Vladislav Burian: Několik vět…

10.08.2020

Během osmnácti let jsem v zastupitelstvu Jindřichova Hradce zažil mnohé. Dobré i zlé. Ale to, k...

[přečtěte si celý článek]


Jaroslav Cempírek: Létání je pro mě symbol svobody a neskutečné štěstí.

10.08.2020

Jaroslav Cempírek (69) je rodilý Hradečák a de facto celý svůj produktivní život vyučoval na...

[přečtěte si celý článek]


Žvýkačkový gangster

09.07.2020

J. Hradec – Vpodvečer 11. června vyjížděli strážníci do hradeckého marketu Lidl, kde se 34letý...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Strážníci uťali mejdan a zalarmovali sociálku

07.06.2011

Třeboň - Křik, hrubé nadávky a pláč malého dítěte, vycházející večer 11. května z bytu v panelovém domě v ulici Svobody, to byly důvody svižného příjezdu strážníků. Ti v inkriminovaném bytě našli několik slavících osob, které se v rámci pařby dostaly do hlučného sporu. Po zjištění, že na místě je přítomna i 6letá holčička, jejíž 34letá matka byla toho času ve značně podroušeném stavu, přistoupili strážníci k nekompromisnímu ukončení mejdanu a na místo navíc zavolili pracovnici sociálního odboru. Matka nadýchala neuvěřitelných 4,3 promile a skončila na záchytce, její dítě bylo převezeno do ústavu.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Nadrátovaný cyklista

07.06.2011

Třeboň - Alkoholem upravený muž (37) z Třeboně usedl večer 7. dubna na jízdní kolo a vyrazil vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím. U čerpací stanice v Pražské ulici se však zřítil na zem a zraněn zůstal ležet. Přivolaní strážníci poskytli muži první pomoc a zavolali lékaře, který na jejich činnost navázal. Protože se jednalo o dopravní nehodu pod vlivem alkoholu (2,79 promile) vložili se do věci i státní policisté.
- Čeněk Trpký –

[přečtěte si celý článek]

Zlomil si ruku o lebku druhého?

07.06.2011

Třeboň - Navečer 2. května se na Palackého náměstí servali dva mladíci (19 a 20) z Třeboně. Bitku ukončil 19letý tvrdým úderem pěstí do hlavy 20letého. Strážníci na místě zjistili, že oba výtržníci jsou značně opilí a dobře se znají. Starší měl krvavé zranění na hlavě, u mladšího vyvstalo podezření na zlomeninu ruky. Městští policisté vyhodnotili případ jako trestný čin a předali jej kolegům z Policie České republiky.
- Antonín Kočka –

[přečtěte si celý článek]

Otřesené matky líčí krvavé případy svých dcer!

03.06.2011

Dívky málem nepřežily operaci krčních mandlí.

Hradecké krční oddělení jako strašák pacientů?Jednou z nejhorších věcí, jež mohou rodiče postihnout, je nepochybně sledování utrpení vlastních dětí. Veronika Seifertová z Nové Bystřice a Eva Šikýřová z Jindřichova Hradce o tom vědí své. Letos na jaře, shodou okolností krátce po sobě, musely navíc obě zabránit zbytečnému vykrvácení svých dcer. Pokud se však domníváte, že je řeč o následku autonehody či nějakého podobného neštěstí, jste na omylu. Dívky totiž, dle slov svých matek, málem nepřežily operaci krčních mandlí, již mnozí z nás považují za zákrok de facto banální. „Jít s dítětem na hradecké krční oddělení bych si dnes raději rozmyslela,“ říkají svorně výše jmenované ženy, které dcerám bez přehánění zachránily život. Když začala stříkat krev, nezaváhaly a okamžitě jednaly. Pochopily, že panika je v danou chvíli luxus, na nějž čas rozhodně není.

[přečtěte si celý článek]

Ředitel hradecké nemocnice JUDr. Vohnout: Možnost následného krvácení tu je...

03.06.2011

„Primář Markalous je velmi zkušený operatér, který provádí tisíce úspěšných operací ročně. V tuto chvíli si tudíž neosvojuji právo kritizovat jeho rozhodnutí,“ říká ředitel hradecké nemocnice a předseda jejího představenstva JUDr. Jaroslav Vohnout, jenž se v rozhovoru vyjadřuje jak k práci a chování zaměstnanců zdejšího ušního, nosního a krčního oddělení, tak k ožehavým případům jeho dvou, zřejmě příliš brzy propuštěných pacientek.

[přečtěte si celý článek]

Primář Markalous hrozí soudem, možnosti vyjádření však nevyužil

03.06.2011

„To je otázka pro primáře Markalouse,“ řekl několikrát v předchozím rozhovoru ředitel hradecké nemocnice JUDr. Vohnout a my jsme nemohli než souhlasit. V zájmu objektivity a vyváženosti reportáže jsme se proto pokusili získat vyjádření MUDr. Bohumila Markalouse, primáře hradeckého oddělení ušního, nosního a krčního, které je předmětem kritiky ze strany pacientů. Nepodařilo se však. Níže přinášíme naši e-mailovou konverzaci…

[přečtěte si celý článek]

Starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur pro ŽURNÁL: Když se politici hádají, nepracují....

03.06.2011

„Vybudování průmyslové zóny, bylo šťastné rozhodnutí. Rozhodli jsme dobře a hlavně včas. Myslím si, že Jindřichův Hradec už optimální dobu pro vznik průmyslové zóny propásl,“ konstatuje starosta Kamenice nad Lipou Ing. Ivan Pfaur (NK), který však v rozhovoru nehovoří jen o svém městě. Vyjadřuje se i k dopadům ekonomické krize nebo ke krizi vládní. V souvislosti s ní říká: „Jsem si jist, že voliči nezapomínají a u příštích voleb že to těm pánům a dámám spočítají. Bohužel, politický posun směrem doleva by mě vůbec nepřekvapil.“

[přečtěte si celý článek]

V místní masně pracovalo dříve na 550 lidí, dnes jich tu je asi 150, říká starosta...

03.06.2011

Vítězslav Němec (KSČM), nový starosta Studené, je místní patriot a jeho srdce je úzce spjato se zdejším masokombinátem, kde v podstatě celý život pracoval. Když firma změnila majitele a draví manažeři většinu zaměstnanců propustili a masnu v podstatě zakonzervovali, nesl to prý V. Němec velmi těžce. V rozhovoru říká: „Bylo mi z toho zle, teď už je mi jen smutno. Přístup a názory mladých manažerů příliš nechápu.“

[přečtěte si celý článek]