Zoopark Na Hrádečku má co nabídnout.

01.10.2020

Před deseti lety se manželé Romana a Tomáš Albrechtovi rozhodli, že zrealizují svůj sen a coby...

[přečtěte si celý článek]


Past na kocoura

07.09.2020

Kunžatecko – Hradečtí kriminalisté prověřují případ týraného kocoura. Podezřelým je senior z blíže...

[přečtěte si celý článek]


Už nenaleješ? Tumáš přes držku!

07.09.2020

J. Hradec – O půlnoci 5. srpna bylo husto v Bross Baru v Jarošovské ulici. Dva pijani (34 a 39 let)...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Zdrhnul ze sanitky!

11.01.2012

J. Hradec – Odpoledne 9. prosince byli strážníci požádáni řidičem dopravní zdravotní služby o zadržení pacienta, který jen v pyžamu opustil sanitku a jal se zmateně pobíhat Jáchymovou ulicí. Strážníci muže polapili a doprovodili jej zpátky k vozidlu, které pak jeho transport úspěšně dokončilo.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Chlap se oháněl kudlou a hrozil družce zabitím!

11.01.2012

J. Hradec – 10. prosince po osmé hodině večerní přijali strážníci tísňové volání o nebezpečném jednání osmadvacetiletého muže z Jindřichova Hradce, který s nožem v ruce vyhrožoval své družce zabitím. Vzhledem k tomu, že opilý agresor odmítl respektovat výzvy strážníků, těmto nezbylo než použít donucovacích prostředků a násilníkův aktivní odpor překonat. Poté byl muž eskortován na služebnu obvodního oddělení s návrhem na umístění do zajišťovací cely, a to do doby, než pomine obava, že své výhružky uskuteční. Po provedených úkonech předali strážníci věc policistům k posouzení, zda není na místě vydání rozhodnutí o vykázání z bytu na deset dnů.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Strážníci měli napilno

11.01.2012

Třeboň – V sobotu 10. prosince po třetí hodině ranní zadržela hlídka strážníků 21letého mladíka z Nových Hradů, který se v ulici Na sadech bavil kopáním do zaparkovaného vozidla. Mladý muž nadýchal 2,8 promile alkoholu a slíbil, že způsobenou škodu uhradí. O několik hodin později zadrželi strážníci tři třeboňáky (18, 19 a 30 let) v ulici Lidické, kde tento trojlístek převrátil a vysypal sedm popelnic. Strážníci na uklizení vysypaného odpadu dohlédli a přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili uložením blokové pokuty v nejvyšší možné výši.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Klientelizmus a politické čistky v Třeboni? Nemohu to hodnotit jinak, tvrdí Jan Váňa.

08.01.2012

Bují v Třeboni politický klientelizmus? Probíhaly zde povolební politické čistky? Minulý třeboňský starosta Jan Váňa (ODS) k tomu říká: „Nemohu to hodnotit jinak. Současný starosta Jiří Houdek (KDU-ČSL) vnímal některé lidi, jako potenciálně nebezpečné oponenty na druhém břehu, a proto se jich zbavil.“ Jan Váňa hovoří i o pochybném kšeftu města s církví, o pozadí odchodu šéfa třeboňských lázní, ale také o tom, že zdejší sociální demokraté udělají kupodivu vše, co místním lidovcům na očích uvidí.

[přečtěte si celý článek]

Jiří Houdek: K personálním změnám došlo kvůli nespokojenosti s výkonem konkrétních lidí.

08.01.2012

V Třeboni má kvést klientelizmus a po posledních komunálních volbách tu údajně došlo k politickým čistkám, během nichž byli schopní nahrazeni loajálními. Lídr třeboňské opozice Jan Váňa (ODS) v předchozím rozhovoru zmiňuje i další důsledky diktátu místní KDU-ČSL, která se po čtyřech letech vrátila do vedení města a málem prý nenechala kámen na kameni. V zájmu objektivity jsme oslovili i třeboňského starostu Jiřího Houdka (KDU-ČSL) a e-mailem mu zaslali několik dotazů. Dle Houdka jsou sice některé z nich záměrně zavádějící, poškozují vládnoucí koalici a zavání poplašnou zprávou, nicméně na všechny, rovněž e-mailem, odpověděl.

[přečtěte si celý článek]

Hustý výstup na hradeckém odboru dopravy!

08.01.2012

O podivných praktikách na oddělení registrace vozidel odboru dopravy MěÚ v J. Hradci informujeme čtenáře už od roku 2006. Vesměs jsme reagovali na podněty ze strany lidí, kteří nebyli dvakrát nadšeni jednáním a pracovními postupy vedoucí zmíněného oddělení Petry Bednářové (dříve Proxové), o níž se rozhodně nikdy nedalo říci, že je ke všem stejně vstřícná a měří jedním metrem. Vedení odboru dopravy však tuto úřednici vytrvale hájilo a vše jelo stále ve stejných kolejích. Velmi dlouho. Až do začátku letošního listopadu.

[přečtěte si celý článek]

Heřman: Kdo si myslí, že se vedoucí registru vozidel obohacuje, měl by to oznámit policii.

08.01.2012

Co se děje na hradeckém odboru dopravy? Proč byla Petra Bednářová zbavena funkce vedoucí oddělení registrace vozidel? A co jejího manžela rozčílilo natolik, že vyrazil na městský úřad a nástupci své manželky pohrozil fyzickou likvidací? Zeptali jsme se vedoucího odboru dopravy Zbyňka Heřmana. Ten říká: „S něčím podobným jsem se dosud nesetkal.“ A zdůrazňuje, že důvodem personální změny bylo pouze zlepšení vztahu mezi úřadem a veřejností.

[přečtěte si celý článek]

Tisková mluvčí hradeckých policistů: Muži prý povolily nervy a lituje toho.

08.01.2012

Vyhrožování zastřelením a podpálením domu (viz předchozí články), to už není žádná legrace a jednomu se opravdu může jevit jako vyhrožování mimořádně bytelné. Proto není divu, že v listopadu verbálně napadený úředník odboru dopravy MěÚ v J. Hradci Josef Krahulík neprodleně zamířil na policii a vše tam preventivně oznámil. Jak sám konstatuje, už kvůli rodině...

[přečtěte si celý článek]

Sex za všechny prachy

08.12.2011

Č. Velenice - V časných ranních hodinách 30. října zažil cizí státní příslušník poněkud hořké sexuální dobrodružství. Obchodnice s rozkoší (21) mu sice poskytla požadované služby, ale poté, co zmizel za dveřmi hotelové koupelny, zabavila jeho prkenici, která obsahovala 1.000 korun, 40 euro, karty do bankomatu, kreditní karty banky Itálie a osobní doklady. Ke šrajtofli přibrala nepoctivá ženština i mobilní telefon Nokia N-70. Sexuálnímu turistovi tak způsobila škodu přesahující 4.000 korun.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Žena od rány zmlátila svého přítele vařečkou

08.12.2011

Třeboň - Ve čtvrtek 27. října večer oznámil 41letý muž na linku 156, že jej v bytě v Nádražní ulici napadla jeho 25letá přítelkyně. Strážníci na místě zjistili, že žena chlapa zmlátila vařečkou a na zádech mu způsobila drobná zranění. Případ byl však pouze zadokumentován, neboť zřezaný nakonec s projednáváním události nesouhlasil. Vzhledem k tomu, že se u tohoto páru nejedná o první incident, lze předpokládat, že další výprask bude časem následovat. Asi je to baví.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]