Agresivní argentinská doga se tentokrát zakousla do lidí

07.10.2020

Jindřichohradecko – Policisté z místního obvodního oddělení zahájili 17. září trestní stíhání ženy,...

[přečtěte si celý článek]


Manželskou rozepři zklidňovali strážníci

07.10.2020

Třeboň – Před půlnocí 20. srpna vyjížděli strážníci na základě oznámení do Jiráskovy ulice, kde měl...

[přečtěte si celý článek]


Šetři si na rakev!

07.10.2020

J. Hradec – Policisté trestně stíhají muže, který se 28. září choval jako hotový rapl. Ženě, k níž...

[přečtěte si celý článek]


...další články

Krásné články

Agresivní opilec všem nadával a hrozil smrtí

07.11.2011

České Velenice – V podvečerních hodinách 16. července tohoto roku řádil v Českých Velenicích 29letý opilý muž. Stál na ulici a otevřeným přízemním oknem domu verbálně napadal svou sestru i její dceru. Sestře oznámil, že je kurva a děvka, její dceru že zmlátí a poté obě zabije. Své hrozby pronášel v přítomnosti nezletilé a opakovaně se pokoušel vlézt oknem do bytu, ale jeho matka (majitelka bytu) ho vždy vystrčila zpátky na chodník. Opilec proto matku nazval krávou a znovu všem pohrozil fyzickou likvidací, konkrétně podříznutím. Chlap nakonec skončil na českobudějovické záchytce, a protože obě dospělé ženy s jeho trestním stíháním souhlasily, vyslechl si 23. října podezření ve zkráceném přípravném řízení.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Drama při nakládce jatečních býků

07.11.2011

Jindřichohradecko - V kravínu v obci na Jindřichohradecku došlo 9. října ke zranění soukromého zemědělce (28). Při nakládce jatečních býků do vozidla se jedno zvíře splašilo, přimáčklo muže na zeď kravína a polámalo mu žebra. Zraněného převezla záchranka do hradecké nemocnice, kde zůstal hospitalizován.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]

Výprask na diskotéce

07.11.2011

Třeboň – 21letý surovec řádil v časných ranních hodinách 27. srpna letošního roku na diskotéce v Třeboni. Fyzicky zde napadl jiného návštěvníka akce a několika údery pěstí do obličeje mu způsobil otřes mozku, zlomeninu čelistní kosti a tržnou ránu na jazyku. Sdělení podezření převzal násilník 5. října.
- Čeněk Trpký -

[přečtěte si celý článek]

Tvrdá nakládačka na autobusáku

07.11.2011

J. Hradec – Dne 30. září bylo 19letému mladíkovi sděleno podezření ze spáchání násilného činu, jehož se dopustil večer 21. července letošního roku na hradeckém autobusovém nádraží. Spolu s dvěma dosud nezjištěnými kumpány tu fyzicky napadl muže, který schytal údery pěstí do obličeje a hrudníku. Když byl napadený stržen na zem, jali se ho všichni tři násilníci kopat do hlavy a přitom mu způsobili tržnou ránu pod levým okem, hematomy pod oběma očima a středně těžký otřes mozku. Zranění si vyžádala lékařské ošetření a pracovní neschopnost do 11. září.
- René Vrbský -

[přečtěte si celý článek]

Mlží starosta Mrvka kolem šéfa Mihosu? Proč v září popřel jeho červnový vyhazov?

06.11.2011

„Neplánujete změny ve vedení městské společnosti Mihos?“ Tak zněla otázka, již jsme před uzávěrkou zářiového vydání položili hradeckému starostovi Stanislavu Mrvkovi. On tenkrát odpověděl: „Mnohdy mám sice jiné představy o řízení, ale na Mihosu není změna ve vedení aktuální.“ Krátce po vyexpedování zářiového čísla se však ukázalo, že starostova slova nebyla zřejmě úplně přesná.

„Z naší firmy jsem zamýšlel odejít začátkem příštího roku, kdy bude Mihosu 10 let,“ konstatuje ředitel Ondřej Prokopec (65) a chmurně dodává: „Takhle jsem si to ale rozhodně nepředstavoval. Starosta Mrvka mi dal v červnu nůž na krk. Buď prý dám výpověď sám, nebo mi ji navrhne on.“ Čím ředitel Mihosu prvního muže města popudil? A proč to tajení jeho vyhazovu? Prokopec nezastírá rozčarování…

[přečtěte si celý článek]

Starosta Mrvka: Prokopec je vizionář, já spíše dbám na pořádek a produktivitu práce.

06.11.2011

Jak informujeme v předchozím článku, ředitel městské společnosti Mihos Ondřej Prokopec, je na nedobrovolném odchodu ze svého postu. Důvodem má být nenalezení společné řeči s hradeckým starostou Stanislavem Mrvkou (ČSSD). Je tomu skutečně tak? Jaký názor má na věc první muž Jindřichova Hradce? „Vést diskusi přes sdělovací prostředky není asi to pravé a já jsem zvyklý vyříkat si věci na rovinu,“ říká starosta a dodává: „Problém je, že k tomu musí být vůle z obou stran.“

[přečtěte si celý článek]

Případ Aloise Hudečeka stále doutná. Konají úředníci opravdu tak, jak mají?

06.11.2011

V letním dvojčísle jsme informovali o patové situaci ve věci zrakově postiženého Aloise Hudečka z Jindřichova Hradce, který je veřejností obviňován z týrání svých vodicích psů, nejprve labradorky Tary, poté fenky téže rasy Iris. Vzhledem k pasivnímu postoji městských úředníků jsme po čtyřech měsících usoudili, že další medializace případu nemá valný význam, ale nyní se ukazuje, že lidem záležitost stále leží v žaludku. Alois Hudeček se totiž stále chová tak, jak byl zvyklý a měnit na tom zjevně nic nehodlá. Ve čtvrtek 22. září ráno zatelefonovala do redakce spravedlivě rozhořčená Andrea F. a svěřila se se svým očitým svědectvím…

[přečtěte si celý článek]

Hrozí Studené příval jihlavských Romů? Starosta Němec zapeklitou situaci osvětluje

06.11.2011

Studená - Mají občané Studené důvod k obavám z přívalu Romů z Jihlavy? Změní se zdejší zámeček v romské ghetto, které bude potenciální hrozbou vzniku rasových nepokojů, s nimiž se potýkají obyvatelé tzv. šluknovského výběžku? Informace se různí a my proto oslovili studenského starostu Vítězslava Němce (KSČM) a zeptali se ho, jak se věci mají.

[přečtěte si celý článek]

Josef Dvořák exkluzivně pro ŽURNÁL: Jednou mě z divadla vynesou nohama napřed.

06.11.2011

„Herec je námezdná síla a musí čekat na oslovení,“ říká Josef Dvořák (69) ke své absenci v novodobých televizních seriálech a dodává: „Abych byl ale úplně upřímnej, tak současné seriály mě dvakrát nelákají. Nechci hrát doktora, nechci hrát doktorova pacienta a nechci hrát návštěvu u pacienta. Komik se na tyhle role nehodí.“ Stále neuvěřitelně vitální Josef Dvořák, který se téměř před dvaceti lety odpoutal od divadla Semafor a od té doby vystupuje se svým ansáblem na jevištích divadel po celé republice, zavítal minulý měsíc i do KD Střelnice v Jindřichově Hradci, kde zazářil jako legendární lakomec Harpagon.

[přečtěte si celý článek]

Stříkal záhadná poselství

06.10.2011

J. Hradec - Neznámý avantgardní umělec operoval odpoledne 18. září v hradeckých ulicích. V Nežárecké ulici, za použití zeleného spreje, vyzdobil fasádu domu hákovým křížem a poněkud záhadným nápisem „Nečum Cabaret je“. Zřejmě z nedostatku invence přidal ještě standardní kosočtverec se svislou čarou uprostřed. Na plastových nádobách na tříděný odpad na křižovatce ulic Jakubská a Nežárecká vyrobil další nápis, tentokrát však naprosto nečitelný, a opět připojil svůj oblíbený geometrický tvar. Jaký? Kosočtverec se svislou čarou uprostřed! Pochopitelně! Poté sprejera zjevně zaujal uměním nedotčený asfaltový povrch vozovky v Nežárecké ulici, na nějž se vkusem sobě vlastním nastříkal nápisy „BUKO“, „MELDA JE GAY“ a „FUCK OFF NACI“. A připojil neidentifikovatelný obrazec. Domníváme se, že se pokusil o kosočtverec s čarou uprostřed, ale jisté to není. Škoda, již stříkající atlet vytvořil, dělá 4.000 korun.
- Robert Rozumný -

[přečtěte si celý článek]