Pánovi pouze vynadal, ženě i flusnul do tváře

07.03.2024

J. Hradec – Strážníkům dobře známý pětatřicetiletý týpek z Kardašovy Řešice letos zjevně pokračuje...

[přečtěte si celý článek]


Vytuhnul na zastávce

07.03.2024

Třeboň – Ve večerních hodinách v sobotu 10. února řešili strážníci chlapa, bezvládně ležícího na...

[přečtěte si celý článek]


S bývalou startovací věží na Kuniferu se začíná něco dít.

07.02.2024

Objekt v hradecké lokalitě na Kuniferu, zdevastovaný působením lidí i povětrnostních vlivů, byl...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Rebel od sv. Antonína

07.11.2023

J. Hradec – Devětapadesátiletý muž ze Studené nerespektoval pravidla noclehárny sv. Antonína v Nežárecké ulici a od vedoucí provozující organizace si proto vyslechl šestiměsíční zákaz využívání zdejších charitních služeb. Chlapa to ale zjevně příliš netrápilo, neboť se do zařízení vytrvale vracel. Brzy ráno v neděli 10. září sem napochodoval taktéž a povzbuzen alkoholem se verbálně i fyzicky pustil do místního personálu. Při přípravě teplé snídaně v podobě polévky se nedal rušit ani strážníky, kteří přijeli záležitost řešit. Na výzvy k opuštění objektu muž nereagoval, a protože se při vyvádění ven pokusil jednoho strážníka napadnout, došlo nakonec i na želízka.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Mladí vandalové si podali květináče i odpadkový koš

07.11.2023

J. Hradec – V pátek 8. září před půl desátou večerní napáchali dva čtrnáctiletí mládenci nezanedbatelnou škodu. Když procházeli po mostu přes rybník Vajgar, z nudy vytrhali kotvící spony u tří okrašlujících květináčů a i s květinami je naházeli do vody. Na dalším mostu, přes nějž vedla jejich chrabrá cesta, ukopli nově nainstalovaný odpadkový koš a mrskli jej do řeky v Nežárecké ulici. Nakonec se destruktivně vyřádili na květeně v závěsných květináčích. Po několikadenním šetření za pomoci svědků a záznamu městského kamerového systému byli vandalové strážníky dopadeni a o pět dnů později se jejich matky dohodly na uhrazení způsobené škody, která přesáhla 7.500 korun. Závěrem si za přítomnosti svých ratolestí vyslechly, že s případem bude obeznámen odbor sociálních věcí.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Úzká parkovací stání na hradeckém sídlišti Hvězdárna pijí řidičům krev

01.11.2023

Nedostatek parkovacích míst je problém snad ve všech městech, a Jindřichův Hradec není bohužel výjimkou. Nejhorší situace je přitom na místních sídlištích. Najít tu po příjezdu ze zaměstnání místo k zaparkování bývá zhusta značně obtížné a řidič, pokud volný flek vůbec nejde, musí svůj vůz nezřídka odstavit daleko od bydliště. Ne že by pěší dojití domů někoho zabilo, ale přiznejme si, všichni raději parkujeme co nejblíž ke kvartýru. Už pro ten pocit, že máme svoji káru relativně pod dohledem. Jenže navyšovat počet parkovacích stání jejich zmenšováním, situaci neřeší. Naopak, jen ji zase o něco víc komplikuje.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek k aktuálním tématům z města

01.11.2023

Parkování by šlo označit za civilizační problém. Řidiči ho řeší všude. V New Yorku, v Praze i v Jindřichově Hradci. V Hradci je nejhorší situace na zdejších sídlištích, kde je koncentrace obyvatel a tudíž i osobních automobilů největší. V předchozím článku se věnujeme konkrétně parkování na sídlišti Hvězdárna. Minimálně v jednom místě zde totiž byla parkovací místa vyznačena tak, že parkování na nich je pro řidiče problematické. Jsou úzká. Místostarosta Bohumil Komínek se v následujícím rozhovoru vyjadřuje i k tomuto.

[přečtěte si celý článek]

David Matásek exkluzivně pro Žurnál

01.11.2023

„Litovat něčeho, co se stalo a nejde to změnit, žádný smysl nemá,“ říká David Matásek (60) a pokračuje: „Tím ovšem nemyslím, že by se člověk neměl poučit z vlastních chyb a vyvarovat se tak dalších, ale z přílišného otáčení bolí za krkem.“ Populární herec navštívil minulý měsíc i Jindřichův Hradec a v šatně Kulturního domu Střelnice poskytl Žurnálu exkluzivní rozhovor.

[přečtěte si celý článek]

Řidič zaparkoval, ale zapomněl kde

06.10.2023

Třeboň – Službu městských policistů čas od času zpestří událost ne zcela běžná až kuriózní. Například ve čtvrtek 17. srpna se na strážníky obrátil 74letý řidič z Ostravy s tím, že po prohlídce města nemůže najít svoje zaparkované auto značky Seat. Poněkud zmatený turista si nedokázal vybavit ani jediný záchytný bod, jenž by strážníkům pátrání usnadnil, a jeho manželka na tom s orientací byla úplně stejně. Nezbylo tedy než začít objíždět všechna zdejší parkoviště a hledat a hledat. Auťák stál na parkovišti u Tyršova stadionu v Jiráskově ulici. Co dodat? Asi nic.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Facka jak od Macka!

06.10.2023

J. Hradec – V sále multifunkčního zařízení Eden v Jarošovské ulici se 24. srpna konaly taneční hodiny pro děti. A jelikož bylo vedro k padnutí, paní vedoucí kurzu (49) se snažila důkladně větrat. Ovšem za použití dveří mezi sálem a zdejší kavárnou. Což se nájemci kavárny (50) nelíbilo. Zejména kvůli hlasité hudební produkci, linoucí se otevřenými dveřmi do jeho podniku. Následná přetahovaná o dveře skončila fackou, již kavárník vlepil vedoucí kurzu, a o finále se pak postarali strážníci, kteří muži napařili pokutu za přestupek proti občanskému soužití. Chlape! Ženský se nemlátí!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Přepadení na čerpačce cyklo-banditům nevyšlo

06.10.2023

J. Hradec – Večer ve středu 15. srpna přidusal na Obvodní oddělení Policie ČR udýchaný muž a rychle policistům vylíčil svou peripetii. Policisté neprodleně kontaktovali městské strážníky a požádali je o součinnost při pátrání po třech chlapech s bicykly. Ti totiž na čerpací stanici MOL v Rezkově ulici onoho muže požádali o cigaretu a vzápětí pak o vydání finanční hotovosti, jinak že bude zle. Muž vysolení peněz odmítl a rozeběhl se k policejní budově, která od místa činu není daleko. V patách mu vyrazili dva ze tří cyklo-banditů (jednoho se totiž napadenému podařilo z kola srazit), ale on kýženého bezpečí dosáhnul. Při následné pátrací akci byl v Nádražní ulici lapen první výtečník, jenž brzy zazpíval a svoje kumpány naprášil.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Tvrdá rvačka před hradeckým kulturákem

01.10.2023

Na článek z letního vydání, v němž se věnujeme fyzickým útokům na bratry z Jindřichova Hradce, zareagovala minulý měsíc paní Dana, rovněž hradecká. Cílem mladých agresorů se totiž nedávno stal i její syn, říkejme mu Martin, a ona se rozhodla, že medializací případu přispěje k tomu, aby se kompetentní lidé a instituce dozvěděli, že Hradec, zejména pak noční, pomalu a jistě přestává být bezpečným.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký starosta Michal Kozár speciálně pro Žurnál

01.10.2023

Obligátní okurková sezóna se letos o prázdninách v Jindřichově Hradci rozhodně nekonala. Naopak, zajímavého se toho tady událo víc než dost. Koncem srpna jsme proto navštívili hradeckého starostu Michala Kozára (ANO) a pár letních aktualit s ním na radnici provětrali.

[přečtěte si celý článek]