Zloděj klenotů dopaden!

07.12.2020

J. Hradec – Jindřichohradeckým kriminalistům se podařilo objasnit případ násilného vniknutí do...

[přečtěte si celý článek]


Duel u autobusáku

07.12.2020

Třeboň – Rvačku jak z westernu zachytila městská kamera v úterý 13. října večer u autobusového...

[přečtěte si celý článek]


Nové obchodní centrum dostalo od kraje zelenou! Hradecký radní Chalupský se vyjadřuje.

05.12.2020

O záměru developerské společnosti De Linea z Ústí nad Labem vybudovat při výpadovce z Jindřichova...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Nadrátovaná seniorka

10.04.2012

Třeboň – V časných ranních hodinách ve středu 22. února objevila operátorka kamerového systému ženu, ležící na Žižkově náměstí. Strážníci na místě zjistili, že jde o silně opilou (3,6 promile) a po pádu na hlavě zraněnou 64letou ženu z Třeboně. Poté, co ženě poskytli první pomoc, přivolali lékaře, který následně zajistil její převoz do špitálu.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Tohle si dělej na Václaváku!

10.04.2012

Třeboň – V sobotu 18. února, dvě hodiny po půlnoci kápla hlídka strážníků na 23letého muže z Prahy, který se bavil tím, že v Táboritské ulici kopal do nádob na tříděný odpad a následně je převracel na ulici. Muž se sice pokusil prchnout, leč marně. Strážníci ho polapili a jeho přestupek proti veřejnému pořádku vyřešili oznámením přestupkové komisi.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

J. Hradec a spol. MIHOS vede týž člověk. Nejde snad o ukázkový střet zájmů?

06.04.2012

Kdo se bude v Hradci od roku 2013 starat o likvidaci odpadu? Kdo vyjde z výběrového řízení jako vítěz a shrábne lukrativní pětiletý kšeft? Bude to opět externí firma nebo tentokrát přijde k lizu městská společnost MIHOS? A může tahle varianta vůbec nastat? Novým jednatelem uvedené společnosti se totiž po odchodu Ondřeje Prokopce stal hradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD), a to ihned vyvolalo několik zásadních otázek. Některé z nich jsme starostovi města a jednateli společnosti MIHOS v jedné osobě neprodleně položili.

[přečtěte si celý článek]

Vlčetínec: Volně pobíhající koně ztrpčují život místním obyvatelům.

06.04.2012

Měsíčník Žurnál má sice podtitul krásné články, ale na svých stránkách přináší čas od času i články, jejichž obsah má ke krásnému opravdu hodně daleko. Mimo jiného se to týká reportáží, zabývajících se špatným zacházením se zvířaty, či dokonce jejich týráním. A jak nyní vychází najevo, něco takového se zřejmě děje i ve Vlčetínci nedaleko Nové Včelnice. Koně v péči údajně distancovaného veterináře prý nezřídka trpí hladem, a když pojdou, zůstanou prý dlouho ležet tam, kam se zhroutí.

[přečtěte si celý článek]

Koně v péči Radka Maryšky mají prý hlad a chodí ve vrstvě bláta a výkalů!

06.04.2012

„S panem Maryškou dobré zkušenosti rozhodně nemám,“ říká Bohumil Daňhel, majitel pozemku, sousedícího s pozemkem, na němž stojí kravín, ve kterém má Radek Maryška ustájeny svěřené koně.

[přečtěte si celý článek]

MVDr. Radek Maryška: Tohle je kampaň proti mně.

06.04.2012V zájmu zachování objektivity jsme kontaktovali i MVDr. Radka Maryšku a požádali jej o sdělení vlastního názoru na věc. Dr. Maryška tak učinil a z jeho odpovědí vyplývá mimo jiného to, že na každou zapeklitou záležitost lze pohlížet z různých úhlů a nic že není úplně jednoduché.

[přečtěte si celý článek]

Martin Zounar exkluzivně pro ŽURNÁL

06.04.2012

„Strasti padají většinou na hlavu dobrých lidí, zatímco sviňáci životem hladce proplouvají,“ konstatuje v rozhovoru populární herec Martin Zounar (44), který nedávno přijal velkou profesní výzvu a všem pochybovačům názorně předvedl, že umí hrát nejen muže vybavené charakterem jako Vinnetou. Jeho postava lékaře v televizním seriálu Ordinace v Růžové zahradě totiž hravě zastiňuje i legendárního doktora Cvacha z Nemocnice na kraji města, což hovoří samo za sebe. Doktor Bob Švarc je opravdu slizký prevít, nehorázný podrazák a anální alpinista na medaili. „Takových lidí je všude kolem habaděj,“ říká Zounar a hned důrazně dodává: „Je to absolutně jiný člověk než já.“

[přečtěte si celý článek]

Surovec poslal družku k zemi a do bezvědomí

07.03.2012

Třeboň – V pozdních večerních hodinách 11. února, před vchodem restaurace v Krčínově ulici, napadl 37letý muž svou družku. Pravou rukou sevřenou v pěst ji velkou silou udeřil do obličeje, v důsledku čehož se žena zřítila k zemi a nejméně tři minuty zůstala ležet v bezvědomí. Žena, která utrpěla podlitinu levé tváře, lékařské ošetření odmítla a případ byl dne 20. února odložen, neboť trestní stíhání násilníka je nepřípustné (napadená k němu zřejmě nedala souhlas, pozn. red.).
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Mistr zločinu!

07.03.2012

J. Hradec – V noci ze 17. na 18. února řádila na sídlišti Vajgar škodná. Drzý sklepař tu vnikl do sklepních prostor panelového domu, vytrhal petlice celkem devíti kójí a následně z nich odcizil přesně nezjištěné množství zavařených okurek a kompotů. Celková hodnota zavařenin činí nejméně 400 korun, škoda na zámcích sklepů je ještě o 150 korun vyšší.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Oháněl se kudlou!

07.03.2012

Dačicko – V průjezdu domu v obci na Dačicku došlo 17. února k nepříjemnému incidentu. 34letý muž tu po předchozí slovní rozepři bezdůvodně fyzicky napadl druhého. Nejprve ho udeřil pěstí do obličeje a poté mu s nožem v ruce začal věrohodně vyhrožovat zabitím. Zranění napadeného muže si sice nevyžádalo lékařské ošetření, ale jeho dioptrické brýle nedopadly nejlépe. Škoda na nich vzniklá činí 2.000 korun.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]