Zašprajcnul se v zatáčce

09.04.2024

Třeboň – Průjezd náklaďákem s dlouhým a plně naloženým přívěsem ulicí Na Chmelnici se šoférovi (69)...

[přečtěte si celý článek]


Východní silniční obchvat Nové Bystřice: Bude o záměru rozhodovat referendum?

07.03.2024

V roce 2022 zadal Jihočeský kraj zpracování dokumentace v souvislosti s dlouho plánovaným silničním...

[přečtěte si celý článek]


Členové spolku Chraňme Českou Kanadu mají k obchvatu města výhrady.

01.04.2024

K hojně diskutovanému tématu silničního obchvatu Nové Bystřice se níže vyjadřuje Marta Bartošková...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Ježíšek a 23 panáků

07.02.2024

Třeboň – Štědrý den může začít tak nějak všelijak. Po svém to pojal 47letý muž z Třeboně, jehož městští policisté de facto v prvních minutách 24. prosince loňského roku převzali od oznamovatele v ulici Svobody, kde prý chlap pospával. Chůze neschopný a bídně artikulující týpek strážníkům lopotně vysvětlil, že se do svého bídného stavu dostal po vypití třiadvaceti panáků rumu. Když se muži zákona ujistili, že kromě nohou má opilec vše provozuschopné, předali jej do péče rodiny. To asi bylo radosti! Přivedli nám Ježíška!
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Rok 2024 v Jindřichově Hradci... Co bude pozitivní a co nepotěší?

01.02.2024

Máme tu nový rok a jistě od něj lze očekávat další várku překotných událostí. Pozitivních i těch, co nás až tolik nepotěší. Co se v roce 2024 bude dít konkrétně v Jindřichově Hradci? Co se změní v resortu kultury? Jaký supermarket se do města vrátí? Proč se bude upouštět rybník Vajgar? Započne už rekonstrukce zámeckého pivovaru? A jaká investiční akce zkomplikuje dopravu v centru? Hradecký místostarosta Bohumil Komínek i na toto vše odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký psychiatr Láznička: Současná doba je na lidskou psychiku dost náročná.

01.02.2024

Přibývá lidí s úzkostnými stavy? Z čeho mají lidi deprese a jaká léčba zabírá? „Řešit depresi alkoholem nedoporučuji zcela určitě,“ konstatuje jindřichohradecký psychiatr MUDr. Petr Láznička a dodává: „Krátkodobě sice alkohol může redukovat úzkost, ale když vyprchá, je psychický stav člověka ještě horší než předtím.“

[přečtěte si celý článek]

Magdalena Reifová exkluzivně pro Žurnál

01.02.2024

Roztomilá holčička ve slamáčku z legendárního filmu Páni kluci, uječený hlas hubaté Fran, alias chůvy k pohledání, či energická Majda z televizní Kouzelné školky. Jednotícím prvkem toho všeho je jedno jméno – Magdalena Reifová. Filmová i divadelní herečka, moderátorka, dabérka, zpěvačka a časem prověřená bavička dětí je permanentně pracovně vytížená žena a jak sama říká, děti i práce s nimi a pro ně ji pořád nesmírně baví. Minulý měsíc, v hektickém předvánočním období, si tato sympatická dáma udělala čas i na nás a poskytla nám exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Ostrá potyčka na šindelně

08.01.2024

J. Hradec – Večer 11. listopadu si toho času vytížení státní policisté z místního obvodního oddělení vyžádali pomoc strážníků, kteří následně vyrazili na takzvanou malou šindelnu v Nežárecké ulici, kde došlo k ostré potyčce dvou tamních nájemníků. Před ubytovnou sv. Antonína, která je onoho objektu součástí, našli strážníci muže s hlavou zalitou krví, jenž jim poté sdělil, že byl napaden, ale neví kým. Přivolaní zdravotníci ho převezli k ošetření, během něhož vyšlo najevo, že muž má mnohočetné zlomeniny kosti lebeční s posunutím lebečního švu a pohmožděné rameno. Případu se následně ujali kriminalisté, kteří brzy zjistili, co se vlastně stalo. Dva výtečníci se nepohodli kvůli úklidu ve společné koupelně a jeden z nich si souseda podal. Útočník sice vyrukoval s historkou o sebeobraně a zničeném mobilním telefonu za 14.000 korun, ale bylo mu to houby platné. Věcí se zabývá správní orgán místního úřadu, jemuž byla oznámena.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Ustlal si na silnici

08.01.2024

J. Hradec – Ve čtvrtek 2. listopadu řešili strážníci padesátiletého chlapa s trvalou adresou na městském úřadu, který patrně nezvládnul nejprve dušičkovou depku a poté setrvání v poloze vzpřímené. Pod pláštíkem noci si ustlal uprostřed silnice v Dolním Skrýchově a neprobraly jej ani světla automobilu městských policistů ani světelné kužele jejich baterek. Když se strážníkům nakonec podařilo nalitého a durch promočeného chlapa vzkřísit, tento viditelně pookřál a rozevlátým stylem kamsi odkráčel. Pro strážnický flastr si přišel o pár dnů později.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Otužilec s klackem v ruce

08.01.2024

Třeboň – V neděli 26. listopadu zasahovali městští policisté na hrázi rybníka Svět. Pracovníci třeboňského rybářství zde totiž v pravé poledne načapali 43letého muže z Českých Budějovic, kterak manipuluje s výpustním zařízením. Chlápek rybářům pohrozil klackem a následně se zdekoval. Daleko však nezdrhnul. Strážníci ho brzy našli promočeného a zmrzlého na lavičce v zámeckém parku. Muž své jednání obhajoval tvrzením, že má rád otužování, a manipulací s technickým zařízením že si jen snažil usnadnit vstup do vody. Svůj úprk vysvětloval obavou z neznámých mužů. Poté, co strážníci jeho slova strávili, mu důrazně vysvětlili, že zasahování do výpusti je nepřípustné, a poradili mu, aby své otužovací aktivity propříště prováděl někde jinde.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Křápnul lebkou o obrubník

08.01.2024

Třeboň – Alkoholem solidně upravený muž (66) z Třeboně pozbyl v pondělí 20. listopadu dopoledne vládu nad svým tělem a v Jiráskově ulici se zřítil na zem a o obrubník si poranil hlavu. První pomoc mu zařídili opodál pracující zaměstnanci stavební firmy, kteří následně zavolali strážníky. Tito zraněného muže, toho času uloženého na lavičce a dechové zkoušky pro opilost neschopného, vrátili do reality, alespoň tedy v rámci daných možností, a přivolali záchranáře. Druhý den by chlapovi záviděl jen masochista.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Hrozba bombovým útokem u Slovanu!

01.01.2024

Terorizmus je nežádoucí fenomén, který se s dobou bohužel rozmáhá stále víc. O větších či menších teroristických útocích nebo alespoň o hrozbách jejich provedení slýcháme až příliš často, ale nezřídka si říkáme, že tohle se přece děje někde daleko a nás se to až tak netýká. Jenže slyšet ve zprávách o bombovém útoku třeba v Londýně, v Paříži nebo kdesi v Americe je něco jiného než to vidět na vlastní oči ve svém městě tady v Čechách. Jistě, řada takových hrozeb je planých, jsou to tzv. poplašné zprávy vyprodukované chorými mozky podivínů, ale někdy tomu tak být nemusí. Bum!

[přečtěte si celý článek]

Likérka Fruko-Schulz bude opět česká!

01.01.2024

Ředitel Nejedlý objasňuje pozadí změny
a vysvětluje, proč budou lihoviny dražší

Jindřichoradecká likérka Fruko-Schulz zareagovala na značně negativní dopady situace na východ od naší republiky a vrací se do českých rukou. Co se ve firmě změní? Lze očekávat personální změny a úpravu skladby sortimentu? Neskončí podpora kultury a sportu? A proč budou lihoviny dražší? Ředitel likérky Josef Nejedlý i na toto níže odpovídá.

[přečtěte si celý článek]