Nový insolvenční správce zkrachovalých JHMD koná pro blaho lokálky i věřitelů.

20.08.2023

Vlaky hradecké lokálky sice pořád stojí, ale vleklá kauza Jindřichohradeckých místních drah (JHMD)...

[přečtěte si celý článek]


Bratři se stali oběťmi zákeřných přepadení.

20.08.2023

Paní Kateřina z Jindřichova Hradce má dva syny, devatenáctiletého Petra a patnáctiletého Adama....

[přečtěte si celý článek]


Saša Rašilov exkluzivně pro Žurnál

20.08.2023

„Současná politická kultura je otřesná,“ konstatuje Saša Rašilov (51) a dodává: „Měla by se alespoň...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Adéla Gondíková exkluzivně pro Žurnál

01.06.2023

„Pestrost je v naší branži to nejzajímavější,“ říká Adéla Gondíková (50) a dodává: „Ale divadlo je základ, to vám řekne asi každý herec.“ Sympatická umělkyně navštívila minulý měsíc i Jindřichův Hradec a do Kulturního domu Střelnice přivezla spolu se svými kolegy z Divadelní společnosti Háta klasickou českou komedii Světáci.

[přečtěte si celý článek]

Další dealer drog je dopaden.

09.05.2023

J. Hradec – Jindřichohradečtí kriminalisté si mohou připsat další úspěch. Po dlouhodobé intenzivní práci se jim totiž podařilo odhalit dalšího dealera drog, který v Hradci ve velkém distribuoval pervitin a marihuanu. Muže (32) z Jindřichohradecka obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Od zimy roku 2021 do letošního ledna prodal na různých místech v Jindřichově Hradci nejméně v 71 případech různým lidem minimálně 36,7 gramu pervitinu a ve stovkách případů poskytoval zdarma i za úplatu přesně nezjištěné množství marihuany. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny ho soudce může poslat až na pět let do vězení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Zloděj se naboural do hospody a vypucoval pokladnu i trezor!

09.05.2023


J. Hradec – Policisté jdou po dosud neznámém pachateli, který se v noci z 18. na 19. dubna vloupal do jedné z restaurací v Nádražní ulici a odcizil odtud dva reproduktory, dvě láhve vína a finanční hotovost. Z neuzamčeného trezoru sebral 50 tisíc korun a z pokladny, rovněž neuzamčené, přibral ještě téměř 2.000 tisíce. Celková škoda přesáhla 55 tisíc korun.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Žena pohrozila, že skočí pod vlak a odešla do noci.

09.05.2023

Třeboň – První březnový den začal pátráním po 46leté ženě z Prasetína, která během svého pobytu v Třeboni odešla z ubytování neznámo kam a přítomným ještě před tím sdělila, že hodlá skočit pod vlak. Městští i státní policisté ihned zahájili společnou pátrací akci, která naštěstí skončila úspěchem. Hledanou ženu ve špatném psychickém stavu našli strážníci nedaleko loděnice u rybníku Svět a neprodleně ji předali do péče zdravotníků.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Úzkokolejka: Může být letní sezóna zachráněna?

01.05.2023

I v březnovém Žurnálu jsme se obsáhle věnovali problematice společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) v úpadku, přičemž jsme tentokrát čerpali z podrobných informací, průběžně publikovaných na stránkách internetového Občasníku EU (se svolením autora textů). Nyní z téhož zdroje vybíráme informace další. Dodejme, že k tématu JHMD jsme se v tomto vydání dostali i v rámci exkluzivních rozhovorů s hradeckým starostou Michalem Kozárem a s náměstkem hejtmana Jihočeského kraje Františkem Talířem.

[přečtěte si celý článek]

Hradečtí zastupitelé rozdělovali veřejné peníze!

01.05.2023

Ve středu 22. února se v sále jindřichohradeckého Kulturního domu Střelnice uskutečnilo 5. zasedání městských zastupitelů. Na jeho programu byla i debata o návrhu na poskytnutí individuálních dotací z rozpočtu města, projednaném příslušnou komisí 9. ledna tohoto roku. Suma jednotlivých dotací bude činit bezmála 2,5 milionu korun. Je zajisté pochopitelné, že záležitost, v níž jde o veřejné peníze a privátní subjekty, je pořád velmi ostře sledovaná.

[přečtěte si celý článek]

Petr Nárožný exkluzivně pro Žurnál

01.05.2023

„Režiséři mají raději herce, kteří se na ně dívají jako na duševní velikány a chovají se k nim tak, aby si mohli zahrát i v jejich dalších filmech,“ říká Petr Nárožný (85) a dodává: „Časem jsem pochopil, že moje nápady nemusí být pokaždé skvělé a pan režisér má vždycky pravdu.“ Sympatický herec přijel minulý měsíc i do Jindřichova Hradce a v šatně Kulturního domu Střelnice poskytl Žurnálu exkluzivní rozhovor.

[přečtěte si celý článek]

Urval dopravní ostrůvek

06.04.2023

J. Hradec – Šedesátiletý šofér dodávky, projíždějící v pátek 17. února ráno kolem městského úřadu, zachytil zadní nápravou zde instalovaný červenobílý dopravní ostrůvek a jeho několika metrovou část odtáhl za notného lomozu téměř až k výloze cukrárny Kaštánek. Učinil tak v domnění, že došlo k defektu na zadním kole vozidla. Když následně zastavil a zjistil, jak se věci mají, urvaný dílec zpod auta vyprostil, pohodil jej doprostřed komunikace a odfrčel. Strážníkům později vysvětlil, že spěchal. Do Tábora.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Hradecký násoska na třeboňských kolejích

06.04.2023

Třeboň – Ve středu 8. února zasahovali strážníci na vlakové zastávce v Dukelské ulici, odkud jim byl oznámen v kolejišti vrávorající chlap s flaškou v ruce. Na místě našli zjevně opilého dvaačtyřicátníka z Jindřichova Hradce, který pro ně rozhodně nebyl veličinou neznámou. Když opileckými excesy nechvalně proslulého muže z kolejí vystrnadili, znovu mu vysvětlili, jaké důsledky by jeho chování mohlo mít. Asi marně. Nebo spíš určitě.

- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Prostě se trošku neshodli

06.04.2023

Třeboň – Příčinou problémového soužití v bytových domech bývají i domácnosti, které svým životním stylem ostatní partaje obtěžují. Řeč je o cigaretovém kouři a jiném zápachu, o hluku v nočních hodinách, štěkajících psech či hlasitých hádkách, jež někdy vyvrcholí konfliktem. Ve čtvrtek 2. února došlo k jedné takové explozi emocí v Třeboni. Gradující spor se rozhořel mezi domácí ženou a jejím zde často přítomným známým, a než jej přivolaní strážníci uhasili, byla půlka baráku vzhůru nohama. A závěr? Pro obdobné případy dost typický. Rozdivočelá dvojice si nebyla ničeho zvláštního vědoma. Prostě se jen trošku neshodli, no a co?
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]