Past na kocoura

07.09.2020

Kunžatecko – Hradečtí kriminalisté prověřují případ týraného kocoura. Podezřelým je senior z blíže...

[přečtěte si celý článek]


Už nenaleješ? Tumáš přes držku!

07.09.2020

J. Hradec – O půlnoci 5. srpna bylo husto v Bross Baru v Jarošovské ulici. Dva pijani (34 a 39 let)...

[přečtěte si celý článek]


Náš zákazník, náš pán?

07.09.2020

Třeboň – Odpoledne 2. srpna řešili strážníci spor mezi 29letým mužem z Bílého Újezdu u Velemína a...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Trable v hradeckém bazénu!

06.05.2011

Vyrážky, vyžrané plavky i zelený melír
Radní Nejedlý sanitární pátky odsuzuje

Zmodernizovaný krytý bazén, který v Jindřichově Hradci provozuje městská společnost Sportrelax JH, byl uveden do provozu v polovině podzimu roku 2009. A už v tu dobu byla stavba mnohými označována jako bazén Potěmkinův, tedy jako zařízení s řadou skrytých vad a zádrhelů, což však odmítalo jak vedení bazénu, tak vedení města. Připomeňme, že celkový rozpočet rekonstrukce činil 177.668.647 korun. 60 milionů korun z toho zamázla sice dotace od Evropské unie, ale většina peněz, tedy takřka 118 milionů, šla na akci z rozpočtu města. A jak se nyní ukazuje, bazén má nepříjemné trable pořád.

[přečtěte si celý článek]

1. leden 2011: Krize v bazénu?

06.05.2011

Šéf Sportrelaxu JH Zdeněk Turyna tvrdí:

Zvýšený obsah chloru zdraví lidí neohrozilProč je hradecký plavecký bazén každý pátek odpoledne uzavřen? Co se v bazénu stalo letos 1. ledna? Není chyba v technologii nebo v lidech, kteří ji obsluhují? A nepanuje mezi zdejším technickým personálem nezdravá rivalita? Odpovědi i na tyto otázky nám poskytl Ing. Zdeněk Turyna, jednatel a ředitel hradecké městské společnosti Sportrelax JH, která bazén provozuje.

[přečtěte si celý článek]

Bazén: Kontrola z krajské hygieny kápla na chybnou koncentraci chloru!

06.05.2011

V areálu plaveckého bazénu v J. Hradci je sedm provozních okruhů rekreační vody, samostatně provozovaných a upravovaných. Od 1. ledna 2011 do 25. března 2011 bylo do informačního systému pitných a rekreačních vod vloženo 232 výsledků analýz vzorků vody, z toho 14 získaných v rámci státního zdravotního dozoru krajské hygienické stanice (KHS), zbytek byl dodán provozovatelem plaveckého bazénu. U 13 vzorků KHS a u 51 vzorků provozovatele byly zjištěny odchylky od požadavků vyhlášky, stanovící hygienické požadavky na koupaliště. Většina odchylek byla malá, v několika případech však byly odchylky větší.

[přečtěte si celý článek]

Heidi Janků exkluzivně pro ŽURNÁL

06.05.2011

„Nemám ráda lidi, kteří mě poplácají po zádech a za rohem mě zdrbou,“ svěřuje se v rozhovoru sympatická Heidi Janků (49), která byla nespornou ozdobou letošního reprezentačního plesu hradecké likérky Fruko-Schulz. Temperamentní zpěvačka tu vybalila své časem prověřené hity a návštěvníky akce doslova smykem přivlekla na taneční parket, kde je uvedla do varu stejně jako v době své největší slávy.

[přečtěte si celý článek]