Nalitý cyklista přistál ve křoví

09.06.2020

Třeboň – V neděli 5. dubna zaměstnal strážníky opilec v Dukelské ulici. Na místě se ukázalo, že...

[přečtěte si celý článek]


Kultura v karanténě

07.05.2020

Vývěsní tabule, dříve plné pestrobarevných plakátů, lákajících na širokou škálu kulturních a...

[přečtěte si celý článek]


Ředitel Centra sociálních služeb Jiří Blížil: Zákaz vycházení nesli někteří klienti těžce.

05.06.2020

Jednou z nejohroženějších skupin obyvatelstva jsou v době pandemie covid-19 senioři, kteří už...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Výprask! Návštěvník diskotéky zhmoždil druhému nosní kůstky

08.03.2011

Dne 18. února převzal obvinění muž (30), který krátce před půlnocí 26. prosince loňského roku dělal brajgl na diskotéce v hradeckém KC Jitka. Za přítomnosti nejméně 20ti svědků tu hrubě fyzicky napadl druhého návštěvníka podniku, jemuž uštědřil minimálně osm úderů pěstí do obličeje. Napadenému během ataku naboural nosní kůstky a pohmoždil čelo. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Jindřichově Hradci.

- Antonín Kočka -


[přečtěte si celý článek]

Štvanice na ex-partnerku!

08.03.2011

29letý muž je podezřelý z obtěžujícího až násilného počínání, k němuž mělo docházet v době od loňského září do letošního 10. února. Ze svého bytu v Českých Velenicích odmítal pustit bývalou partnerku (nejméně 30 minut), která si sem přišla pro své osobní věci. Fyzicky ji tu napadal, smýkal jí po zemi a svým tělem bránil jejím v odchodu. Ženě se z bytu nakonec podařilo prchnut, ale muž poté zahájil vytrvalé pronásledování. Denně jí posílal cca 20 esemesek, občas ji poslal e-mail, kontaktoval ji přes facebook, chodil za ní do zaměstnání a čekal na ni u jejího bydliště. Při úmyslných setkáních ji vždy napadal, urážel a vyčítal jí jejich rozchod. V ženě jeho chování nakonec vyvolalo důvodný pocit ohrožení a muži bylo tudíž 18. února sděleno podezření s omezování osobní svobody.

- René Vrbský -


[přečtěte si celý článek]

Důchodkyně porušila vyhlášku. Padají mi tepláky, hájila se žena

08.03.2011Ve středu 9. února byl městský strážník přivolán na hradecké sídliště Vajgar, aby zde umravnil svéráznou důchodkyni, porušující městkou vyhlášku, která zakazuje volné pobíhání psů a jejich majitelům ukládá povinnost uklízet po nich tuhé exkrementy. Důchodkyně ale vše zatloukla a nic platná nebyla ani argumentace svědka, jenž jí navíc sdělil, že lidem dost vadí sprosté nadávky, které na svého psa venku před dětmi pořvává. Na to důchodkyně nazvala svědka blbcem a ještě před strážníkem psa opět na volno vypustila. Toto aktuální porušení vyhlášky odůvodnila tím, že jí padají tepláky a ona nemůže dělat dvě věci naráz. Navrženou blokovku žena následně odmítla a její přestupky byly tudíž postoupeny ke správnímu řízení.

- Valerián Košatý -


[přečtěte si celý článek]

Hendikepovaný mučitel?

05.03.2011

Zrakově postižený muž z J. Hradce měl roky týrat svého vodicího psa. Když mu byla oslepená fenka Tara odebrána, vyfasoval Iris. Proč? Ptají se lidé, přinášející otřesná svědectví.

[přečtěte si celý článek]

Otřesné! Veřejné soulože na Kozím plácku!

05.03.2011

Domeček v poklidném historickém centru Jindřichova Hradce, doslova ve stínu kostelní věže, park nadohled, řeka taky, hlučné silnice naopak daleko… Komu by se to nelíbilo? Říkáte? No tak si zase ty růžové brejle sundejte a vraťte se svižně do reality. Tedy do reality jindřichohradecké. Zdejší historicky nejstarší lokalita kolem tzv. Kozího plácku (Zakostelecké náměstí), v mnohém připomínající Foglarova Stínadla, je na první pohled jedním z nejkouzelnějších míst ve městě, ale život zde není prý zhusta žádný med. To alespoň tvrdí lidé, kteří tady už roky žijí. Před dvaceti lety tu dle jejich slov byl svatý klid, jenže, jak praví klasik, kdeže loňské sněhy jsou...

[přečtěte si celý článek]

Nový starosta Jindřichova Hradce k ožehavým tématům

21.01.2011

„Při sestavování letošního městského rozpočtu budeme muset šetřit skoro všude,“ konstatuje hradecký starosta Ing. Stanislav Mrvka s tím, že určité možnosti úspor, byť nepopulárních, se nabízí i v citlivé oblasti personální. „Od svého nástupu do funkce jsem neorganizoval propuštění žádného zaměstnance úřadu, což ovšem neznamená, že k nevyhnutelným personálním změnám nedojde,“ dodává Mrvka a obratem zdůrazňuje, že se rozhodně nejedná o žádný rozmar vedení úřadu, nýbrž o důsledek faktu, že vláda drasticky „utáhla kohouty“ a nepříjemně překvapeným městským samosprávám vzkázala, ať dělají, co umí.

[přečtěte si celý článek]

Opilý senior v Nové Bystřici

21.01.2011

Podříznu tě! Řval na manželku a oháněl se kapesním nožíkem

[přečtěte si celý článek]

Krize systému na hradecké 4. základní škole?

21.01.2011

4. Základní škola v Jindřichově Hradci má údajně potíže. Na rozdíl od svých pěti „konkurentů“ nemá prý dětem v podstatě co nabídnout a rodiče, pokud mohou, i proto raději volí školu jinou. Nehledě na nelichotivé fámy, jež se kolem této instituce občas šeptají.[přečtěte si celý článek]

První ... 93 94 95 96 Další Poslední