Václav Vydra exkluzivně pro Žurnál

01.03.2024

„Filmaři dělají práci pro lidi, a když lidi na jejich filmy nechodí, je ta práce marná, ať už...

[přečtěte si celý článek]


Výchovná fackovačka mstiteli za flastr stála.

07.02.2024

J. Hradec – Čtyřiatřicetiletý sociopat, nezřídka verbálně i fyzicky napadající svou bývalou...

[přečtěte si celý článek]


Utábořili se v čekárně a na ostrahu šli zostra.

07.02.2024

J. Hradec – Do vestibulu vlakového nádraží se před prosincovým marastem ukryla dvojice místních,...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Ostrá potyčka na šindelně

08.01.2024

J. Hradec – Večer 11. listopadu si toho času vytížení státní policisté z místního obvodního oddělení vyžádali pomoc strážníků, kteří následně vyrazili na takzvanou malou šindelnu v Nežárecké ulici, kde došlo k ostré potyčce dvou tamních nájemníků. Před ubytovnou sv. Antonína, která je onoho objektu součástí, našli strážníci muže s hlavou zalitou krví, jenž jim poté sdělil, že byl napaden, ale neví kým. Přivolaní zdravotníci ho převezli k ošetření, během něhož vyšlo najevo, že muž má mnohočetné zlomeniny kosti lebeční s posunutím lebečního švu a pohmožděné rameno. Případu se následně ujali kriminalisté, kteří brzy zjistili, co se vlastně stalo. Dva výtečníci se nepohodli kvůli úklidu ve společné koupelně a jeden z nich si souseda podal. Útočník sice vyrukoval s historkou o sebeobraně a zničeném mobilním telefonu za 14.000 korun, ale bylo mu to houby platné. Věcí se zabývá správní orgán místního úřadu, jemuž byla oznámena.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Ustlal si na silnici

08.01.2024

J. Hradec – Ve čtvrtek 2. listopadu řešili strážníci padesátiletého chlapa s trvalou adresou na městském úřadu, který patrně nezvládnul nejprve dušičkovou depku a poté setrvání v poloze vzpřímené. Pod pláštíkem noci si ustlal uprostřed silnice v Dolním Skrýchově a neprobraly jej ani světla automobilu městských policistů ani světelné kužele jejich baterek. Když se strážníkům nakonec podařilo nalitého a durch promočeného chlapa vzkřísit, tento viditelně pookřál a rozevlátým stylem kamsi odkráčel. Pro strážnický flastr si přišel o pár dnů později.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Otužilec s klackem v ruce

08.01.2024

Třeboň – V neděli 26. listopadu zasahovali městští policisté na hrázi rybníka Svět. Pracovníci třeboňského rybářství zde totiž v pravé poledne načapali 43letého muže z Českých Budějovic, kterak manipuluje s výpustním zařízením. Chlápek rybářům pohrozil klackem a následně se zdekoval. Daleko však nezdrhnul. Strážníci ho brzy našli promočeného a zmrzlého na lavičce v zámeckém parku. Muž své jednání obhajoval tvrzením, že má rád otužování, a manipulací s technickým zařízením že si jen snažil usnadnit vstup do vody. Svůj úprk vysvětloval obavou z neznámých mužů. Poté, co strážníci jeho slova strávili, mu důrazně vysvětlili, že zasahování do výpusti je nepřípustné, a poradili mu, aby své otužovací aktivity propříště prováděl někde jinde.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Křápnul lebkou o obrubník

08.01.2024

Třeboň – Alkoholem solidně upravený muž (66) z Třeboně pozbyl v pondělí 20. listopadu dopoledne vládu nad svým tělem a v Jiráskově ulici se zřítil na zem a o obrubník si poranil hlavu. První pomoc mu zařídili opodál pracující zaměstnanci stavební firmy, kteří následně zavolali strážníky. Tito zraněného muže, toho času uloženého na lavičce a dechové zkoušky pro opilost neschopného, vrátili do reality, alespoň tedy v rámci daných možností, a přivolali záchranáře. Druhý den by chlapovi záviděl jen masochista.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Hrozba bombovým útokem u Slovanu!

01.01.2024

Terorizmus je nežádoucí fenomén, který se s dobou bohužel rozmáhá stále víc. O větších či menších teroristických útocích nebo alespoň o hrozbách jejich provedení slýcháme až příliš často, ale nezřídka si říkáme, že tohle se přece děje někde daleko a nás se to až tak netýká. Jenže slyšet ve zprávách o bombovém útoku třeba v Londýně, v Paříži nebo kdesi v Americe je něco jiného než to vidět na vlastní oči ve svém městě tady v Čechách. Jistě, řada takových hrozeb je planých, jsou to tzv. poplašné zprávy vyprodukované chorými mozky podivínů, ale někdy tomu tak být nemusí. Bum!

[přečtěte si celý článek]

Likérka Fruko-Schulz bude opět česká!

01.01.2024

Ředitel Nejedlý objasňuje pozadí změny
a vysvětluje, proč budou lihoviny dražší

Jindřichoradecká likérka Fruko-Schulz zareagovala na značně negativní dopady situace na východ od naší republiky a vrací se do českých rukou. Co se ve firmě změní? Lze očekávat personální změny a úpravu skladby sortimentu? Neskončí podpora kultury a sportu? A proč budou lihoviny dražší? Ředitel likérky Josef Nejedlý i na toto níže odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Výletní restaurace Rudolfov je zpět!

01.01.2024

Stylová Výletní restaurace Rudolfov má své místo v srdci snad každého hradeckého patriota a pamětníka starých časů. Objekt se nachází na pravém břehu řeky Nežárky, jen asi kilometr za Jindřichovým Hradcem směrem od křižovatky ulic Nežárecké a Mlýnské, a vede k němu úzká silnice, lemovaná alejí vzrostlých listnáčů. Roku 1862 nechal restauraci postavit majitel zdejšího panství hrabě Černín, a to podle projektu, vypracovaného architektem Josefem Zítkem, který později projektoval i budovu Národního divadla v Praze. Podnik poté hrabě pojmenoval po svém synu Rudolfu a Výletní restaurace Rudolfov byla na světě. Zařízení, zapsané v seznamu kulturních památek České republiky, bývalo v minulosti oblíbeným cílem výletníků a proslulo i tím, že zde v roce 1923 pobýval spisovatel Karel Čapek a dopsal tu svůj román Krakatit.
Po roce 1948 převzal celý areál národní podnik Restaurace a jídelny, jenž se ale k Rudolfovu choval dosti macešsky. Neudržoval ho a nechal jej zchátrat až do stavu, který jeho provoz zcela vylučoval. V 90. letech získal zdevastovanou nemovitost soukromý vlastník, avšak ten se o záchranu historické památky nejspíš ani nepokusil. Nehledě na to, že situaci stěžovalo několik restitučních sporů. A Rudlák tedy dál chátral, rozpadal se a obrůstal divokou vegetací. Jak ztracené město v džungli. Jenže potom přišel rok 2004 a s ním i odhodlaný pedagog Peter Chvojka (dnes 51) z Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a světlo na konci tunelu konečně zablikalo.

[přečtěte si celý článek]

Hradecká kapela X-TET už je plnoletá. Chystá další cédéčko.

01.01.2024

Jindřichohradecká hudební formace X-TET oslaví příští rok osmnáct let na scéně. X-TET je původně vokální skupina, v jejímž repertoáru jsou od počátku především spirituály, swingové kousky a písničky folkové. Časem přibyly i hudební nástroje a kapela v současné době zpívá v následujícím složení. Lenka Valinová, Eva Hejdová (kytara), Vendula Nováková, Viktorie Bazáková, Petr Hejda (dvanáctistrunná kytara) a Štěpán Štrupl (kontrabas), který je v tomto uskupení i aranžérem a kapelníkem. Všichni členové navíc průběžně hrají na perkuse. Minulý měsíc Žurnál kapelníka Štrupla kontaktoval a udělal s ním aktuální výroční interview.

[přečtěte si celý článek]

Rodina je základ státu

07.12.2023

Třeboň – Po půlnoci ve středu 4. října bylo dosti rušno u vlakové zastávky v Dukelské ulici. Městští policisté, ruku v ruce s policisty státními, tu rovnali partu jedinců (korektně řečeno) různého věku, různých národností a různých pohlaví (snad jen dvou), údajně v příbuzenském stavu. Uniformy rozparáděnou pokrevní partičku zklidnili a přivolaným zdravotníkům zajistili podmínky pro ošetření zraněných. Co dodat? Asi nic. Hlavně, že se mají rádi.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Nezletilec si čuchnul k chlastu

07.12.2023

Třeboň – Nalité děcko? Žádná velká sláva, ale stanou se i horší věci. V pátek 6. října přijali strážníci oznámení o chlapci, vrávorajícím ulicí Svobody a toho času evidentně pod vlivem alkoholických šmakulád. Zkušení městští policisté kluka svižně našli a fundovaně se o něj postarali. V době jejich příjezdu už byl klučina v primární péči jednoho místního chlapa, který zjevně pochopil, že tady všechna sranda končí, a udělal, co bylo udělat třeba. Dobrá práce! Malý opilec nadýchal 1,32 promile, což s jedním pěkně zamete. Přijela pro něj sanitka a jeho máma dorazila pochopitelně taky. Doufejme, že mladýmu bylo druhý den tak blbě, že už si nějaký čas nedá ani rumový pralinky.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]