Starosta Jan Mlčák exkluzivně pro vánoční Žurnál

04.01.2021

Úředně stopnutá výstavba diskutovaného polyfunkčního domu na sídlišti U Nádraží, chystaná...

[přečtěte si celý článek]


Likérka Fruko-Schulz pandemii ustála a dokonce přichází s vtipnou novinkou.

04.01.2021

„Pandemie covid-19 nás pochopitelně postihla, ale museli jsme se s tím vyrovnat,“ říká ředitel...

[přečtěte si celý článek]


Uprchlý bulteriér šířil zkázu

07.12.2020

J. Hradec – Na městském odboru životního prostředí bude mít dohru případ, k němuž došlo v pátek 30....

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Surovec si podal ženu na diskotéce

09.05.2012

N. Bystřice – V časných ranních hodinách 31. března bylo rušno na novobystřické diskotéce. 37letý muž tu po předchozí konzumaci alkoholických nápojů fyzicky napadl ženu, a to hezky zostra. Jednu ránu pěstí jí zasadil pod levé oko, druhá rána, opět pěstí, směřovala do břicha. U napadené ženy došlo následkem toho k nevolnosti a bolestem hlavy a 2. dubna proto musela vyhledat lékařské ošetření v hradecké nemocnici. Případem se zabývají místní policisté.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Močení se prodražilo

09.05.2012

J. Hradec – Večer 6. dubna uložili městští strážníci blokovou pokutu dvacetiletému mladíkovi, který se prohřešil tím, že bezostyšně močil na fasádu domu na Náměstí Míru. Další flastr napařili strážníci mládencovu o dva roky mladšímu kumpánovi, jenž spáchal delikt naprosto totožný, jen o malý kousek dál.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Šťára na Šindelně

09.05.2012

J. Hradec - Ve středu 18. dubna provedli strážníci v součinnosti s městským úřadem tzv. pobytovou kontrolu v objektu zvaném Šindelna a zaměřili se i na kontrolu dodržování poplatkových povinností. Během akce odhalili strážníci nelegální odběr elektřiny pro napájení počítače, přímotopu, televize a lednice. Případ bude po zadokumentování postoupen ke správnímu řízení.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Podivné praktiky anglických chalupářů v Rodvínově

05.05.2012

Sousedské nepochopení nebo zlý úmysl? Policejní vyšetřování nebo objednaná šikana? Soudní líčení či groteskní fraška? Miroslav Peltan (67) z Rodvínova u Jindřichova Hradce v tom má jasno. „Ušili na mě boudu,“ říká a trpce dodává: „Ti lidé mě připravili o peníze a policie i soud jim přitom šli náramně na ruku. Já se ale nedám, vždycky jsem byl rebel.“

[přečtěte si celý článek]

Žurnál: Vox populi

10.04.2012

Nedílnou součástí obsahu Žurnálu jsou reportáže, popisující větší či menší trable obyčejných lidí z regionu, lidí, kteří se na redakci obrátili jako na poslední místo, kde se mohou dočkat zastání. Žurnál ovšem není soudce ani kat a tudíž nesoudí ani nepopravuje. Žurnál je časopis a jako takový pouze popisuje a dává slovo lidem. V předchozím článku jsme dali slovo Miroslavu Peltanovi, člověku, který se cítí poškozen lidmi i systémem, člověku, jenž tvrdí, že s ním bylo ošklivě zameteno a že kvůli lidské nenasytnosti přišel o klidné spaní a nemalé peníze. Věříme, že vše, co jej postihlo, nemusí být nutně výsledkem zlého úmyslu, nicméně akceptujeme jeho tvrzení, že všechno v pořádku rozhodně nebylo. V zájmu zachování objektivity jsme požádali o vyjádření jak zástupce hradeckých policistů, tak představitele Okresního soudu v Jindřichově Hradci. Manželé Bloomovi (protistrana) jsou dle našich informací v Anglii. Pokud projeví zájem o dodatečné zveřejnění svého názoru, prostor k vyjádření nepochybně dostanou. (sd)

[přečtěte si celý článek]

Policie a soud ke kauze Peltan versus Bloomovi

05.05.2012

O vyjádření k případu Miroslava Peltana, kterému se v tomto vydání věnujeme, jsme požádali zástupce institucí, k jejichž postupu má pan Peltan určité výhrady. Konkrétně jde o jindřichohradecké obvodní oddělení Policie ČR a Okresní soud v Jindřichově Hradci.

[přečtěte si celý článek]

Nočním vzduchem zasvištěla sekera. Mířila na hlavu policejního psovoda!

05.05.2012

Jeden z opilých lupičů vyrazil náhle ze tmy a rozeběhl se k policejnímu psovodovi. Ruce měl napřaženy a cosi v nich pevně svíral. Že je to sekera, došlo policistovi až ve chvíli, kdy ji rabiát bez sebemenšího zaváhání použil. V ten okamžik vystartoval služební pes…

[přečtěte si celý článek]

Karel Gott exkluzivně pro ŽURNÁL

05.05.2012

Televizní soutěž o titul Hlas Československa je v plném proudu, ale lze předpokládat, že ať už toto klání dopadne jakkoli, na vrcholném bodě naší pop-music se zřejmě nic nezmění. Zosobnělým hlasem České republiky totiž byl, je a vždy bude pouze jediný zpěvák – Karel Gott, zpěvák, který je největší legendou české hudební scény všech dob a současně i jednou z největších neanglicky zpívajících ikon na světě. Karel Gott (73) je fenomén vpravdě výjimečný. Svoji profesionální dráhu začal v pražských tanečních kavárnách roku 1957, první nahrávky pořídil v roce 1960 a o tři roky později nahrál svůj první velký hit. Od té doby se jako zpěvák stojící nad dobou a módními trendy nepřetržitě těší široké popularitě napříč generacemi. Nahrává desky, vyhrává pěvecké ankety a koncertuje. Minulý měsíc oživil Karel Gott i reprezentační ples hradecké likérky Fruko-Schulz, kde předvedl strhující hitovou show, během níž se návštěvníci plesu mohli na vlastní oči a uši ujistit, že Karel je stále opravdu božský.

[přečtěte si celý článek]

Útok bezdomovce

10.04.2012

J. Hradec – Po poledni 5. března došlo k fyzickému napadení pod kaštany na Masarykově náměstí. Čtyřiapadesátiletý bezdomovec tu bezdůvodně (a zezadu) prudce strčil do kolemjdoucího seniora (72), který následně upadl na zem a udeřil se do obličeje. Na místo byla přivolána záchranka a případu se ujali městští policisté.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Ustlal si před berňákem

10.04.2012

J. Hradec – Blokové pokutě se nevyhnul alkoholem zmožený pětadvacetiletý muž, který se 17. března utábořil před vchodem finančního úřadu a usnul tam zdravým spánkem opilce. Když strážníci chlapa probudili a oflastrovali ho, vypakovali jej směrem k domovu.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]