Městský úřad Jindřichův Hradec vysvětluje.

02.11.2020

V předchozím textu informujeme o třech záležitostech, týkajících se druhé etapy rekonstrukce...

[přečtěte si celý článek]


Neskutečná drzost bývalého tajemníka Karla Přibyla

02.11.2020

Lze doložit, že činnost stavebního odboru Městského úřadu J. Hradec byla protizákonná, a to...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Heřman: Kdo si myslí, že se vedoucí registru vozidel obohacuje, měl by to oznámit policii.

08.01.2012

Co se děje na hradeckém odboru dopravy? Proč byla Petra Bednářová zbavena funkce vedoucí oddělení registrace vozidel? A co jejího manžela rozčílilo natolik, že vyrazil na městský úřad a nástupci své manželky pohrozil fyzickou likvidací? Zeptali jsme se vedoucího odboru dopravy Zbyňka Heřmana. Ten říká: „S něčím podobným jsem se dosud nesetkal.“ A zdůrazňuje, že důvodem personální změny bylo pouze zlepšení vztahu mezi úřadem a veřejností.

[přečtěte si celý článek]

Tisková mluvčí hradeckých policistů: Muži prý povolily nervy a lituje toho.

08.01.2012

Vyhrožování zastřelením a podpálením domu (viz předchozí články), to už není žádná legrace a jednomu se opravdu může jevit jako vyhrožování mimořádně bytelné. Proto není divu, že v listopadu verbálně napadený úředník odboru dopravy MěÚ v J. Hradci Josef Krahulík neprodleně zamířil na policii a vše tam preventivně oznámil. Jak sám konstatuje, už kvůli rodině...

[přečtěte si celý článek]

Sex za všechny prachy

08.12.2011

Č. Velenice - V časných ranních hodinách 30. října zažil cizí státní příslušník poněkud hořké sexuální dobrodružství. Obchodnice s rozkoší (21) mu sice poskytla požadované služby, ale poté, co zmizel za dveřmi hotelové koupelny, zabavila jeho prkenici, která obsahovala 1.000 korun, 40 euro, karty do bankomatu, kreditní karty banky Itálie a osobní doklady. Ke šrajtofli přibrala nepoctivá ženština i mobilní telefon Nokia N-70. Sexuálnímu turistovi tak způsobila škodu přesahující 4.000 korun.
- Věněk Podlipný -

[přečtěte si celý článek]

Žena od rány zmlátila svého přítele vařečkou

08.12.2011

Třeboň - Ve čtvrtek 27. října večer oznámil 41letý muž na linku 156, že jej v bytě v Nádražní ulici napadla jeho 25letá přítelkyně. Strážníci na místě zjistili, že žena chlapa zmlátila vařečkou a na zádech mu způsobila drobná zranění. Případ byl však pouze zadokumentován, neboť zřezaný nakonec s projednáváním události nesouhlasil. Vzhledem k tomu, že se u tohoto páru nejedná o první incident, lze předpokládat, že další výprask bude časem následovat. Asi je to baví.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

U Rychlých šípů by mu pšenka nekvetla

08.12.2011

J. Hradec - Ve čtvrtek 17. listopadu večer měl co vysvětlovat šestnáctiletý mladík ze sídliště Hvězdárna, který před týdnem z místa spolujezdce v autě svého kamaráda, nevybíravě pořvával na předjížděného pětasedmdesátiletého cyklistu. Vystrčil hlavu z okénka a houknul: „Co čumíš dědku? Nečum a šlapej!“ A následně na něj plivl. Strážníci se přes majitele vozidla dostali až k nevycválanému výrostkovi, napařili mu maximální možný blokový flastr a navíc o jeho chování informovali matku.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

V Jindřichově Hradci bují swingers party!

07.12.2011

Tak Čechům prý učaroval skupinový sex a poměrně slušně se tu rozjíždí i tzv. swingers party. Jedná se o sexuální zábavu, na níž se dopředu domluví více sexuchtivých párů či jednotlivců, kteří se pak někde sejdou, často doma u některého z účastníků akce, a jdou na věc. Výměna partnerů je možná, nikoliv však nutná a vše, co se na swingers party děje, je absolutně dobrovolné. A proč jsou vlastně swingers party v takové v oblibě? Sexuolog Radim Uzel míní, že důvodem je skutečnost, že se lidé chtějí odreagovat a hledají nové způsoby, jak na to. Říká dokonce, že jde de facto o jakýsi sexuální adrenalinový sport. S názory doktora Uzla se plně ztotožňuje i pan P.S. z Jindřichova Hradce, který ve svém rodinném domě swingers party už asi půl roku pořádá a sám se jich aktivně účastní.

[přečtěte si celý článek]

Ondřej Prokopec: Starosta Mrvka zveřejňuje nepravdivé informace!

07.12.2011

V říjnovém vydání jsme přinesli rozhovor s hradeckým starostou Stanislavem Mrvkou (ČSSD), který zde ostře reagoval na slova ředitele městské společnosti MIHOS Ondřeje Prokopce, jenž není přístupem vedení města ke své společnosti dvakrát nadšený. Starosta Mrvka v rozhovoru pronesl i následující výroky (nyní kráceno): V kulturní společnosti není zvykem, aby ředitel městem zřizované organizace sděloval svému zřizovateli informace přes tisk. Ředitel Prokopec je vizionář, já chci, aby firma MIHOS nejdříve zvládla to, co dělá a postupně se připravovala na činnosti další. Dosud neexistuje žádný dokument s reálnými čísly, která by šla srovnávat se srovnatelným. Ani téměř po roce jsem nedostal ekonomickou kalkulaci, jež by hospodaření firmy MIHOS dokládala. Výsledek hospodaření není podklad pro srovnání s klasickou firmou. MIHOS hospodaří s penězi od města, bez této dotace by zisk nikdy nevykázal. Ondřej Prokopec, jehož starostovy výroky zvedly ze židle, minulý měsíc tvrdě zakontroval a my níže jeho slova přinášíme.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký hřbitov rejdištěm bezcitných hyen!

07.12.2011

Krást se nemá. Když někdo krade, je to hanebné a trestuhodné. Ovšem, když někdo krade na hřbitově, dochází jednomu slova. Hřbitovní krádeže jsou čin vpravdě odporný a maximálně nemorální. Navíc snad každého, kdo je jen trochu nakloněn víře v Boha nebo je alespoň pověrčivý, musí napadnout, že krást předměty z cizích hrobů zavání zahráváním si s vyšší mocí, které se může zatraceně nevyplatit. Nic z výše uvedeného však nemění nic na tom, že se na hřbitovech krade. A jindřichohradecký hřbitov není bohužel výjimkou.

[přečtěte si celý článek]

Hradecký hřbitov chrání ostnatý drát, strážníci i policisté. Zloději ale kradou pořád.

07.12.2011

Jak informujeme v předchozím článku, na hradeckém hřbitově se krade. Některým lidem dnes zjevně není nic svaté a klidně okradou i pohřbeného. Dalo by se říct, že si tím koledují o lístek do Pekla, ale těmto typům s hyenistickými sklony je to nejspíš úplně jedno. „V drtivé většině případů je pachatel krádeže neznámý a způsobená škoda nepřevyšuje 5.000 korun,“ konstatuje vedoucí Správy krematoria a pohřebiště J. Hradec Hana Palusková a chmurně dodává: „Takže i kdyby byl zloděj dopaden, čeká ho místo trestního stíhání asi jen napomenutí.“

[přečtěte si celý článek]

Karel Šíp exkluzivně pro ŽURNÁL

07.12.2011

„Tuzemská politika? Nadšený z ní nejsem,“ konstatuje v exkluzivním rozhovoru populární moderátor a textař Karel Šíp (66). Poté upíjí ze sklenice minerálky a krčí rameny: „Kdo by taky byl? Když to jde od desíti k pěti.“ Vzápětí nicméně dodává: „Ve chvílích, kdy jsem z politiky opravdu hodně otrávenej, si ale říkám: Vzpomeň si na dobu před rokem 1989! Teď máme sice zase jiné starosti, ale já jsem ještě pořád rád, že nemáme ty starosti, co jsme měli předtím.“

[přečtěte si celý článek]