pro něj smysluplné využití. Startovací byty, zařízení sociálních služeb? Třetí: barák neopravovat ani nebourat, nýbrž střelit ho dál. Jisté je, že od poslední rekonstrukce, tedy déle než tři roky, zeje dům prázdnotou a jeho fasáda Hradci žádnou parádu nedělá. Vedení města v této věci sice dosud viditelně nekonalo, ale dobře si uvědomuje, že něco podniknout musí. A rozhodnutí by údajně mělo padnout letos. Konečně.
Místostarosta: Zvažujeme
přestavbu nebo nový dům
„Rozpočet města s touto investiční akcí počítá,“ konstatuje hradecký místostarosta Bohumil Komínek a pokračuje: „Zvažujeme dílčí opravu a přestavbu nebo zbourání a postavení domu nového, nabízejícího možnost moderního bydlení. Věcí se zabývá externí městský architekt, jenž by měl brzy navrhnout, jak postupovat dál. Nevylučuji ani možnost, že ze stávajícího domu zůstane pouze opravená střecha a původní čelní zeď, která do ulice esteticky zapadá. Vnitřek nemovitosti standardy bydlení v jednadvacátém století určitě nesplňuje.“
Proti zbourání domu a následné výstavbě nového by podle Komínka neměli mít námitky ani památkáři. Objekt prý památkově chráněn není a v památkové zóně také nestojí. „Památkáři se k záležitosti samozřejmě vyjadřovat budou,“ dodává místostarosta. „Hlavně kvůli výhledu z hradu a zámku směrem do této staré části města. Problémy však neočekáváme.“
- Svatopluk Doseděl -

[přečtěte si celý článek]

Pekařská firma DK Open přesouvá výrobu. Kam a proč?

01.03.2023

V lednovém vydání jsme zmínili hradeckou pekařskou firmu DK Open, v níž v nedávné době došlo k určitým provozním změnám. Informaci nám v rámci rozhovoru poskytl místostarosta Bohumil Komínek, tato ale byla jen povšechná. Z toho důvodu a také proto, že se šíří různé fámy, jsme oslovili jednatele uvedené firmy Vojtěcha Kabeše.

[přečtěte si celý článek]