Opilec vyváděl na Tank Ono

07.01.2021

J. Hradec – Čtyřiadvacetiletý mladík z nedaleké vesnice se notně posilnil alkoholem a večer 3....

[přečtěte si celý článek]


Jak se tohle může dít?

07.01.2021

J. Hradec – Pracovnice odboru sociálních věcí místního městského úřadu dostaly na stůl smutný...

[přečtěte si celý článek]


Čtyři promile v krvi, rozbitá lebka, špitál

07.01.2021

J. Hradec – Zemědělský brigádník od Prešova to dotáhl až do Jindřichova Hradce a po dvou dnech...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Hana Maciuchová exkluzivně pro ŽURNÁL

05.07.2012

„Jakmile se lidé ocitnou v mocenské sféře, začnou se chovat jako blázni,“ konstatuje v rozhovoru nestárnoucí Hana Maciuchová (67) a nekompromisně dodává: „Výměna stávajících politiků je maximálně potřebná.“ Populární Herečka, která miluje Beatles a nesnáší zloděje, excelovala minulý měsíc i na prknech hradeckého kulturního domu Střelnice, kam zavítala s francouzským monodramatem Žena Vlčí mák.

[přečtěte si celý článek]

Teror v bývalé zahrádkářské kolonii

05.07.2012

Lidská drzost, neúcta a zlovůle zřejmě neznají mezí. Milena Otavová a její matka Růžena Holakovská o tom vědí své. Na okraji Jindřichova Hradce, při výpadovce na České Budějovice měly (stejně jako několik dalších) v nedávné minulosti pronajatý kousek městského pozemku na zahrádku. Pronájem už sice dávno vypršel, ale zahrádkáři se o pozemky, k nimž je váže citové pouto, pečlivě starají dál. Jenže poslední dobou si zde víc než radosti užijí zoufalství a bezmocného vzteku. Chodí jim sem totiž škodná.

[přečtěte si celý článek]

Byl pozdní večer, první máj…

07.06.2012

J. Hradec – Večer 1. května vyjížděli strážníci k devětatřicetiletému opilci, který se zřejmě držel hesla „když musíš, tak musíš“. Muž totiž asi neodolal vnitřním tlakům a bez ostychu se vykálel na chodník u supermarketu Albert. Hlídka nemravu vyzvala k odstranění páchnoucího výtvoru a napařila mu blokový flastr za znečišťování veřejného prostranství.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Loupež v pečovateláku

07.06.2012

Třeboň – Nájemkyně (70) bytu v domě s pečovatelskou službou se dala do prvomájového úklidu, v rámci něhož na společnou chodbu domu dočasně vystěhovala svůj televizor. Ten však do následujícího rána zmizel a nešťastná seniorka tudíž požádala o pomoc strážníky. Ti hbitě zjistili, že si přístroj přivlastnil 62letý soused, který nepohrdl ani vázou s květinami. Jak televizor, tak vázu nenechavec sice neprodleně vrátil, ale z pokuty za přestupek proti majetku se stejně nevykroutil.
- Valerián Košatý -

[přečtěte si celý článek]

Popila a lstivě fantazírovala!

07.06.2012

Třeboň – Večer 25. dubna zaměstnala strážníky i jejich kolegy od Policie ČR 31letá žena z Chebu, toho času pacientka zdejších lázní. Oznámila totiž, že ji v Sokolské ulici přepadl neznámý chlap a oloupil ji o kabelku. Muži zákona však, vzhledem k opilosti oznamovatelky, pojali podezření, že si ženština celou věc vymyslela, a následný nález její kabelky (s kompletním obsahem) nedaleko restaurace v Táboritské ulici přetavil toto podezření v jistotu zcela neochvějnou.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Městský šlendrián za miliony korun?

05.06.2012

Chová se vedení města jako řádný hospodář? Nebo bude zbytečně vyplácet miliony? Zatím sice není jasné, o kolik peněz se má přesně jednat, ale hovoří se o třiceti až sto milionech korun. Peněz to má být každopádně víc než dost. A proč že mají opustit městskou pokladnu? Důvodem jsou údajně průtahy při schvalování nového územního plánu. Náš dobře informovaný zdroj to alespoň tvrdí.

[přečtěte si celý článek]

Starosta Mrvka vrací úder

05.06.2012

Vedení Jindřichova Hradce, které před sebou tlačí nelehký úkol v podobě schválení nového územního plánu města, údajně zaváhalo a toto zaváhání prý bude město něco stát. Hovoří se dokonce až o 100 milionech korun. Hradeckého starosty Stanislava Mrvky (ČSSD) jsme se tedy zeptali, jak se věci mají.

[přečtěte si celý článek]

Pronájem ploch za hubičku budí podezření

05.06.2012

Reklamní billboardy na nejlepších místech ve městě by chtěl mít nepochybně každý živnostník. Jenže ne každý živnostník si pronájem takových míst může dovolit. Kdybychom vám řekli, že radní Jindřichova Hradce letos v březnu zvažovali, zda se budou zabývat záměrem pronajmout jisté českobudějovické firmě čtrnáct lukrativních mini-pozemků, na nichž by tato firma instalovala stejný počet otočných plakátovacích ploch, tzv. rondelů, mávli byste nad tím zřejmě rukou a řekli si: jo, tak to bude drahé. Ale co kdybychom dodali, že celá ta legrace měla majitele rondelů stát pouhých 12.000 korun ročně?

[přečtěte si celý článek]

Mrvka: Je to spekulace a nesmysl!

05.06.2012

Jak informujeme v předchozím článku, radní Jindřichova Hradce se v březnu zabývali záměrem pronajmout reklamní firmě plochy pro umístění otočných billboardů. Cena pronájmu se však na první pohled jeví podezřele nízká a může navozovat otázky, co je jejím důvodem a kdo mohl mít na jejím prosazení zájem. Hradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD) však pokoutní záměry některých radních striktně odmítá a kontruje: „Nabídka českobudějovické firmy byla pro město ekonomicky výhodná.“

[přečtěte si celý článek]

František Ringo Čech exkluzivně pro Žurnál

05.06.2012

„Všechno souvisí se vším,“ konstatuje univerzální umělec a bývalý politik František Ringo Čech (69) a chmurně dodává: „Nekvalita, co je v buřtech, je i v kumštu, v novinách a v lidech.“ Minulý měsíc se Ringo a jeho herecký tým předvedli i na prknech hradeckého KD Střelnice, kam nastoupili s další reprízou veleúspěšné komedie Dívčí válka. V otevřeném rozhovoru, který nám poskytl v divadelní šatně před představením, okomentoval Ringo současnou muziku, politiku i bulvár. A servítky si přitom rozhodně nebral.

[přečtěte si celý článek]