Ježíšek a 23 panáků

07.02.2024

Třeboň – Štědrý den může začít tak nějak všelijak. Po svém to pojal 47letý muž z Třeboně, jehož...

[přečtěte si celý článek]


Rok 2024 v Jindřichově Hradci... Co bude pozitivní a co nepotěší?

01.02.2024

Máme tu nový rok a jistě od něj lze očekávat další várku překotných událostí. Pozitivních i těch,...

[přečtěte si celý článek]


Hradecký psychiatr Láznička: Současná doba je na lidskou psychiku dost náročná.

01.02.2024

Přibývá lidí s úzkostnými stavy? Z čeho mají lidi deprese a jaká léčba zabírá? „Řešit depresi...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Blábolící vetřelec se vypařil

07.12.2023

Třeboň – Sedmdesátiletá paní, bytem v Mlýnské ulici, má historku pro vnoučata. V podvečer v pondělí 2. října totiž ve svém domě načapala cizího chlapa, který tam fakt neměl co dělat. K žádnému dramatu sice naštěstí nedošlo, ovšem nic, co by chtěl jeden zažít. Podivín chvíli něco zmateně blábolil a poté se z baráku zdekoval. Strážníci po jeho stopě hbitě vyrazili, ale tentokrát bohužel neuspěli. Týpek se vypařil jak ta pára nad papiňákem. Pozitivní je, že se z domu nic neztratilo a seniorka utrpěla pouze šok z překvápka. Městští policisté doporučují: Lidi, zamykejte si ty dveře, sakra!
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Hradecký patriot o přemostění rybníku Vajgar

01.12.2023

V Jindřichově Hradci se v současné době projednává nová dopravní koncepce města, která se mimo jiného zabývá i problematickou dopravou mezi sídlištěm Vajgar a centrální částí města. Do konce září měli občané možnost podávat v této věci vlastní návrhy a podněty, kteréžto možnosti využil i místní rodák a patriot JUDr. Jaroslav Dubenský. Jeho názory přinášíme níže.

[přečtěte si celý článek]

Michal Kozár: Lávka přes Vajgar? Jsem pro, aby se o tom diskutovalo.

01.12.2023

V předchozím rozhovoru s Jaroslavem Dubenským se zaobíráme tématem přetížené hradecké Vídeňské ulice a především jednou možností, která by mohla být alespoň částečným řešením. Jak na vizi lávky přes rybník Vajgar pohlíží starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár?

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecký starosta aktuálně

01.12.2023

Na dvou příměstských parcelách se má začít stavět, nového Lidlu a kruháče se zřejmě jen tak nedočkáme, ale budoucnost zakletého městského domu v Nežárecké ulici už nalajnována je. Hradecký starosta Michal Kozár, který se v tomto vydání vyjadřuje k diskutovanému nápadu přemostit rybník Vajgar lávkou, níže odpovídá i na otázky k tématům veskrze aktuálním.

[přečtěte si celý článek]

Rybičky 48 exkluzivně pro Žurnál

01.12.2023

Pop-punková kapela Rybičky 48 z Kutné Hory má letos 21 let a jubileum oslaví koncertním turné Návrat ke kořenům, aneb Oldschool Tour, v rámci něhož navštíví i jindřichohradecké Kulturní centrum Jitka (9. 12.). Kompletně zpívající formace hraje ve stabilním složení Kuba Ryba (baskytara), Petr Lebeda (kytara), Ondra Štorek (bicí) a Michal Brener (kytara). První dva jmenovaní zavítali minulý měsíc do redakce měsíčníku Žurnál a poskytli nám exkluzivní interview.

[přečtěte si celý článek]

Agresor dělal ramena i na strážníky. Chyba!

07.11.2023

J. Hradec – Strážníkům nechvalně známý mladý muž (21) ze Stráže nad Nežárkou se 30. září dopustil přestupků proti veřejnému pořádku i občanskému soužití. Dvě hodiny po půlnoci napadl v Komenského ulici (zřejmě před bowlingem) dva muže, aniž by ovšem tušil, že jeho aktivitu sleduje patrola městských policistů. Když jej strážníci začali na místě řešit, pokusil se chlap popasovat i s nimi, avšak jeho bojové dovednosti se ukázaly jako značně nedostatečné. Skončil na zemi a s klepety na rukou následně putoval na obvodní oddělení státní policie. V žíle měl pěkných 2,30 promile, což už s jedním slušně zamává.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Rebel od sv. Antonína

07.11.2023

J. Hradec – Devětapadesátiletý muž ze Studené nerespektoval pravidla noclehárny sv. Antonína v Nežárecké ulici a od vedoucí provozující organizace si proto vyslechl šestiměsíční zákaz využívání zdejších charitních služeb. Chlapa to ale zjevně příliš netrápilo, neboť se do zařízení vytrvale vracel. Brzy ráno v neděli 10. září sem napochodoval taktéž a povzbuzen alkoholem se verbálně i fyzicky pustil do místního personálu. Při přípravě teplé snídaně v podobě polévky se nedal rušit ani strážníky, kteří přijeli záležitost řešit. Na výzvy k opuštění objektu muž nereagoval, a protože se při vyvádění ven pokusil jednoho strážníka napadnout, došlo nakonec i na želízka.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Mladí vandalové si podali květináče i odpadkový koš

07.11.2023

J. Hradec – V pátek 8. září před půl desátou večerní napáchali dva čtrnáctiletí mládenci nezanedbatelnou škodu. Když procházeli po mostu přes rybník Vajgar, z nudy vytrhali kotvící spony u tří okrašlujících květináčů a i s květinami je naházeli do vody. Na dalším mostu, přes nějž vedla jejich chrabrá cesta, ukopli nově nainstalovaný odpadkový koš a mrskli jej do řeky v Nežárecké ulici. Nakonec se destruktivně vyřádili na květeně v závěsných květináčích. Po několikadenním šetření za pomoci svědků a záznamu městského kamerového systému byli vandalové strážníky dopadeni a o pět dnů později se jejich matky dohodly na uhrazení způsobené škody, která přesáhla 7.500 korun. Závěrem si za přítomnosti svých ratolestí vyslechly, že s případem bude obeznámen odbor sociálních věcí.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Úzká parkovací stání na hradeckém sídlišti Hvězdárna pijí řidičům krev

01.11.2023

Nedostatek parkovacích míst je problém snad ve všech městech, a Jindřichův Hradec není bohužel výjimkou. Nejhorší situace je přitom na místních sídlištích. Najít tu po příjezdu ze zaměstnání místo k zaparkování bývá zhusta značně obtížné a řidič, pokud volný flek vůbec nejde, musí svůj vůz nezřídka odstavit daleko od bydliště. Ne že by pěší dojití domů někoho zabilo, ale přiznejme si, všichni raději parkujeme co nejblíž ke kvartýru. Už pro ten pocit, že máme svoji káru relativně pod dohledem. Jenže navyšovat počet parkovacích stání jejich zmenšováním, situaci neřeší. Naopak, jen ji zase o něco víc komplikuje.

[přečtěte si celý článek]

Místostarosta Komínek k aktuálním tématům z města

01.11.2023

Parkování by šlo označit za civilizační problém. Řidiči ho řeší všude. V New Yorku, v Praze i v Jindřichově Hradci. V Hradci je nejhorší situace na zdejších sídlištích, kde je koncentrace obyvatel a tudíž i osobních automobilů největší. V předchozím článku se věnujeme konkrétně parkování na sídlišti Hvězdárna. Minimálně v jednom místě zde totiž byla parkovací místa vyznačena tak, že parkování na nich je pro řidiče problematické. Jsou úzká. Místostarosta Bohumil Komínek se v následujícím rozhovoru vyjadřuje i k tomuto.

[přečtěte si celý článek]