Městský úřad Jindřichův Hradec vysvětluje.

02.11.2020

V předchozím textu informujeme o třech záležitostech, týkajících se druhé etapy rekonstrukce...

[přečtěte si celý článek]


Neskutečná drzost bývalého tajemníka Karla Přibyla

02.11.2020

Lze doložit, že činnost stavebního odboru Městského úřadu J. Hradec byla protizákonná, a to...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Mlží starosta Mrvka kolem šéfa Mihosu? Proč v září popřel jeho červnový vyhazov?

06.11.2011

„Neplánujete změny ve vedení městské společnosti Mihos?“ Tak zněla otázka, již jsme před uzávěrkou zářiového vydání položili hradeckému starostovi Stanislavu Mrvkovi. On tenkrát odpověděl: „Mnohdy mám sice jiné představy o řízení, ale na Mihosu není změna ve vedení aktuální.“ Krátce po vyexpedování zářiového čísla se však ukázalo, že starostova slova nebyla zřejmě úplně přesná.

„Z naší firmy jsem zamýšlel odejít začátkem příštího roku, kdy bude Mihosu 10 let,“ konstatuje ředitel Ondřej Prokopec (65) a chmurně dodává: „Takhle jsem si to ale rozhodně nepředstavoval. Starosta Mrvka mi dal v červnu nůž na krk. Buď prý dám výpověď sám, nebo mi ji navrhne on.“ Čím ředitel Mihosu prvního muže města popudil? A proč to tajení jeho vyhazovu? Prokopec nezastírá rozčarování…

[přečtěte si celý článek]

Starosta Mrvka: Prokopec je vizionář, já spíše dbám na pořádek a produktivitu práce.

06.11.2011

Jak informujeme v předchozím článku, ředitel městské společnosti Mihos Ondřej Prokopec, je na nedobrovolném odchodu ze svého postu. Důvodem má být nenalezení společné řeči s hradeckým starostou Stanislavem Mrvkou (ČSSD). Je tomu skutečně tak? Jaký názor má na věc první muž Jindřichova Hradce? „Vést diskusi přes sdělovací prostředky není asi to pravé a já jsem zvyklý vyříkat si věci na rovinu,“ říká starosta a dodává: „Problém je, že k tomu musí být vůle z obou stran.“

[přečtěte si celý článek]

Případ Aloise Hudečeka stále doutná. Konají úředníci opravdu tak, jak mají?

06.11.2011

V letním dvojčísle jsme informovali o patové situaci ve věci zrakově postiženého Aloise Hudečka z Jindřichova Hradce, který je veřejností obviňován z týrání svých vodicích psů, nejprve labradorky Tary, poté fenky téže rasy Iris. Vzhledem k pasivnímu postoji městských úředníků jsme po čtyřech měsících usoudili, že další medializace případu nemá valný význam, ale nyní se ukazuje, že lidem záležitost stále leží v žaludku. Alois Hudeček se totiž stále chová tak, jak byl zvyklý a měnit na tom zjevně nic nehodlá. Ve čtvrtek 22. září ráno zatelefonovala do redakce spravedlivě rozhořčená Andrea F. a svěřila se se svým očitým svědectvím…

[přečtěte si celý článek]

Hrozí Studené příval jihlavských Romů? Starosta Němec zapeklitou situaci osvětluje

06.11.2011

Studená - Mají občané Studené důvod k obavám z přívalu Romů z Jihlavy? Změní se zdejší zámeček v romské ghetto, které bude potenciální hrozbou vzniku rasových nepokojů, s nimiž se potýkají obyvatelé tzv. šluknovského výběžku? Informace se různí a my proto oslovili studenského starostu Vítězslava Němce (KSČM) a zeptali se ho, jak se věci mají.

[přečtěte si celý článek]

Josef Dvořák exkluzivně pro ŽURNÁL: Jednou mě z divadla vynesou nohama napřed.

06.11.2011

„Herec je námezdná síla a musí čekat na oslovení,“ říká Josef Dvořák (69) ke své absenci v novodobých televizních seriálech a dodává: „Abych byl ale úplně upřímnej, tak současné seriály mě dvakrát nelákají. Nechci hrát doktora, nechci hrát doktorova pacienta a nechci hrát návštěvu u pacienta. Komik se na tyhle role nehodí.“ Stále neuvěřitelně vitální Josef Dvořák, který se téměř před dvaceti lety odpoutal od divadla Semafor a od té doby vystupuje se svým ansáblem na jevištích divadel po celé republice, zavítal minulý měsíc i do KD Střelnice v Jindřichově Hradci, kde zazářil jako legendární lakomec Harpagon.

[přečtěte si celý článek]

Stříkal záhadná poselství

06.10.2011

J. Hradec - Neznámý avantgardní umělec operoval odpoledne 18. září v hradeckých ulicích. V Nežárecké ulici, za použití zeleného spreje, vyzdobil fasádu domu hákovým křížem a poněkud záhadným nápisem „Nečum Cabaret je“. Zřejmě z nedostatku invence přidal ještě standardní kosočtverec se svislou čarou uprostřed. Na plastových nádobách na tříděný odpad na křižovatce ulic Jakubská a Nežárecká vyrobil další nápis, tentokrát však naprosto nečitelný, a opět připojil svůj oblíbený geometrický tvar. Jaký? Kosočtverec se svislou čarou uprostřed! Pochopitelně! Poté sprejera zjevně zaujal uměním nedotčený asfaltový povrch vozovky v Nežárecké ulici, na nějž se vkusem sobě vlastním nastříkal nápisy „BUKO“, „MELDA JE GAY“ a „FUCK OFF NACI“. A připojil neidentifikovatelný obrazec. Domníváme se, že se pokusil o kosočtverec s čarou uprostřed, ale jisté to není. Škoda, již stříkající atlet vytvořil, dělá 4.000 korun.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Bez soulože i bez prachů

06.10.2011

České Velenice - Odpoledne 7. září oškubali sexuchtivého cizince. Dosud neidentifikovaná kněžka lásky ho přivedla do bytu v domě ve Vitorazské ulici, kde mělo dojít k poskytnutí sexuálních služeb a radovánek veskrze hanbatých. Rozdychtěný chlapík si sundal kaťata a s vidinou nevšedních zážitků zmizel hbitě ve sprše. Když však chvíli poté sprchu opustil, byla slibná ženština v trapu a místo ní dřepěl v kvartýru neznámý týpek, jenž překvapeného sexuálního turistu z bytu ve vší slušnosti vypakoval. Byt je prý jeho a on tam nemá vůbec co dělat. Cizinec si tedy sbalil svých pět švestek a se svěšenýma ušima se zdekoval. U svého auta ovšem zjistil, že jeho nepříliš slavné dobrodružství zadarmo rozhodně nebylo. Z kapsy kalhot mu totiž zmizelo pěkných 270 €, tedy 6.602 korun českých. Život je někdy zkrátka trpký.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Nedal svoji kůži lacino

06.10.2011

Třeboň - V pozdních večerních hodinách 4. září řešila hlídka policejního obvodního oddělení rodinné neshody mezi 32letým mužem a jeho matkou. Muž policisty fyzicky napadl s tím, že v místě jeho trvalého bydliště nemají co pohledávat a poté, co byl uniformovanými muži vyzván k podepsání doručené obsílky, vytrhl z ruky jednoho z nich propisku i obsílku, kterou následně rozškubal. Pak propisku i cáry papíru zahodil, zvedl obě ruce a znovu jimi do policisty prudce vrazil a částečně vyvrátil palec jeho pravé ruky. Protože chlap nereagoval na výzvy k zanechání protiprávního jednání, neměli policisté na výběr a přistoupili k použití donucovacích prostředků. Rabiát však nedal svoji kůži lacino a během své pacifikace zranil i druhého policistu. Způsobil mu krvácející odřeninu na pravé holeni a hematom na holeni levé. Trestní stíhání násilníka je vedeno na svobodě.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Drzý chmaták vyraboval benzínku!

06.10.2011

N. Včelnice - Dosud nepolapený pachatel se v přesně neurčeném čase od podvečera 31. srpna do následujícího rána 1. září vloupal do benzínové čerpací stanice v Nové Včelnici. Nejprve rozbil skleněnou výplň okna toalety, pak poškodil i její dveře, ale na toaletu nevlezl. Místo toho odšrouboval mříž na okně čerpací stanice, vypáčil jeho zajišťovací mechanismus a vnikl dovnitř. Tady odcizil 208 krabiček kuřiva různých značek, 30 lahví rozličných alkoholických nápojů, stejný počet nápojů nealkoholických, cukrovinky, tabákové příslušenství a nepohrdl ani prázdnými flaškami. Svým jednáním způsobil zloděj škodu ve výši nejméně 18.816 korun.
- Antonín Kočka -

[přečtěte si celý článek]

Hradecký starosta Stanislav Mrvka pro ŽURNÁL

03.10.2011

Schyluje se v hradeckých městských společnostech k personálnímu zemětřesení? Skutečně se Hradec neobejde bez rakouské firmy AVE? Vypukne v Husových sadech masakr motorovou pilou? Má město nad Vajgarem šanci dostihnout životem pulsující lázeňskou Třeboň? A hlavně – co má zajistit nový územní plán? Mají z něj mít Hradečáci obavy, nebo mu mají tleskat? Odpovědi i na tyto otázky nám poskytl hradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD). „Proč lidi nevznáší připomínky k územnímu plánu sami za sebe? Proč se schovávají za petici?“ diví se v rozhovoru a dodává: „Za sebe mohu říci, že za odmítáním nového územního plánu vidím zájmy úzké skupiny lidí.“

[přečtěte si celý článek]