Bouchačka u hlavy v Panské

07.09.2023

J. Hradec – Stalo se ve středu 19. července odpoledne. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu...

[přečtěte si celý článek]


Bez papírů a namol

07.09.2023

Třeboň – Dobrá místní znalost a letité zkušenosti jsou u strážníků k nezaplacení. Když 20. června...

[přečtěte si celý článek]


Výměna názorů skončila monoklem

07.09.2023

Třeboň – V pozdních večerních hodinách v úterý 25. července přijali městští strážníci hned několik...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Ctitele nezájem vyvolené neodradil. Došlo i na šutry

07.07.2023

Třeboň – Sedmačtyřicetiletý muž z Třeboně zatoužil po o deset let mladší ženě, rovněž místní, a její nezájem ho vůbec neodrazoval. Naopak. Jeho touha byla natolik intenzivní, že si vstup do bytu vyvolené vymáhal neustálým zvoněním, bušením na dveře a ve finále dokonce i házením kamenů do okna. Zaktivovaní strážníci odmítaného ctitele zklidnili a po zjištění, že při dobývání pevnosti žádnou hmotnou škodu nezpůsobil, mu doporučili, aby ve vlastním zájmu zvolil jiný způsob mámení.

- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Hojně popil a složil se na chodník u kruháče

07.07.2023

Třeboň – Jednačtyřicetiletý muž z Jindřichova Hradce nezvládl konzumaci alkoholu. V úterý 2. května po poledni si ustlal na chodníku v Táboritské ulici nedaleko kruhového objezdu U kaprů, a nebylo divu, že souboj s alkoholem prohrál. Když u něj totiž strážníci provedli dechovou zkoušku, jejich přístroj ukázal solidních 3,28 promile. To se pak špatně chodí po zadních. Chlapovo střízlivění na záchytce byl jistě zážitek k nezaplacení.

- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Hradecký místostarosta Komínek k letním tématům.

01.07.2023

Letní sezóna se blíží a Žurnál se proto zajímal, co během ní občany a návštěvníky Jindřichova Hradce čeká. Mají počítat s dopravními komplikacemi? Budou moci vystoupat na rozhlednu na Rýdově kopci nad Děbolínem? Zajít si na pivo do výletní restaurace Rudolfov? A co je nového s poštou? Místostarosta Bohumil Komínek (NPH) na to vše v rozhovoru odpovídá.

[přečtěte si celý článek]

Jindřichův Hradec pomůže zaplatit dokumenty pro provoz úzkokolejky.

01.07.2023

Město Jindřichův Hradec poskytne z Nadačního fondu pro rozvoj města celkem 150.000 korun na částečnou úhradu nákladů spojených se zajištěním osvědčení provozovatele dráhy pro společnost Správa úzkokolejných drah. Město bude peníze na potřebné dílčí úřední kroky k získání oprávnění provozovatele dráhy společnosti vyplácet postupně, a to na základě jasně doložených úkonů. Připomeňme, že společnost Správa úzkokolejných drah je dceřinou společností Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) a bývalí majitelé JHMD v ní nijak nefigurují.
„Město nemůže financovat všechno, ale k rozumným věcem se rádi připojíme,“ uvedl hradecký starosta Michal Kozár (ANO) s tím, že pokud se společnosti Správa úzkokolejných drah podaří oprávnění k provozování trati získat, bude to důležitý dílčí krok k tomu, aby se do věci mohl vložit případný nový dopravce, který by úzkokolejku vrátil do života. „Půjde-li vše dobře, mohlo by být povolení pro provozovatele dráhy u Drážního úřadu vyřízeno v polovině srpna. Reálná je pak možnost, že by úzkokolejka znovu vyjela na podzim letošního roku.“

[přečtěte si celý článek]

Herečka a divadelní principálka Romana Goščíková exkluzivně pro Žurnál

01.07.2023

„Vedení divadla je práce časově náročná,“ říká Romana Goščíková (40), ale jedním dechem dodává, že na hraní čas ještě pořád má. „Tuto sezónu jsme měli čtyři premiéry, což je dost. Potřebovala bych, aby byl den dvakrát tak dlouhý.“ Sympatická herečka, producentka a manažerka v jedné osobě dorazila minulý měsíc i do Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci a s kolegy z jejího divadla tu excelovala v komedii Jsem doma, zlato!

[přečtěte si celý článek]

Místo výdělku o peníze přišla

09.06.2023

J. Hradec – Hradečtí policisté 14. května přijali oznámení o dalším podvodu spáchaném prostřednictvím internetu. Poškozená žena nabízela indukční vařič za 2.000 korun, ale na její inzerát zareagoval podvodník. Ženě navrhl zajištění veškerých úkonů, spojených s přepravou prodávaného zboží, a zaslal jí odkaz, po jehož otevření důvěřivá žena vyplnila veškeré údaje ke své platební kartě. Poté muž ženu ještě přesvědčil k potvrzení plateb v jejím internetovém bankovnictví a rázem ji tak připravil o více než 27.000 korun.
Policisté znovu upozorňují na nutnost obezřetnosti: Preferujte osobní předání prodávaného zboží nebo jeho poslání na dobírku. Je-li vám zaslán odkaz na internetovou stránku s výzvou k vyplnění údajů k bankovnímu účtu či k platební kartě, nikdy tyto údaje nesdělujte.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Dítě v autě, klíčky taky, máma venku na infarkt

09.06.2023

Třeboň – Situaci, kterou nechce zažít žádná matka, řešili strážníci ve středu 19. dubna na parkovišti u jednoho z místních marketů. Řidička tu zavřela své vozidlo a kromě klíčků v něm nechala zamčené i plačící dítě. Pomoc však byla rychlá. Strážníci dorazili na místo během pár minut a svižně přijeli i hlídkou přivolaní třeboňští hasiči, kteří auto otevřeli a miminko v pořádku vrátili do mámina náručí. Konec dobrý, všechno dobré.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Odchyt ve tmě parkoviště

09.06.2023

Třeboň – Dvě hodiny po půlnoci 5. dubna, při běžné kontrole parkovišť ve Sportovní ulici, narazila hlídka strážníků na muže, který se snažil schovat za parkujícím vozidlem. Hru na schovávanou ovšem prohrál a důvod jeho chování vyšel najevo vzápětí. Po čtyřiadvacetiletém chlapovi z Chýnova bylo kvůli jeho trestné činnosti vyhlášeno pátrání a on tudíž o setkání s představiteli zákona logicky nestál.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Jindřichohradecká úzkokolejka: Kauza se vleče a zaměstnanci píší stížnost

01.06.2023

Insolvenční správkyně zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) i členové věřitelského výboru obdrželi písemnou stížnost zbývajících zaměstnanců JHMD, týkající se jednání předsedy představenstva společnosti Borise Čajánka, viz níže (redakčně upraveno).

Situace se zhoršuje každým dnem a nyní již naše trpělivost přesáhla akceptovatelné hranice. Jsme svědky cílené likvidace zbytku firmy úmyslným podrýváním příjmové činnosti Borisem Čajánkem.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Jiří Zimola k tuhé bitvě o lokálku

01.06.2023

Jindřichohradecká úzkokolejka je bezesporu fenomén a ke zdejšímu regionu vždy patřila jako k velbloudovi hrb. Lokálka, poklidně kodrcající Českou Kanadou (hovoříme-li tedy jen o jižní větvi trati), byla hotovým symbolem bezstarostného léta, romantiky a krotkého dobrodružství. A což teprve, když do vagónů zapřáhli lokomotivu parní! Turisté se nechali vozit k lesnímu památníku Cimrmanova potupného vysazení z vlaku u Kaprounu, na Ratmírovský rybník, k Jindřišskému údolí nebo do Nové Bystřice se zámkem či muzeem amerických auto-veteránů. A ať už vláček opustili kdekoli, všude navštěvovali místní památky a provozovny živnostníků a utráceli tam své peníze. V součtu jistě nemalé. Jenže to zřejmě skončilo. Možná definitivně. Úzkokolejka se stala předmětem podivných her (jde samozřejmě o prachy), její pražce zarůstají travou a vlaky, místo toho, aby vozily turisty, už několik měsíců jen stojí a chřadnou. Jak moc úbytek letních návštěvníků pocítí konkrétně živnostníci v Nové Bystřici? A nezmění se trať na cyklostezku? Novobystřický starosta Jiří Zimola odpovídá.

[přečtěte si celý článek]