Metal židle do nádrže, druhý den je lovil ven

07.06.2024

Břilice – Židle naházené v požární nádrži v Břilicích zaujaly v sobotu 11. května pozdě večer...

[přečtěte si celý článek]


Hradecký reprezentant v Třeboni

07.06.2024

Třeboň – V pátek 3. května chvíli po poledni zasahovala hlídka strážníků na autobusové zastávce v...

[přečtěte si celý článek]


Slovní přestřelka přešla ve vzájemné napadání fyzické

07.06.2024

Třeboň – Ve čtvrtek 18. dubna krátce po půlnoci zasahovali městští strážníci společně s hlídkou...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Výrostci vytasili svoje kudly

07.05.2024

J. Hradec – Dýka s dvaceticentimetrovou čepelí v podpažním pouzdře a dva zavírací nože, z toho jeden ukrytý na kotníku v ponožce. V pátek 1. března se tak vyzbrojil trojlístek výrostků a o půl deváté večer zamířil na předzahrádku podniku rychlého občerstvení v Rezkově ulici, kde se pustil do hádky s o pár let staršími hosty. Tito však zjevně nechtěli, aby konflikt eskaloval, a přesunuli se dovnitř zařízení. Jenže to nepomohlo. Trojice mladíků totiž vytasila své zbraně a přes skleněnou výplň oken jimi začala těm uvnitř vyhrožovat. Přivolaní strážníci jejich aktivitu naštěstí zavčasu ukončili a záležitost měla dohru na služebně místního policejního oddělení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Precizní zásah zachránil život

07.05.2024

N. Bystřice – Policisté z obvodního oddělení v Nové Bystřici 15. dubna zabodovali. Drama začalo v dopoledních hodinách, kdy policisté přijali na tísňové lince oznámení od ženy, jejíž přítel (38) chtěl ukončit svůj život skokem ze skály u Hradiště. Do terénu okamžitě vyjela hlídka, která díky dobré místní znalosti našla poblíž Hamerské skály odstavené vozidlo hledaného muže a vzápětí i jeho samotného, sedícího na skalním masivu. Policisté s ním ihned zahájili komunikaci, během níž zjistili, že důvodem zoufalcova počínání je tíživá finanční situace. Jím zvolený způsob řešení mu naštěstí rozmluvili a přesvědčili ho, aby se s nimi přemístil do bezpečí. Precizní zásah!

- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Otázky a odpovědi s hradeckým místostarostou

01.05.2024

Budou se úředníci města stěhovat pod jednu střechu, která dosud slouží policistům? A kam by v tom případě šli policisté? Proč chce město pustit rezervní pozemek ve svém centru a prodat penzion na okraji obory? Důležitý most přes Nežárku bude v červnu na půl roku uzavřen. Nezbytné objížďky řidiče nenadchnou. Místostarosta Jindřichova Hradce Bohumil Komínek k aktuálním tématům.

[přečtěte si celý článek]

Letní rozjezd úzkokolejky je pořád nejistý. Dva kraje a dva dopravci se musí dohodnout.

01.05.2024

Vleče se to už dlouho a, jak se říká, skutek utek. Řeč je o úzkokolejce zkrachovalé společnosti Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD), jejíž kýžený rozjezd byl naposledy avizován na letošní 1. červen. Jenže to zatím moc nevypadá. Jednání se vedou, dopravci se hlásí, soudy probíhají, věřitelé si okusují nehty, lidi čekají a sezóna se blíží. Aktuální informace poskytl hradecký místostarosta a manažer spolku měst a obcí Jindřichohradecká úzkokolejná dráha Bohumil Komínek.

[přečtěte si celý článek]

Jitka Smutná: Herectví nelze dělat do mírného opocení.

01.05.2024

„Nejvyšší hodnotou je pro mne životní harmonie,“ konstatuje Jitka Smutná (72) a vysvětluje: „Ten pojem znamená žít život v klidu, s vědomím vlastní ceny, a pracovat na sebedůvěře a sebepoznání. Štěstí už potom přijde samo.“ Všestranná a oblíbená umělkyně zavítala minulý měsíc i do Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci a diváky potěšila divadelní hrou Nadechnout se života, kterou senzačně odehrála jen ve dvojici s kolegyní Terezou Brodskou.

[přečtěte si celý článek]

Surový útok v lesíku

09.04.2024

J. Hradec – Ve Slavíkově lesíku při Jáchymově ulici se 20. února sčuchla partička tří výrostků ve věku 14 a 15 let a kopanci do celého těla napadla svého vrstevníka. Když zbitý chlapec zůstal ležet na zemi, agresoři mu nádavkem šlohli mobilní telefon a vypařili se. Rodičům napadeného se útočníky podařilo vypátrat na Masarykově náměstí, ukradený telefon jim zabavili a oznámení incidentu orgánům činným v trestním řízení následovalo vzápětí.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Opilec dovrávoral až na služebnu strážníků

09.04.2024

J. Hradec – Je mu třicet, je z Volar a v současné době se zdržuje v Kunžaku. A slušně kalí. O půl druhé 13. února dovrávoral ke vchodu služebny městské policie a před zraky strážníků si přihnul z láhve slivovice s tím, že musí pít, protože by jinak musel někoho přepadnout. Pozoruhodné. Když chlap podstoupil dechovou zkoušku, přístroj ukázal velmi solidních 3,34 promile, což ledacos vysvětlovalo. Kořalka byla opilci následně zabavena a dostalo se mu vysvětlení, že chlastat na veřejném prostranství se v Hradci zkrátka nesmí. A basta! Přestupek měl být dořešen po pánově bolestném vystřízlivění, jenže estráda pokračovala. Poučený nepoučitelný chlap se totiž po pár minutách na služebnu vrátil, flákl sebou o dubový rám vstupních dveří a poté se podrobil lékařskému vyšetření. Když ho doktor uznal schopným transportu, byl převezen do odmašťovny. Ráno by mu záviděl asi jenom masochista.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Mač skončil dřív, než začal

09.04.2024

J. Hradec – Známý lokál v Komenského ulici vyprodukoval v sobotu 3. února, jen pár minut před třetí hodinou ranní, dvacetiletý boxerský potěr, který v poněkud pošramocené mentální i fyzické kondici zamířil přímo pod bystré oko městského kamerového systému a tam zcela bezdůvodně vystartoval na dalšího z hostů pověstné nálevny. Údery naštěstí padaly mimo cílený ciferník, a když se do věci vložila přitažlivost zemská, bylo dobojováno. Mač skončil dřív, než pořádně začal. Tisícovkový flastr chlapa ovšem přesto neminul.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Zašprajcnul se v zatáčce

09.04.2024

Třeboň – Průjezd náklaďákem s dlouhým a plně naloženým přívěsem ulicí Na Chmelnici se šoférovi (69) z Životic v úterý 12. března odpoledne nevyplatil. Při odbočení do Vrchlického ulice se s autem v zatáčce zasekl a navíc poškodil jedno ze zaparkovaných vozidel. K nehodě museli přijet dopraváci, po jejichž zásahu převzali případ strážníci a náklaďák z úzkých ulic vilové čtvrti bezpečně vyvedli na výpadovku za kruháč.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Východní silniční obchvat Nové Bystřice: Bude o záměru rozhodovat referendum?

07.03.2024

V roce 2022 zadal Jihočeský kraj zpracování dokumentace v souvislosti s dlouho plánovaným silničním obchvatem Nové Bystřice, kýženým i zatracovaným. Během následujících dvou let projektové práce proběhly, letos v lednu byly dokončeny a poté bylo zahájeno projednání dokumentace. Dlouho plánovaný obchvat Nové Bystřice část zdejších obyvatel chce, část jej ovšem odmítá a nelze vyloučit, že v dané věci nakonec rozhodnou místní občané v referendu.

Připomeňme, že obchvat by obnášel dva nové mosty, které by zdejší část České Kanady esteticky zřejmě příliš nevylepšily, ale na druhou stranu by do centra Nové Bystřice přinesl dopravní zklidnění a bezpečí. Zamýšlená investiční akce poutá zájem lidí, kteří o ní v polovině ledna diskutovali jak s projektanty, tak s vedením města a Jihočeského kraje.

Proč je obchvat

města potřebný?

Jak už bylo řečeno, účelem záměru je vytěsnit tranzitní (nákladní) dopravu z historického centra Nové Bystřice a dosáhnout tak snížení zátěže obyvatelstva i veřejného prostoru a zajištění bezpečnosti. Tranzitní doprava je v současné době vedena centrální částí města, což dle mnohých optimální není. Jak z hlediska ochrany obyvatel, tak z hlediska nevhodného směrového a šířkového dopravního uspořádání.

Kudy by měl

obchvat vést?

Začátek úseku je umístěn na silnici ve směru od Jindřichova Hradce, asi 260 metrů před sjezdem k židovskému hřbitovu. Přeložka odklání trasu z jižního směru na jihovýchod přes Ovčárenské pole, směrem na rybník Ovčárna, přičemž tento rybník i přilehlé pozemní komunikace překoná obchvat pomocí 206 metrů dlouhého mostu. Za rybníkem pokračuje trasa na jihovýchod, tedy k zemědělskému areálu firmy Agrostat, k němuž bude zřízen sjezd nový. Za kruhovým objezdem, rovněž novým, začne druhý most (234 m) přes další údolí. Asi 500 metrů od křížení s železniční tratí je navržena úrovňová křižovatka, která bude sloužit jako hlavní napojení do města od jihu.

Starosta: Ptejte se,

odpovědi zajistíme

Na webu Nové Bystřice se k záležitosti směrem k občanům vyjádřil starosta města Jiří Zimola (redakčně upraveno): „Na této stránce jsou zveřejněny aktuální projektové podklady, týkající se investičního záměru Východní obchvat Nové Bystřice. V případě, že byste v podkladech projektantů (živý odkaz, pozn. red.) nenašli odpovědi na některé vaše dotazy, anebo by vás zajímaly další podrobnosti, prosím, abyste psali na elektronickou adresu podatelny městského úřadu. My vaše dotazy zašleme projekční kanceláři Pontex a zajistíme pro vás odpovědi. Upozorňujeme, že se nejedná o finální verzi projektu. Na stejnou adresu lze posílat dotazy vedení města. Na ty, jež se budou týkat samosprávy jako účastníka tohoto předpokládaného záměru, rádi odpovíme. Cílem naší snahy o maximální transparentnost a otevřenost je zajistit pro každého maximální množství informací o navrhované podobě obchvatu města. Současně upozorňuji, že tento prostor není určen pro volnou diskusní tribunu názorů, zda obchvat ano či ne. Na to prosím využívejte jiné platformy a jiné způsoby.“

- Svatopluk Doseděl -

[přečtěte si celý článek]